Najlepsze dystrybucje Linuksa dla użytkowników komputerów Mac

Udostępnij teraz w social media:

Chcesz przejść z Mac OS na Linux? Jeśli masz już dość Apple i chcesz znaleźć coś nowego, możemy Ci pomóc. Istnieje mnóstwo dystrybucji Linuksa dla użytkowników komputerów Mac, które mogą dać im coś lepszego do pracy, a jednocześnie wyglądają znajomo. Oto nasze najlepsze typy.

Podstawowy system operacyjny

Oczywistym wyborem dla użytkowników komputerów Mac, którzy są nowi w systemie Linux, jest Podstawowy system operacyjny. To dystrybucja Linuksa z dużą inspiracją dla Mac OS. Nie nazywaj tego jednak klonem, ponieważ to po prostu nieprawda. Zamiast tego Elementary OS bierze dobre pomysły z Mac OS i wdraża je z niespodzianką. Osoby przechodzące z komputera Mac powinny zwrócić na to uwagę.

System operacyjny Elementary OS jest idealny dla wszystkich typów użytkowników komputerów Mac. Czy to zaawansowany użytkownik, czy początkujący, wszystko poczuje się jak w domu. Wszystko, cytując Apple, „po prostu zadziała”.

Warto też wspomnieć, że Elementary OS bazuje na Ubuntu, więc wsparcie dla sprzętu Apple jest nie do pobicia. Większość urządzeń i sterowników będzie miała alternatywy open source już w jądrze Linuksa.

  Jak zmienić zegar pionowy ekranu blokady w telefonie Samsung

Głęboko w

Przedstawiamy Głęboko w: „łatwa w użyciu” chińska dystrybucja Linuksa oparta na dystrybucji Debian Linux. Deepin jest dostępny w innych językach, w tym angielskim i hiszpańskim. Chiński nie jest jedynym językiem do wyboru.

Czytanie „chińskiej dystrybucji” może być przerażające dla osób spoza Chin, ale nie jest wcale takie złe. System operacyjny Deepin, podobnie jak wiele innych systemów operacyjnych z tej listy, jest przeznaczony dla początkujących, a użytkownicy, którzy wolą, by były łatwe. Ponieważ użytkownicy komputerów Mac często wolą, aby ich system operacyjny był bezproblemowy, Deepin jest dobrym wyborem do rozważenia.

Ubuntu

Trudno mówić o Linuksie bez wspominania Ubuntu. I nie bez powodu! Jest to najczęściej używany system operacyjny Linux. Nikt się nie zbliża. Ci, którzy pochodzą z komputerów Mac, poczują się jak w domu z Ubuntu, mimo że oba systemy operacyjne wyglądają i działają zupełnie inaczej.

Firma stojąca za Ubuntu ma podobną misję do Apple: stworzenie systemu operacyjnego, z którego może korzystać każdy. W rzeczywistości motto Ubuntu to „Linux dla ludzi”. System operacyjny bardzo ciężko pracuje, aby każdy mógł go podnieść i zacząć z nim bez większego zamieszania.

Używanie Ubuntu jest bardzo podobne do używania Maca, ponieważ wszystko będzie działać po wyjęciu z pudełka. Uruchomienie tej dystrybucji Linuksa będzie wymagało najmniejszego wysiłku, ponieważ z łatwością ma najlepsze wsparcie dla sprzętu Apple.

  Jak otworzyć pliki ASPX

Niezależnie od tego, czy jesteś programistą wściekłym na Apple i szukasz alternatywy, czy po prostu znudzisz się Mac OS, zrób sobie przysługę i sprawdź Ubuntu.

Solus

Solus to całkowicie nowy system operacyjny Linux. Nie jest pochodną Ubuntu, jak Elementary, ani Debiana, jak Deepin. Zamiast tego jest to nowe podejście do Linuksa. System operacyjny został zaprojektowany tak, aby zapewniać eleganckie, łatwe w użyciu doświadczenie, które sprawia, że ​​desktopowy Linux jest opłacalny dla przeciętnych użytkowników.

System operacyjny, podobnie jak Mac OS, ma swój własny „sklep z aplikacjami”, w którym użytkownicy mogą łatwo instalować programy, gry itp. Dodatkowo ma sekcję stron trzecich, która zapewnia, że ​​użytkownicy są w stanie zaspokoić ich potrzeby w zakresie oprogramowania zastrzeżonego.

System operacyjny Solus jest idealny dla użytkowników komputerów Mac, mimo że nie ma obowiązkowej stacji dokującej, ponieważ pasuje do tego, czego potrzebują użytkownicy komputerów Mac: prostoty, łatwości obsługi i dobrze wyglądającego interfejsu użytkownika.

Trenta OS

Trenta OS to stylowy system operacyjny typu open source, który stara się nadać ekosystemowi Linuksa charakter „premium”. Nie możemy powiedzieć, że Trenta OS jest pierwszym wyborem dla użytkowników komputerów Mac, ponieważ wiele innych dystrybucji Linuksa robi to, co proponuje Trenta, tylko lepiej. Powiedziawszy to: jeśli przeszedłeś przez wszystkie systemy operacyjne Linux na tej liście i desperacko szukasz dobrej alternatywy dla Mac OS, nie zaszkodzi dać temu szansę.

  Jak wpisać N z tyldą na górze (Ñ ñ): Pełny przewodnik

Wniosek

Wiele dystrybucji Linuksa skierowanych do użytkowników komputerów Mac ma tendencję do odtwarzania znanego pulpitu OS 10. Są wyposażone w stację dokującą podobną do Maca, motyw ikon, który równie dobrze może pochodzić między innymi bezpośrednio z Apple. Pozornie można by przysiąc, że to tylko powierzchowne zmiany, zaprojektowane do kopiowania, ale to źle. W rzeczywistości wiele systemów operacyjnych, o których wspomnieliśmy, bardzo ciężko pracuje, aby zaimplementować funkcje, które będą się wyróżniać.

Jeśli masz dość tego, że Apple traktuje zaawansowanych użytkowników jak śmieci na korzyść zwykłych użytkowników, ta lista jest dla Ciebie. Nawet jeśli jesteś po prostu ciekawy, wypróbuj je. Po ich użyciu zadziwi Cię, jak dobrze wykonane są te systemy operacyjne i jak dobrze zastępują, a nawet przebijają Mac OS w niektórych obszarach.

x