Jeśli mieszkasz w kraju, który blokuje Wikipedię, nie martw się; możesz łatwo uzyskać dostęp do zablokowanych stron za pomocą VPN. Dzisiaj pokażemy, jak wybrać najlepszą sieć VPN i pokonać rządową cenzurę Wikipedii, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.

Wikipedia stała się tak ważnym źródłem informacji w sieci, że trudno sobie wyobrazić życie bez niej. Od wyszukiwania prac domowych po wyszukiwanie informacji na temat niszowych tematów lub rozstrzyganie sporów między przyjaciółmi, Wikipedia to pierwsze miejsce, w którym wielu użytkowników szuka informacji w Internecie. Dlatego jest to taki problem, gdy Wikipedia zostaje zablokowana.

Jeśli mieszkasz w pro-technologicznym kraju demokratycznym, może Cię zaskoczyć informacja, że ​​niektóre lub cała Wikipedia jest zablokowana w niektórych krajach. Blokowanie serwisów społecznościowych lub stronnictw z wiadomościami to jedno, ale blokowanie encyklopedii online wydaje się nadmierne nawet dla bardzo restrykcyjnych rządów. Niemniej jednak bloki Wikipedii nadal dotykają ludzi na całym świecie.

Na szczęście istnieje sposób, aby odblokować Wikipedię i uzyskać dostęp do jej pełnej witryny, nawet jeśli ograniczenia są najsurowsze. Osiąga się to za pomocą VPN. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o blokowaniu witryn i dowiedzieć się, jak to zrobić odblokuj Wikipedię z dowolnego miejsca.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Pokonaj bloki witryn za pomocą VPN

Kiedy witryna taka jak Wikipedia jest zablokowana w twoim kraju, ale nadal chcesz uzyskać do niej dostęp, potrzebujesz sposobu na obejście tego bloku. Na szczęście można ominąć bloki witryn za pomocą VPN. VPN działa poprzez zainstalowanie oprogramowania na urządzeniu, którego będziesz używać do przeglądania Internetu. To oprogramowanie szyfruje następnie wszystkie dane generowane przez urządzenie przed wysłaniem przez Internet. Zaszyfrowane dane są wysyłane do serwera w wybranej przez Ciebie lokalizacji, a raz na serwerze dane są odszyfrowywane i wysyłane do pierwotnego miejsca docelowego.

Oznacza to, że podczas korzystania z VPN możesz normalnie przeglądać Internet. Ale korzystanie z VPN ma dwie zalety: po pierwsze, szyfrowanie oznacza, że ​​nikt inny nie może zobaczyć, do których stron uzyskujesz dostęp lub co robisz online – nawet twój dostawca usług internetowych nie może cię śledzić. Po drugie, i najważniejsze w przypadku odblokowania Wikipedii, jest to, że cały twój ruch jest kierowany przez serwer zamiast przez zwykłą sieć domową.

Aby uzyskać dostęp do zablokowanej witryny, takiej jak Wikipedia, wystarczy użyć oprogramowania VPN, aby połączyć się z serwerem w kraju, w którym Wikipedia jest dostępna – takim jak USA, Kanada lub Szwecja. Następnie wszystkie twoje dane zostaną przekierowane przez ten serwer. Ponieważ serwery znajdują się poza regionem, w którym znajdują się bloki, będziesz mógł swobodnie przeglądać Wikipedię bez żadnych ograniczeń. Możesz użyć tej samej metody VPN do obejścia innych form cenzury rządowej i odblokowania zablokowanych treści regionalnych, takich jak BBC, Hotstar lub Sky Go. Możesz nawet użyć tego, aby uzyskać dostęp do zablokowanych sieci VPN.

Sprawdź -   Jak wyświetlić niestandardowy tekst na pulpicie systemu macOS

Jak wybrać dostawcę VPN

Jak widać, VPN jest bardzo użytecznym narzędziem zarówno do obchodzenia blokad internetowych i cenzury, jak i do poprawy bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. Jeśli chcesz mieć możliwość odblokowania Wikipedii, musisz wybrać dostawcę VPN. Chociaż może być kuszące, aby wypróbować bezpłatną usługę VPN w celu zaoszczędzenia pieniędzy, istnieją poważne obawy związane z bezpieczeństwem tych bezpłatnych usług, ponieważ często sprzedają dane użytkowników i faktycznie zmniejszają bezpieczeństwo ich użytkowników.

Zalecamy wybranie renomowanej, płatnej usługi VPN, która spełnia następujące kluczowe wymagania:

 1. Serwery w wielu różnych krajach dzięki czemu można łatwo ominąć bloki witryn, wysyłając dane za pośrednictwem serwera w kraju o bardziej liberalnym dostępie do Internetu. Pomaga również, jeśli istnieje duża liczba serwerów do wyboru, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz taki, który spełnia Twoje potrzeby.
 2. Szybkie prędkości połączenia, ponieważ korzystanie z VPN nieuchronnie spowolni Twój Internet ze względu na dodatkowy krok, na który dane są wysyłane. Jednak dobry VPN z szybkimi połączeniami będzie tak szybki, że ledwo zauważysz, że tam jest.
 3. Doskonałe bezpieczeństwo w celu ochrony danych przed hakerami i ochrony prywatności przed szpiegami. Powinieneś poszukać VPN, który używa silnego szyfrowania i nie ma zasad rejestrowania, aby mieć pewność, że Twoje dane nie zostaną udostępnione.
 4. Oprogramowanie dostępne dla różnych urządzeń, ponieważ możesz użyć jednej subskrypcji VPN do ochrony wszystkich posiadanych urządzeń – o ile oprogramowanie jest dostępne dla dostawcy VPN. Oznacza to, że możesz chronić swój telefon, laptop, tablet, a nawet smart TV lub konsolę do gier za pomocą jednej subskrypcji VPN.

Nasze najlepsze VPN do odblokowania Wikipedii

Biorąc pod uwagę wszystkie te wymagania, opracowaliśmy następujące zalecenia dotyczące sieci VPN, których można użyć do odblokowania Wikipedii:

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN jest jedną z najlepszych sieci VPN dla wszystkich użytkowników, dzięki swoim mocnym stronom w kluczowych obszarach szybkości, bezpieczeństwa i łatwości użytkowania. Jeśli chcesz odblokować Wikipedię lub inną witrynę, możesz połączyć się z dowolnym z ponad 3000 różnych serwerów w 94 różnych krajach, aby móc ominąć bloki i blokady regionalne wszelkiego rodzaju. W rzeczywistości na stronie ExpressVPN znajduje się cała strona poświęcona informacjom o tym, jak konkretnie odblokować Wikipedię, więc sprawdź ją.

Użyte połączenia są super szybkie, zdobywając nazwę Express, a także bezpieczeństwo jest doskonałe. Usługa korzysta z silnego 256-bitowego szyfrowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych i ma ścisłe zasady braku rejestrowania w celu ochrony Twojej prywatności, a ponadto w oprogramowaniu jest dostępnych więcej funkcji bezpieczeństwa, takich jak ochrona przed wyciekiem DNS, przełącznik zabijania i sprawdzanie adresu IP. Oprogramowanie można zainstalować na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, Linux i Android, a także na niektórych konsolach do gier i telewizorach Smart TV. Dostępne są również rozszerzenia przeglądarki dla przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox i Apple Safari.

Sprawdź -   Czym oni są i czy są dla Ciebie odpowiednie?

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, BBC iPlayer, Hulu i Amazon Prime
 • Fast służy z minimalną utratą prędkości
 • Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2
 • Surowe zasady braku dzienników
 • Obsługa klienta (czat 24/7).
Cons

 • Maksymalnie 3 jednoczesne połączenia
 • Nieco droższy niż niektóre inne opcje.

2. NordVPN

nordvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_782_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

NordVPN jest idealny dla zaawansowanych użytkowników VPN, którzy chcą mieć możliwość dostosowania połączenia VPN do swoich konkretnych potrzeb. Jeśli chodzi o odblokowanie Wikipedii i innych witryn, istnieje absolutnie ogromna sieć serwerów, która obejmuje ponad 5400 serwerów w 59 różnych krajach. Oznacza to, że możesz łatwo odblokować Wikipedię lub inne witryny, chociaż na ich stronie znajduje się przewodnik, jeśli potrzebujesz wskazówek.

Podczas gdy prędkości połączeń są wystarczająco szybkie, aby regularnie przeglądać, przesyłać strumieniowo i pobierać, prawdziwą zaletą NordVPN są wyspecjalizowane serwery. Istnieją zwykłe serwery VPN, które mają silne, 256-bitowe szyfrowanie, ale jeśli to nie wystarczy, są też podwójne serwery VPN, na których dane są szyfrowane dwukrotnie naprawdę nieprzeniknione bezpieczeństwo. W ofercie są również serwery zbudowane dla innych funkcji, takich jak torrenty, ochrona anty DDoS, zaciemnione serwery, dzięki czemu można korzystać z usługi nawet w sieciach blokujących VPN, dedykowane adresy IP i inne. Oczywiście obowiązują również zasady dotyczące rejestrowania w całej firmie, więc żadne dane nie zostaną zapisane. Oprogramowanie jest dostępne dla urządzeń z systemem Windows, Mac OS, Linux, iOS, Chrome OS, Android lub Windows Phone.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Szybkie i stabilne połączenia
 • Do 6 jednoczesnych połączeń
 • „Podwójna” ochrona danych
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.
Cons

 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

Gdzie jest zablokowana Wikipedia?

Wikipedia jest zablokowana w większej liczbie miejsc, które możesz sobie wyobrazić. Przede wszystkim strona jest w Chinach szeroko blokowana przez Great Firewall. Chiny planują w tym roku wprowadzić własną wersję Wikipedii, która będzie zawierać tylko treści zatwierdzone przez państwo. Z tego powodu (a także w celu ograniczenia dostępu do informacji historycznych lub kulturowych, które zostały uznane za szkodliwe dla rządów Chin), celowo utrudniono dostęp do Wikipedii w Chinach.

Innym przykładem kraju, który zablokował strony w Wikipedii, jest Turcja. Od 2008 r. Rząd turecki zablokował dostęp do stron w Wikipedii, które omawiają stosunki tego kraju z syryjskimi bojownikami, a także wszelkie inne informacje, które mogą być niepochlebne dla państwa i rządu. W 2017 r. Posunęli się o krok dalej, blokując wszystkie wersje językowe strony w granicach Turcji.

Podobne wydarzenia miały miejsce we Francji (choć w znacznie mniejszym stopniu), gdzie w 2013 r. Spór między Wikipedią a francuskim wywiadem dotyczący dostępności informacji o wojskowych stacjach radiowych doprowadził do niektóre artykuły na Wikipedii są zablokowane w kraju.

Wikipedia może również zostać zablokowana z powodu błędów popełnionych przez zautomatyzowane oprogramowanie. W 2008 r. Duża część Wikipedii z dostępem do edycji została zablokowana w Wielkiej Brytanii po nieprawidłowym oznaczeniu strony o albumie rockowym jako zawierającej pornografię dziecięcą. Doprowadziło to do zablokowania strony przez dostawców usług internetowych i wielu ludzi w Wielkiej Brytanii nie było już w stanie edytować artykułów z Wikipedii ani dodawać nowych treści. Inne kraje, które w pewnym momencie zablokowały Wikipedię, to Iran, Włochy, Pakistan, Rosja, Arabia Saudyjska, Syria, Tunezja i Uzbekistan.

Jak działają bloki witryn?

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób rząd faktycznie blokuje Wikipedię lub inne strony internetowe. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają te bloki, jeśli chcesz swobodnie przeglądać Internet. Kiedy rząd postanawia uniemożliwić mieszkańcom ich kraju dostęp do określonej witryny lub strony internetowej, tak naprawdę nie blokuje strony. Zamiast tego rząd wysyła zawiadomienie do wszystkich dostawców usług internetowych (dostawców usług internetowych), którzy działają w ich kraju, informując ich, że powinni zablokować dane witryny lub strony. Dostawcy usług internetowych są wówczas prawnie zobowiązani do uniemożliwienia swoim klientom dostępu do tych stron stron.

Ta rzeczywistość istnieje, ponieważ praktycznie cały ruch internetowy w danym kraju jest obsługiwany przez dostawców usług internetowych. Rejestrując się w celu uzyskania dostępu do Internetu, zasadniczo rejestrujesz się w celu uzyskania prawa do korzystania z sieci zapewnianej przez dostawcę usług internetowych. Gdy więc wpiszesz adres internetowy w przeglądarce, prośba o tę witrynę zostanie wysłana przez sieć Twojego dostawcy Internetu. Witryna odbiera żądanie i wysyła dane (tj. Zawartość tej witryny) z powrotem na urządzenie.

Kiedy więc blok zostanie zamówiony, Twój dostawca usług internetowych musi uniemożliwić każdemu z jego klientów dostęp do konkretnej witryny. Zwykle robią to po prostu blokując nazwę domeny lub adres URL strony, więc gdy próbujesz przejść do witryny, widzisz tylko pustą stronę lub przekierowują użytkowników na inną stronę, na której jest informacja, że ​​witryna została zablokowana. Ponieważ wszyscy dostawcy usług internetowych w danym kraju muszą to zrobić w tym samym czasie, po zablokowaniu witryny nie będzie można uzyskać do niej dostępu z dowolnego urządzenia ani połączenia internetowego w tym kraju.

Wniosek

Wikipedia jest istotną częścią Internetu, ale mimo to wciąż jest blokowana w całości lub w części przez zaskakującą liczbę krajów. Jeśli mieszkasz lub podróżujesz gdzieś, gdzie Wikipedia jest zablokowana, możesz użyć VPN do kierowania ruchu internetowego przez inny kraj w celu odblokowania strony. Zalecamy kilka sieci VPN, które idealnie nadają się do odblokowywania Wikipedii i umożliwiają przeglądanie Internetu bez ograniczeń.

Czy doświadczyłeś bloków Wikipedii? Czy korzystasz z VPN, aby ominąć bloki i cenzurę online? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.