01/18/2022

Minecraft Frogs: Jak je znaleźć

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft dodaje aktualizacje i wprowadza zmiany w grze w dość szybkim tempie. Aktualizacja Cliffs and Caves ma zaledwie kilka miesięcy, ale kolejna duża aktualizacja została już udostępniona beta testerom. Ta nowa aktualizacja nazywa się Dzika Aktualizacja i zawiera nowe moby i bloki.

Żaby z Minecrafta

Jednym z nowych mobów pojawiających się w grze Minecraft są Żaby. Są to pasywne moby i jeśli jesteś członkiem Minecraft Beta w systemie Windows 10 lub pobrałeś wersję Java Beta, możesz sam je sprawdzić. Żaby nie są wrogo nastawione do gracza, ale wydają się atakować pasywne moby (jedzą kozy, ale jest to obecnie określane jako błąd, a nie funkcja). Nie są jeszcze składnikiem do wytwarzania żadnego większego przedmiotu, ale można ich użyć do stworzenia światła żaby.

Sprawdź -   Jak importować i eksportować motywy w systemie Windows 10

Żaba światła w Minecrafcie

Żarówka Frog to blok źródła światła i jak można wywnioskować z nazwy, do jej wykonania potrzebna jest żaba. Aby zrobić żabę lekką, potrzebujesz żaby i kostki magmy.

Żaby pojawiają się w biomach bagiennych. Zwykle mają jeden z trzech kolorów: popielaty, pomarańczowy i zielony. Kolor zależy od temperatury biomu. Żaby będą pojawiać się w mobach 1 lub 4. Możesz oswoić żabę, karmiąc ją trawą morską, jednak prawdopodobnie trawa morska zostanie zastąpiona innym przedmiotem, zanim ten tłum trafi do stabilnych użytkowników.

Następną rzeczą, której potrzebujesz, jest kostka magmy. Kostka Magmy to szlamowaty, wrogi mob, który znajduje się w Netherze. Musisz złapać jednego i zabrać go na świat lub zabrać żabę do otchłani.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „Uruchomienie wyjścia nie powiodło się. Sprawdź dziennik, aby uzyskać szczegółowe informacje o błędzie dotyczącym OBS w systemie Windows 10

Żaba musi wtedy zjeść kostkę magmy iw tym przypadku im więcej żab masz, tym lepiej. Gdy zje kostkę magmy, dostaniesz światło żaby. Żabie światło to źródło światła i nic więcej. Będzie to jeden z trudniejszych do wytworzenia, biorąc pod uwagę przedmioty potrzebne do stworzenia odradzania się w różnych wymiarach.

Wniosek

Kompilacje beta są dostępne zarówno dla Minecraft Java, jak i Minecraft Bedrock. Upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową wszystkich swoich światów, zanim uzyskasz do nich dostęp z wersji beta. W Bedrock upewnij się, że włączyłeś eksperymentalną funkcję Dzikiej Aktualizacji dla świata w jego ustawieniach. Jeśli go nie włączysz, możesz nie widzieć wszystkich nowych elementów w wersji beta. Nie ma ETA, gdy Żaby i inne nowe moby pojawią się w stabilnej wersji.

Sprawdź -   Wycofano AIM - 6 bezpiecznych alternatyw dla AIM

x