Microsoft PowerToys dla Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Microsoft obiecał, że Windows 10 otrzyma PowerToys i wreszcie są tutaj! Pierwsza wersja zapoznawcza zawiera nakładkę skrótu klawiszowego Windows i menedżera okien pulpitu, który pozwoli Ci wyjść poza proste przyciąganie 2 × 2.

Możesz pobierz PowerToys z GitHub—Wybierz plik PowerToysSetup.msi. Są darmowe i otwarte!

Po pobraniu i zainstalowaniu PowerToys zobaczysz logo PowerToys w obszarze powiadomień. Kliknij, aby otworzyć okno ustawień PowerToys.

W przeciwieństwie do starych PowerToys dla Windows XP, nie są to osobne pliki do pobrania. Jest jeden duży pakiet PowerToys, który możesz pobrać i zainstalować. Możesz wybrać, które PowerToys są włączone w oknie ustawień.

  Jak grać w Fallout 4 w systemie Linux

Przewodnik po skrótach zapewnia pomoc kontekstową dotyczącą skrótów klawiszowych systemu Windows. Aby go aktywować, naciśnij i przytrzymaj przez chwilę klawisz Windows na klawiaturze. Zobaczysz nakładkę pokazującą skróty klawiszowe Windows, których możesz użyć. Na przykład liczby pojawiają się nad ikonami aplikacji na pasku zadań. Możesz nacisnąć Windows + 1, aby aktywować pierwszy skrót na pasku zadań, tak jakbyś go kliknął.

Te skróty klawiaturowe są dostępne przez cały czas, ale PowerToy zapewnia łatwiejszy sposób ich odkrywania podczas korzystania z systemu Windows bez konieczności czytania ich najpierw w Internecie.

Nakładka skrótu systemu Windows z PowerToys

FancyZones umożliwia tworzenie układu okien i szybkie przypisywanie okien do tego układu. Czy chcesz mieć trzy okna obok siebie na ekranie? Normalna funkcja przyciągania systemu Windows 10 nie pomoże w tym, ale FancyZones może.

  Błąd niezgodności „Brak trasy” [FIX]: Oto jak to zrobić

Możesz to skonfigurować w sekcji FancyZones w ustawieniach PowerToys. Kliknij przycisk „Edytuj strefy” lub naciśnij Windows + ~ (tylda), aby go otworzyć.

Aby ułatwić rozmieszczanie okien, możesz włączyć opcję „Przytrzymaj klawisz Shift, aby włączyć strefy podczas przeciągania”, a następnie przytrzymać klawisz Shift podczas przeciągania okien po ekranie, aby szybko przyciągnąć je do wybranych stref.

Menedżer okien FancyZones w PowerToys

To pierwsza wersja zapoznawcza nowych PowerToys. Wydawało nam się w porządku, ale możesz napotkać pewne problemy. Na przykład FancyZones nie działa jeszcze dobrze, jeśli masz wiele monitorów.

Microsoft będzie ulepszał te PowerToys i dodawał więcej PowerToys w przyszłości, więc bądź na bieżąco.

Oto wideo demonstracyjne, do którego linki Microsoft prowadzą z ekranu ustawień FancyZones:

  Jak wyświetlić dane EXIF ​​obrazu?

x