Napraw błąd Xbox Live 8015190e

Usługa Xbox Live, obecnie znana jako sieć Xbox, została uruchomiona w 2002 roku przez firmę Microsoft. Jest to usługa online do gier i dystrybucji treści dla użytkowników konsoli Xbox. Usługa obejmuje możliwość pobierania gier i interakcji ze znajomymi. Może być używany przez użytkowników Xbox, komputery PC i urządzenia mobilne. Chociaż usługa Xbox Live przeszła wiele zmian przez te wszystkie lata, jej główny cel, jakim jest łączenie graczy i udostępnianie gier online, był taki sam. Chociaż wśród wszystkich wspaniałych funkcji Xbox Live, użytkownicy napotykają problemy podczas uzyskiwania dostępu do tych usług. Jeśli jesteś osobą zajmującą się tym samym problemem i napotkałeś błąd Xbox Live 8015190e podczas próby połączenia z usługą Xbox Live, mamy dla Ciebie doskonały przewodnik. Nasz przewodnik obejmuje wszystkie ważne rzeczy związane z błędem 8015190e, który pojawia się podczas próby połączenia i jego przyczynami, jednocześnie określając priorytet skutecznych rozwiązań w celu rozwiązania problemu. Zacznijmy więc od krótkiej informacji o tym, jak naprawić kod błędu 8015190e.

Jak naprawić błąd usługi Xbox Live 8015190e

Podczas próby połączenia z usługą Xbox Live występuje błąd 8015190e. Ten błąd zwykle występuje podczas próby uzyskania dostępu do usług świadczonych przez Xbox Live i dlatego stwarza problemy z dobrą rozgrywką. Błąd został wywołany z powodu problemu z usługami Xbox Live, czy to technicznego, czy innego.

Co powoduje błąd 8015190e?

Istnieje wiele sprawców wystąpienia błędu 8015190e. Listę potencjalnych błędów możesz sprawdzić na poniższej liście:

  • Kod błędu może pojawić się z powodu awarii serwera z przyczyn technicznych lub podczas okresów konserwacji.
  • Uszkodzona pamięć podręczna może być kolejną możliwą przyczyną błędu 8015190e.
  • Podstawową przyczyną błędu może być również nieaktualna wersja konsoli Xbox.
  • Następną prawdopodobną przyczyną może być uszkodzony profil na konsoli Xbox 360.
  • Jeśli usługa UPnP w przeglądarce jest wyłączona, może to również spowodować pojawienie się wspomnianego kodu błędu podczas próby uzyskania dostępu do usługi Xbox Live.
  • Następną przyczyną, która może powodować błąd, są uszkodzone pliki oprogramowania lub oprogramowania układowego.
  • Inny profil zalogowany do Twojej konsoli Xbox może również spowodować pojawienie się błędu 8015190e.

Możesz naprawić kod błędu 8015190e za pomocą wielu poprawek rozwiązywania problemów, które odkryjesz w nadchodzących metodach. Zacznijmy więc od naszej pierwszej metody, która jest prosta i należy ją rozważyć przed przejściem do potencjalnych poprawek.

Metoda 1: Sprawdź stan serwerów Xbox Live

Podczas radzenia sobie z błędami w usłudze Xbox Live ważne jest, aby sprawdzić, czy nie ma przerw w działaniu usług lub problemów z powodu konserwacji. Jeśli serwery podstawowe Xbox Live nie działają normalnie lub ataki DDoS powodują wyzwolenie kodu błędu 8015190e, sprawdź dostępność serwerów na oficjalnym Strona stanu usługi Xbox Live i odczekaj okres na wypadek, gdyby nie działały.

Jeśli wszystkie usługi na ekranie serwera Xbox Live są zielone, problem nie dotyczy serwerów i musisz przejść do następnej metody.

Metoda 2: Rozwiąż problemy z połączeniem internetowym

Jak już wiesz, błąd 8015190e pojawia się podczas próby połączenia z usługą Xbox Live i ten problem oznacza problem z połączeniem internetowym. Jeśli z jakiegoś powodu twoja łączność sieciowa jest powolna lub niestabilna, może to prowadzić do wspomnianego błędu. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że połączenie używane z usługą Xbox Live jest silne. Możesz rozwiązać problemy związane z wolną łącznością sieciową na swoim urządzeniu z pomocą naszego poradnika Slow Internet Connection? 10 sposobów na przyspieszenie Internetu!

Zdjęcie autorstwa Stephena Philipsa na Unsplash

Metoda 3: Wyłącz i włącz konsolę Xbox

Jeśli występuje usterka oprogramowania układowego w usłudze Xbox Live, można ją rozwiązać za pomocą cyklu zasilania. Pomaga również w wyczyszczeniu kondensatorów mocy. Rozwiąż więc lokalne problemy z usługą Xbox Live za pomocą cyklu zasilania, wykonując następujące czynności:

1. Naciśnij przycisk Xbox na konsoli przez 10 sekund.

Zdjęcie Louisa Philippe’a Poitrasa na Unsplash

2. Odłącz kable i ponownie podłącz je do konsoli Xbox.

3. Włącz konsolę Xbox, naciskając przycisk Xbox.

Po wykonaniu kroków pojawi się zielony ekran, wskazujący na powodzenie cyklu zasilania.

Uwaga: Jeśli zielony ekran się nie pojawi, powtórz powyższe kroki.

Metoda 4: Uruchom ponownie konsolę Xbox

Kolejnym ogólnym rozwiązaniem problemów z usługą Xbox Live jest najpierw ponowne uruchomienie konsoli. Ta metoda pomaga przezwyciężyć drobne usterki lub błędy, które mogą przeszkadzać podczas próby połączenia z usługą Xbox Live. Wykonaj więc podstawowy restart, wykonując czynności podane poniżej:

1. Naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze przez kilka sekund, aby otworzyć Power Center.

2. Teraz wybierz opcję Uruchom ponownie konsolę, jak pokazano na poniższym obrazku.

3. Na koniec wybierz opcję Uruchom ponownie, aby potwierdzić i kontynuować proces.

Metoda 5: Użyj trybu offline

Jeśli zastanawiasz się, jak naprawić kod błędu 8015190e, omijając problemy z serwerem, możesz spróbować użyć trybu offline na konsoli Xbox. Z jego pomocą będziesz mógł korzystać z konsoli do czasu rozwiązania problemu z serwerem. To z pewnością odbierze ci możliwość grania w gry online, ale pomoże ci korzystać z konsoli bez błędów. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej, aby włączyć tryb offline:

1. Najpierw przejdź do Profil i system, a następnie wybierz Ustawienia z menu.

2. W sekcji Ogólne wybierz Ustawienia sieciowe.

3. Następnie w menu Sieć wybierz opcję Przejdź offline.

4. Na koniec spróbuj uruchomić grę, która wcześniej napotkała kod błędu i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Metoda 6: Wyczyść pamięć podręczną Xbox

Jeśli pliki pamięci podręcznej systemu Xbox są uszkodzone, mogą powodować problemy z konsolą Xbox Live. Aby pozbyć się błędu Xbox Live 8015190e, po prostu usuń te pliki z systemu.

1. Otwórz Ustawienia Xbox.

2. Wybierz ustawienie System w lewym okienku.

3. Następnie wybierz opcję Pamięć i wybierz urządzenie pamięci, które chcesz wyczyścić.

4. Teraz naciśnij przycisk Y obecny na kontrolerze Xbox.

5. Na koniec z Menu wybierz Wyczyść pamięć podręczną systemu i potwierdź polecenie, wybierając Tak.

Metoda 7: Zaktualizuj konsolę Xbox

Następną metodą rozwiązania błędu 8015190e powodującego problemy z łącznością z usługą Xbox Live jest aktualizacja konsoli Xbox. Starsza wersja konsoli Xbox może być jedną z wielu przyczyn problemu, więc upewnij się, że konsola jest zaktualizowana do nowej wersji. Możesz sprawdzić dostępność aktualizacji konsoli na oficjalnej stronie internetowej lub wykonać poniższe czynności:

1. Przejdź do Ustawień Xbox.

2. Następnie wybierz System i otwórz Aktualizacje i pliki do pobrania.

3. Na koniec wybierz opcję Aktualizuj konsolę i sprawdź, czy dostępna jest aktualizacja.

Metoda 8: Wyczyść alternatywny adres MAC

Jeśli wydaje się, że nic nie działa i nadal zastanawiasz się, jak naprawić błąd Xbox Live 8015190e, spróbuj wyczyścić alternatywny adres MAC z konsoli Xbox One. Adres Media Access Control, znany również jako adres MAC, jest używany jako adres sieciowy w komunikacji w segmencie sieci. Wyczyszczenie alternatywnego adresu MAC oznacza wyeliminowanie zgadywania, które wiąże się z ręcznym wyłączaniem konsoli. Ponadto w tym przypadku, jeśli dostawca usług internetowych domyślnie zapewnia dynamiczne adresy IP, wyczyszczenie adresu MAC pomoże rozwiązać wszystkie te problemy i ostatecznie błąd 8015190e usługi Xbox Live. Postępuj zgodnie z krótkim przewodnikiem podanym w poniższych krokach, aby to zrobić:

1. Przejdź do ustawień sieci Xbox.

2. W menu Sieć wybierz Ustawienia zaawansowane.

3. Teraz wybierz opcję Alternatywny adres MAC.

4. Następnie wybierz z menu opcję Wyczyść.

5. Teraz uruchom ponownie konsolę, aby zastosować zmiany.

Metoda 9: Włącz UPnP na routerze

Czasami podczas próby połączenia konsoli z siecią, w której translacja adresów sieciowych (NAT) nie jest otwarta, pojawia się błąd 8015190e. Możesz rozwiązać ten problem, włączając opcję UPnP w ustawieniach routera lub modemu.

Uwaga: Możesz przejść do następnej opcji, jeśli router nie obsługuje UPnP.

1. Podłącz konsolę do routera, a następnie wpisz w przeglądarce 192.168.0.1 lub 192.168.1.1, aby otworzyć stronę ustawień routera.

2. Możesz znaleźć adres IP routera na wypadek, gdyby powyższe adresy nie działały, a następnie otwórz stronę ustawień.

3. Następnie wprowadź poświadczenia routera, które domyślnie powinny być admin i 1234. Jeśli tak się nie stanie, sprawdź poświadczenia routera online.

4. Teraz przejdź do menu Zaawansowane i otwórz kartę Przekazywanie Nat.

5. Na koniec włącz opcję UPnP.

Po zakończeniu uruchom ponownie router, a następnie konsolę, aby sprawdzić, czy błąd 8015190e występuje podczas próby połączenia, który został teraz rozwiązany.

Metoda 10: Wykonaj reset do ustawień fabrycznych

W ostateczności w przypadku błędu Xbox Live 8015190e możesz przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox, co pomoże Ci pozbyć się problemu, jeśli żadna z metod nie była dla Ciebie pomocna do tej pory.

Uwaga: przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich plików z profilu Xbox.

1. Przejdź do ustawień systemu Xbox.

2. Tutaj wybierz opcję Informacje o konsoli.

3. Następnie wybierz opcję Resetuj konsolę.

4. Teraz wybierz opcję RESETUJ I ZACHOWAJ MOJE GRY I APLIKACJE.

5. Możesz wybrać opcję RESETUJ I USUŃ WSZYSTKO, jeśli chcesz zresetować konsolę bez zapisywania danych.

***

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże Ci rozwiązać problemy z usługą Xbox Live, a głównie naprawić błąd 8015190e Xbox Live. Daj nam znać, która z metod przyszła Ci w tym na ratunek. Zostaw także swoje pytania lub sugestie, jeśli takie istnieją, w sekcji komentarzy podanej poniżej.

x