Najlepsza rozkosz współpracy przy kodowaniu

W świecie programistów często spotkasz się z terminami GitHub i WordPress. Integracja WordPressa i GitHuba może uprościć przepływ pracy programisty i zwiększyć jego produktywność.

GitHub to platforma w chmurze, która umożliwia śledzenie, zarządzanie i przechowywanie kodu źródłowego. Z drugiej strony WordPress to system zarządzania treścią (CMS) służący do tworzenia stron internetowych.

Dlaczego musisz zintegrować te dwa elementy?

 • Kontrola wersji: Dzięki GitHub możesz śledzić wszystkie zmiany w kodzie źródłowym WordPress na przestrzeni czasu. W ten sposób możesz łatwo zarządzać niestandardowym kodem, motywami WordPress i wtyczkami.
 • Rozgałęzianie: Po zintegrowaniu WordPressa z GitHubem nie musisz już utrzymywać witryny w stanie „w konserwacji”. Twórz nowe gałęzie, pracuj nad poszczególnymi funkcjami, testuj je i wdrażaj, gdy będziesz mieć pewność, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.
 • Współpraca: być może budujesz dużą witrynę internetową wymagającą wkładu różnych programistów. GitHub umożliwia wdrażanie członków zespołu i przypisywanie im różnych ról.
 • Przegląd kodu: Podczas tworzenia aplikacji WordPress coś może pójść nie tak i Twoja aplikacja ulegnie awarii. GitHub umożliwia przejrzenie wszystkich zmian w kodzie źródłowym WordPress przed wdrożeniem do programowania.
 • Kopia zapasowa i odzyskiwanie kodu: Przechowywanie kodu źródłowego WordPress na komputerze może być ryzykowne, ponieważ maszyna może ulec awarii lub uszkodzeniu. GitHub przechowuje kod źródłowy w chmurze, umożliwiając sklonowanie go z powrotem na komputer w przypadku nieszczęścia.
 • Przejrzystość i odpowiedzialność: GitHub zapewnia jasne śledzenie wszystkich zmian wprowadzonych w kodzie źródłowym WordPress i przez kogo.

Co to jest WordPress?

WordPressa to system zarządzania treścią typu open source, którego osoby bez doświadczenia w kodowaniu mogą używać do tworzenia stron internetowych. Platforma ta została pierwotnie zaprojektowana dla blogów, ale obecnie ewoluowała i użytkownicy mogą tworzyć platformy e-commerce, fora, platformy społecznościowe, aplikacje mobilne i witryny biznesowe.

Fakt, że WordPress jest oprogramowaniem typu open source, jest jedną z największych atrakcji dla programistów i projektantów. W ten sposób możesz pobrać kod źródłowy WordPress, edytować go i rozpowszechniać. Aby opublikować swoją witrynę internetową w Internecie, musisz jednak kupić nazwę domeny i hosting.

Dlaczego warto używać WordPressa?

 • Łatwy w użyciu: WordPress został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz programować, czy jesteś ekspertem. Możesz użyć edytora „upuść i przeciągnij”, aby stworzyć profesjonalną witrynę internetową bez pisania ani jednej linii kodu.
 • Różnorodne motywy: WordPress ma tysiące motywów, które możesz edytować zgodnie ze swoimi potrzebami. Możesz także utworzyć niestandardowy motyw i przesłać go na swoją stronę internetową.
 • Różne wtyczki: Nie musisz tworzyć wszystkiego od zera, możesz używać wtyczek. Na przykład możesz zintegrować aplikację WordPress z bramkami płatniczymi za pomocą wtyczek.
 • Duża społeczność: jeśli utkniesz, zawsze możesz polegać na dużej społeczności WordPress. Możesz także wykorzystać mnóstwo zasobów do rozwiązywania problemów i rozwiązywania różnych wyzwań.

Co to jest GitHub?

GitHub to platforma do tworzenia oprogramowania w chmurze. Platforma ta umożliwia przechowywanie, śledzenie i współpracę przy różnych projektach programistycznych. GitHub umożliwia użytkownikom tworzenie bezpłatnych kont, tworzenie repozytoriów i zapraszanie współpracowników do różnych projektów. Platforma płynnie współpracuje z Git, platformą kontroli wersji, która pozwala lokalnie śledzić zmiany w projekcie.

GitHub oferuje bezpłatny hosting dla statycznych stron internetowych Strony GitHuba i może być dobrą opcją dla stron portfolio. Możesz także wykorzystać GitHub jako platformę społecznościową, ponieważ pozwala na publiczne wyświetlanie projektów. Ta funkcja ułatwia także programistom eksplorowanie projektów open source, w których mogą brać udział.

Dlaczego warto korzystać z GitHuba?

 • Łatwy w użyciu: założenie konta GitHub jest łatwe, nawet jeśli nie znasz się na technologii.
 • Oparta na chmurze: GitHub przechowuje Twój kod źródłowy w chmurze, co oznacza, że ​​możesz uzyskać do niego zdalny dostęp, a nawet odzyskać pliki w przypadku awarii komputera.
 • Kontrola wersji: GitHub śledzi wszystkie zmiany wprowadzone w kodzie źródłowym. Możesz także tworzyć różne gałęzie, aby ułatwić śledzenie.
 • Współpraca: możesz zaprosić członków zespołu do swojego projektu GitHub, aby współpracować. Platforma ta umożliwia także utworzenie organizacji, w której można przydzielać członkom różne role i uprawnienia.

Jak korzystać z GitHuba dla WordPressa

Przed utworzeniem i zintegrowaniem witryny WordPress z GitHub należy utworzyć lokalny serwer programistyczny.

Istnieją różne rozwiązania tworzenia serwera deweloperskiego. Możemy jednak skorzystać Lokalny WP dla tego artykułu.

Wymagania dotyczące integracji WordPress z Githubem

 • Git. Jest preinstalowany, jeśli masz komputer z najnowszym systemem Linux lub macOS. Możesz użyć tego polecenia, aby sprawdzić, czy jest dostępne: git –version.
 • Działające konto GitHub. Jeśli nie masz Git i GitHub, możesz użyć ten przewodnik.
 • Zrozumienie działania WordPressa

Zainstaluj lokalny WP

 • Na strona wydaniawybierz dystrybucję pasującą do Twojego systemu operacyjnego (używam Ubuntu).
 • Po pobraniu postępuj zgodnie z instrukcją instalacji odpowiednią dla Twojego systemu operacyjnego.

 • Lokalny WP poprosi Cię o utworzenie bezpłatnego konta. Możesz pominąć ten krok, klikając przycisk „X”.

 • Wybierz pierwszą opcję, która pozwala utworzyć nową witrynę WordPress.

 • Wybierz swoje środowisko. Na razie pozostańmy przy opcji „Preferowane”.

 • Skonfiguruj swoją nazwę użytkownika i hasło.

 • Zainstaluj dodatek ułatwiający korzystanie z edytora kodu. Przejdź do przycisku rozszerzenia po lewej stronie WP Local. Jeśli używasz VS Code, możesz zainstalować to:

Masz teraz witrynę WordPress, którą możesz rozwijać lokalnie. Kolejnym krokiem będzie integracja naszej witryny z GitHubem.

Jak połączyć WordPressa z GitHubem

W interfejsie WP Local możesz kliknąć „Przejdź do folderu witryny”, jak pokazano na tym zrzucie ekranu.

Możemy teraz otworzyć kod źródłowy witryny WordPress, którą stworzyliśmy lokalnie. Ponieważ używam VS Code, struktura folderów będzie wyglądać następująco:

Na razie nie przejmuj się zbytnio różnymi folderami i plikami.

Utwórz repozytorium GitHub

Zakładając, że masz skonfigurowane usługi Git i GitHub, możesz wykonać poniższe kroki, aby utworzyć repozytorium i używać Git jako kontroli wersji:

 • Zaloguj się do GitHuba i kliknij „Nowy”

 • Nadaj swojemu repozytorium niezapomnianą nazwę, zaznacz odpowiednie pola i kliknij „Utwórz repozytorium”.

 • Zainicjuj kod źródłowy z folderu projektu WordPress. GitHub udostępnia kilka poleceń, które możesz skopiować i wkleić do terminala, aby rozpocząć. Będziesz mieć polecenia podobne do tego:
echo "# GitHub-WordPress" >> README.md
git init
git add README.md
git commit -m "first commit"
git branch -M main
git remote add origin [email protected]:username/repository-name.git
git push -u origin main

Zastąp „nazwa użytkownika” i „nazwa-repozytorium” swoją nazwą użytkownika i nazwą repozytorium wybraną w kroku drugim.

 • Prześlij źródło WordPressa do GitHub. Używasz tych poleceń:

git dodaj. (To powoduje etapowanie wszystkich plików w projekcie)

git commit -m „zatwierdź folder projektu”

git push (To zatwierdzenie wypycha wszystkie pliki do GitHub”

Po wykonaniu tych kroków zintegrowałeś swoją lokalną witrynę WordPress z GitHub.

Sprawdź ten zrzut ekranu:

Zauważysz, że ma on podobną strukturę folderów do tej, którą mieliśmy, gdy otwieraliśmy nasz kod źródłowy w edytorze kodu.

Twój zespół może teraz sklonuj repozytorium do swoich lokalnych maszyn, utwórz gałęziepracuj nad różnymi funkcjami, zatwierdzaj je i wypychaj do GitHub w celu przechowywania.

Edytuj swoją witrynę WordPress

Większość kodu/budowy będzie znajdować się w folderze motywów. Możesz zlokalizować ten folder, korzystając ze ścieżki: app/public/wp-content/themes

Mój folder zawiera trzy motywy i mogę wybrać najnowszy. Moja witryna wygląda tak przed rozpoczęciem edycji:

Jeśli podążę tą ścieżką: app/public/wp-content/themes/templates/home.html, będę mógł edytować zawartość strony głównej.

Mogę zmienić zawartość

na stronie głównej na „To jest przykład integracji WordPress-GitHub”.

Jeśli odświeżę zawartość lokalnego serwera programistycznego, wyświetli się następujący komunikat:

Jak wypchnąć zmiany do GitHub

Zmiany, które wprowadziłem powyżej, są dostępne tylko lokalnie. Możemy przygotować, zatwierdzić i wypchnąć je do GitHub w celu przechowywania. Wykonaj następujące kroki:

 • Uruchom to polecenie: git status

Jak widać, w app/public/wp-content/themes/twentytwentythree/templates/home.html znajdują się nieśledzone pliki

 • Etapuj swoje zmiany. Możesz użyć tego polecenia: git add .
 • Popełniać. Użyj tego polecenia git commit -m „to zatwierdzenie edytuje stronę główną”
 • Wciśnij zmiany. Użyj tego polecenia: git push.

Jeśli wrócimy do repozytorium na GitHubie, zobaczymy, że mamy nowe zatwierdzenie, jak pokazano na tym zrzucie ekranu.

Twój zespół może teraz pobrać zmiany, edytować pliki i wypchnąć je do tego repozytorium.

Najlepsze praktyki dotyczące utrzymywania płynnej integracji z GitHubem

 • Skorzystaj z kontroli wersji: Największą zaletą integracji WordPressa z GitHubem jest funkcja kontroli wersji. Upewnij się, że śledzisz cały kod, który piszesz lub modyfikujesz, korzystając z kontroli wersji (Git)
 • Utwórz środowisko przejściowe: Lokalny serwer programistyczny jest środowiskiem przejściowym. Sprawdź wszystkie zmiany wprowadzone w witrynie WordPress za pośrednictwem lokalnego serwera programistycznego przed zatwierdzeniem i wypchnięciem ich do działającej witryny.
 • Użyj funkcji .gitignore: nie musisz śledzić każdego folderu i pliku podczas tworzenia witryny WordPress. Skupisz się głównie na tematach. Możesz użyć funkcji .gitignore, aby mieć pewność, że śledzisz tylko istotne zmiany.
 • Użyj gałęzi: wielu programistów może pracować jednocześnie nad różnymi funkcjami. Możesz tworzyć gałęzie dla takich funkcji i łączyć je z Main/Master po sprawdzeniu, czy wszystko działa.
 • Opracuj przepływ pracy: dobry programista powinien mieć przejrzysty przepływ pracy, który pokazuje wszystkie kroki, które należy wykonać podczas programowania. Twój przepływ pracy powinien wskazywać, kiedy przetestować i wdrożyć witrynę oraz jakie kryteria muszą zostać spełnione.
 • Automatyzuj testowanie: korzystaj z potoków ciągłej integracji i ciągłego wdrażania (CD/CI), takich jak Jenkins, aby automatycznie testować swój kod w miarę jego opracowywania.
 • Dokumentuj swoją pracę: Dokumentacja powinna wskazywać, co robi każda funkcja w kodzie WordPress.

Wniosek

Integracja WordPressa z GitHubem jest łatwa, jeśli wykonasz powyższe kroki. Następnym krokiem jest udostępnienie członkom zespołu łącza do repozytorium GitHub i przypisanie im różnych funkcji do pracy. Jeśli jesteś liderem zespołu, zawsze możesz przejrzeć wszystkie zatwierdzenia przed ich zatwierdzeniem. GitHub ułatwia także dostęp do kodu źródłowego, ponieważ będzie on przechowywany w chmurze.

Z drugiej strony, jeśli masz WordPress na komputerze lokalnym, możesz go hostować na GitHub Pages, jeśli szukasz statycznej witryny internetowej. Możesz także zainstalować różne wtyczki z ich repozytoriów w lokalnym środowisku programistycznym.

Możesz zapoznać się z naszym artykułem na temat GitHub kontra GitLab.