5 rozszerzeń przeglądarki poprawiających stronę wyników wyszukiwania Google

Google jest wiodącą wyszukiwarką na świecie i nikt nie może kwestionować jej umiejętności wyszukiwania właściwych wyników. Ale wciąż mogłoby być lepiej. Od usuwania linków sponsorowanych i niechcianych witryn internetowych po dodawanie do wyników wyszukiwania odpowiedzi wygenerowanych przez sztuczną inteligencję – te rozszerzenia do przeglądarki Chrome i dodatki do przeglądarki Firefox znacznie ulepszają stronę wyników wyszukiwania Google.

Choć technologia wyszukiwania Google jest dobra, strona wyników jest zaśmiecona sponsorowanymi reklamami i często spycha Twoje ulubione witryny w dół listy, jeśli nie pasują idealnie do Twoich słów kluczowych. SearchX to wielofunkcyjne narzędzie, które pozwala naprawić kilka takich irytacji w wynikach wyszukiwania Google. Jego funkcje obejmują:

  • Usuń reklamy „Link sponsorowany” wyświetlane u góry strony wyników wyszukiwania. Warto to zrobić, ponieważ, jak dobrze udokumentowano, są to często oszustwa typu phishing, a kliknięcie wyników wyszukiwania Google może spowodować utratę wszystkich haseł.
  • Najedź kursorem na link, aby wyświetlić okienko podglądu na stronie wyników wyszukiwania. Nie musisz otwierać linków w nowej karcie ani cofać się, aby znaleźć idealny wynik, oszczędzając tym samym liczbę kliknięć.
  • Oceń wyniki z preferowanych witryn internetowych wyżej, dodając je do ulubionych. To tak proste, jak wpisanie nazwy witryny, nie musisz robić nic więcej, aby linki do niej pojawiły się jako pierwsze na stronie wyników wyszukiwania.
  • Aktywuj lepszą trafność wyszukiwania dzięki funkcji „Znajdź”. Wszelkie wyniki zawierające co najmniej 50% dopasowań słów kluczowych do wyszukiwanego hasła zostaną oznaczone zielonym znacznikiem obok łącza.

Pobierz: SearchX dla Chrom (Bezpłatny)

2. uCzarna lista (Chrome, Firefox, Safari): Ukryj niechciane witryny z wyników wyszukiwania

Dzięki uprzejmości uBlacklist: https://github.com/iorate/ublacklist

Google zapamiętuje witryny, które odwiedziłeś w przeszłości i umieszcza je wyżej w przyszłych wyszukiwaniach. Może to jednak przynieść odwrotny skutek w przypadku witryn, które kiedyś lubiłeś, ale teraz chcesz unikać, takich jak organizacje informacyjne, które nie są już zgodne z Twoim stanowiskiem politycznym. uBlacklist to fajne rozszerzenie, które blokuje wyświetlanie niektórych witryn w wynikach wyszukiwania Google.

Możesz dodać prostą listę witryn do strony opcji rozszerzenia, a także importować lub eksportować tę listę. Dodawanie witryn wymaga szczególnego formatowania, ale jest to całkiem proste. Alternatywnym sposobem jest wyszukanie czegoś w Google. Obok każdego wyniku wyszukiwania zostanie wyświetlona opcja „Zablokuj tę witrynę”. Kliknij ten przycisk, aby usunąć tę witrynę z przyszłych wyników.

Wyniki wyszukiwania pokazują, ile witryn zostało zablokowanych lub ukrytych, i dają możliwość ich pokazania. Oprócz Google uBlacklist obsługuje także Bing, Brave, DuckDuckGo, Ecosia, Qwant, Searx, Startpage.com, Yahoo! JAPONIA i Yandex.

Pobierz: uCzarna lista dla Chrom | Firefoksa | Safari (Bezpłatny)

3. Sugestia (Chrome): Otrzymuj wyniki ChatGPT wraz z wynikami wyszukiwania Google

Zrzut ekranu autora: Mihir Patkar – podanie źródła nie jest wymagane

Każdy wie, jak potężny jest ChatGPT i ile fajnych rzeczy można z nim zrobić. Jednak ChatGPT nie przeszukuje Internetu, gdy o niego zapytasz. Suggesty łączy możliwości wyszukiwania Google z inteligentną sztuczną inteligencją GPT-3, aby zapewnić odpowiedź generowaną przez sztuczną inteligencję na każde zapytanie.

Sugestia nie ujawnia Twojej tożsamości podczas wysyłania zapytania do GPT-3, dzięki czemu Twoje żądanie pozostaje anonimowe. Wynik jest wyświetlany u góry strony wyników wyszukiwania i często trzeba poczekać kilka sekund po wyświetleniu wyników wyszukiwania, zanim pojawi się odpowiedź Suggesty.

Rozszerzenie doskonale nadaje się do tłumaczenia zdań lub akapitów na różne języki, wyszukiwania przepisów i instrukcji lub poprawiania gramatyki. Pamiętaj, że otrzymasz tylko wynik i nie będziesz mógł dalej o niego pytać, jak zwykle w przypadku ChatGPT. W tym celu możesz wypróbować rozszerzenie takie jak ChatGPT Everywhere, aby uzyskać dostęp do ChatGPT w dowolnym miejscu.

Pobierz: Sugestia dla Chrom (Bezpłatny)

Zrzut ekranu autora: Mihir Patkar – podanie źródła nie jest wymagane

Konkurent Google w dziedzinie sztucznej inteligencji dla ChatGPT nazywa się Bard, a Google szybko stwierdza, że ​​nie jest to wyszukiwarka. Wiedząc jednak, że ludzie chcą jednocześnie korzystać z wyników wyszukiwania i wyników sztucznej inteligencji, firma uruchomiła również oficjalne rozszerzenie. Po zainstalowaniu funkcji Szukaj wszędzie za pomocą Google Bard, wyszukiwane hasło będzie również wyszukiwać tę samą rzecz w Google Bard i wyświetlać wyniki obok.

Na stronie wyników wyszukiwania obok listy linków znajdziesz okno dialogowe umożliwiające rozmowę z Google Bard. Pojawia się nad zwykłym podglądem Grafu wiedzy, który pojawia się w wielu wynikach wyszukiwania. Przy pierwszym użyciu aplikacji przy użyciu zwykłego konta Google konieczne będzie zalogowanie się do Google Bard.

Co zaskakujące, funkcja Szukaj wszędzie za pomocą Google Bard umożliwia także dostęp do ChatGPT. Możesz przełączać się pomiędzy Bardem i ChatGPT jednym kliknięciem, jeśli jesteś zalogowany na swoim koncie ChatGPT. Okno dialogowe ma również tryb nocny, jeśli chcesz, aby się wyróżniało.

Pobieranie: Szukaj wszędzie za pomocą Google Bard Chrom (Bezpłatny)

5. Nawigator wyszukiwania internetowego (Chrome, Firefox, Edge): Skróty klawiaturowe dla wyników wyszukiwania

Zaawansowani użytkownicy wiedzą, o ile szybciej można wykonać zadania, jeśli znają skróty klawiaturowe, zamiast za każdym razem sięgać po mysz lub gładzik. Web Search Navigator dodaje skróty klawiaturowe do strony wyników wyszukiwania Google, dzięki czemu możesz przeglądać linki, używając wyłącznie klawiatury.

Możesz przewijać linki w górę i w dół, otwierać je w zakładce w tle lub na pierwszym planie, przechodzić do innych sekcji, takich jak Mapy lub Obrazy, przechodzić do następnej lub poprzedniej strony oraz filtrować wyniki według czasu lub trafności. Możesz także nawigować pomiędzy kartami wyników wyszukiwania Google, takimi jak Najważniejsze artykuły lub osadzone tweety.

Pełna lista domyślnych skrótów klawiaturowych dostępna jest na stronie głównej. W opcjach rozszerzenia możesz także dostosować dowolny skrót klawiaturowy. Oprócz Google Web Search Navigator współpracuje także z kilkoma innymi witrynami, takimi jak YouTube i Amazon.

Pobierz: Nawigator wyszukiwania sieciowego dla Chrom | Firefoksa | Krawędź (Bezpłatny)

Czy wypróbowałeś eksperymentalną wyszukiwarkę Google ze sztuczną inteligencją?

Chociaż te rozszerzenia dają wgląd w możliwości wykorzystania wyników wyszukiwania za pomocą sztucznej inteligencji, firma Google uruchomiła także eksperymentalną wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji o nazwie Wyszukaj doświadczenie generatywne (SGE). Każdy może dołączyć do eksperymentu, który wzbogaca wyniki wyszukiwania o odpowiedzi AI, sugerowane pytania uzupełniające i podsumowania najważniejszych informacji.

x