Microsoft ogłasza PowerToys dla Windows 10 w wersji zapoznawczej

PowerToys były zestawem narzędzi systemowych z czasów Windows 95 i Windows XP. Jednak powoli przestał być aktualizowany, ponieważ systemy operacyjne Windows zostały zaktualizowane. Jednak starsza wersja PowerToys miała różne narzędzia. Microsoft ogłosił teraz PowerToys dla Windows 10 i próbują przywrócić swoje funkcje.

PowerToys dla Windows 10

Microsoft ogłasza PowerToys dla Windows 10

To wydanie zostało ogłoszone jako publiczna wersja zapoznawcza. Oznacza to, że może być trochę szorstki na krawędziach, ale Microsoft będzie ciężko pracował w tle, aby dodać więcej funkcji i stabilność aplikacji.

Obecnie jest dostarczany tylko z dwoma narzędziami. Oni są Przewodnik po klawiszach Windows a drugi nazywa się FancyZones.

Przewodnik po skrótach klawiszowych systemu Windows pomoże użytkownikowi ustawić i znaleźć różne skróty klawiaturowe, dzięki którym będzie bardziej produktywny. W przypadku FancyZones pomoże użytkownikowi ustawić niestandardowy układ zgodnie z bieżącym użytkowaniem komputera.

PowerToys został wydany jako projekt typu open source na GitHub. Microsoft stwierdził:

„Kiedy wiosną ogłoszono projekt PowerToys, nie sądziliśmy, że odbiór będzie tak entuzjastyczny jak wcześniej. Projekt rozpoczął się od pustego repozytorium, z mapą drogową i miejscem dla zaawansowanych użytkowników do przedstawienia sugestii i pomysłów. Jednak ponad 4000 użytkowników zagrało w repozytorium, wykazując duże zainteresowanie projektem. Biorąc pod uwagę ten entuzjazm, spodziewamy się, że wielu programistów będzie chciało wnieść swój wkład w PowerToys, i upewniliśmy się, że dokumentacja, architektura projektu i narzędzia są gotowe dla społeczności. ”

Możesz sprawdzić stronę rozwoju projektu na GitHub.