Jak zdobyć PowerToys na Windows 10

PowerToys to zestaw narzędzi, które Microsoft wypuścił wiele, wiele lat temu. Te narzędzia były przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, ale wielu użytkowników końcowych znalazło w nich również zastosowanie. Podobnie jak w przypadku wielu przydatnych i lubianych przez Microsoft rzeczy, zostały one ostatecznie przerwane. Microsoft postanowił je wskrzesić. PowerToys powraca, co oznacza brak przeskakiwania przez obręcze w celu zdobycia narzędzi. Narzędzia są na razie w wersji wstępnej. Nie wszystkie są dostępne, ale lista z nich jest wciąż w fazie rozwoju. Oto, gdzie możesz zdobyć PowerToys.

Uzyskaj PowerToys

PowerToys można pobrać z ich oficjalne repozytorium na Github. Przejdź na kartę Wydania i pobierz plik MSI. Uruchom plik, aby go zainstalować. Na razie dwa opracowane narzędzia to FancyZones i przewodnik po skrótach klawiszowych Windows.

FancyZones to menedżer okien. Mamy Window Snap na Windows 10 i nie brakuje aplikacji innych firm, które mogą zarządzać Windows; zmieniaj rozmiar, stos, przyciągaj i pozycjonuj, ale FancyZones sprawdza te pola i więcej. Jest konfigurowalny i działa z klawiszami skrótu.

Przewodnik po skrótach klawiszowych Windows to przewodnik po skrótach, o którym nie wiedziałeś, że go potrzebujesz, dopóki go nie uzyskasz. Pokazuje aktualne skróty systemu Windows, których możesz użyć. Zawsze będziesz otrzymywać uniwersalne skróty systemu Windows, ale są też takie kontekstowe, które pojawią się w zależności od tego, co masz otwarte na ekranie. Aby wyświetlić nakładkę skrótu klawiszowego Windows, przytrzymaj klawisz Windows, aż się pojawi.

PowerToys został przerobiony na UWP. Dodaje ikonę do paska zadań i stamtąd można uzyskać dostęp do ustawień aplikacji. Ustawienia mają zakładkę dla każdego z dwóch narzędzi, które ma PowerToys. Jeśli nie chcesz używać określonego narzędzia, możesz je wyłączyć w ustawieniach. Jeśli chcesz dostosować sposób działania narzędzia, przejdź do jego zakładki w ustawieniach PowerToys.

Istnieją inne narzędzia, nad którymi pracuje Microsoft, z których jedno to animowany rejestrator GIF dla ekranu. Obecnie, jeśli chcesz nagrać zrzut ekranu GIF, będziesz musiał użyć aplikacji innej firmy, ale po zwolnieniu rejestratora zalecamy sprawdzenie go.

PowerToys będzie działać bez względu na wersję systemu Windows 10, w której korzystasz. To jest wersja przedpremierowa, więc oczekuj błędów. Nie ma ETA, kiedy inne narzędzia będą dostępne lub kiedy PowerToys będą stabilne, ale wspaniale, że Microsoft zdecydował się je przywrócić.

x