Napraw GTA 4 Seculauncher nie uruchomił aplikacji 2000

GTA IV zostało wydane w 2008 roku na konsole i PC przez Rockstar Games. Niektóre z jego rozgrywki, takie jak bieganie, pływanie i używanie broni, były podobne do poprzednich gier GTA. Gracze mogą szybko odblokowywać nową zawartość i poznawać inne funkcje gry. Jednak ostatnio gracze zgłaszali, że Seculauncher nie uruchomił komunikatu o błędzie aplikacji 2000 po ekranie logowania. Jeśli również masz do czynienia z tym samym problemem, jesteś we właściwym miejscu. Dajemy Ci doskonały przewodnik, który pomoże Ci naprawić błąd GTA 4 Seculauncher, który nie uruchomił aplikacji 2000.

Jak naprawić GTA 4 Seculauncher nie uruchomił aplikacji 2000?

Zanim przejdziemy do rozwiązań, wyjaśnijmy kilka możliwych wyjaśnień błędu Seculaunchera, który nie uruchomił programu 2000 podczas uruchamiania GTA IV:

  • Nieodpowiednie prawa administratora: Jeśli nie używasz Steam, powinieneś uruchomić grę z uprawnieniami administratora. Rozwiązuje problem, zmieniając plik wykonywalny gry.

  • Niedostępność pakietu Redist dla Visual C++: Ten problem może być spowodowany brakiem pakietu Visual C++ 2005 Redist w dodatku Service Pack 1.

  • Niezgodny Launcher: Jeśli używasz starej wersji gry z zainstalowanym DVD, może być konieczne włączenie trybu zgodności dla Windows 7 i XP, aby poprawnie uruchomić GTA IV.

  • Uszkodzone pliki: Podczas instalacji mogą wystąpić pewne problemy z plikami gry. Niektóre pliki mogą być uszkodzone lub ich brak, w wyniku czego Seculauncher nie uruchomił programu 2000 błąd.

  • Prawidłowa weryfikacja SecuROM: Jeśli uruchamiasz tę grę na klasycznych nośnikach, użyj najnowszego segmentu Games for Windows Live, ponieważ pomaga on w weryfikacji SecuROM. Możesz również użyć pliku IPHLPAPI.DLL, który może pominąć proces weryfikacji SecuROM.

Przyjrzyjmy się metodom rozwiązania tego problemu. Wypróbuj je pojedynczo lub w zależności od problemu, z którym się borykasz.

Metoda 1: Uruchom GTA IV jako administrator

Możesz rozwiązać ten problem, modyfikując domyślne zachowanie pliku wykonywalnego gry i zmuszając go do uruchamiania z prawami administratora i nadając pełne uprawnienia. Wykonaj poniższe kroki.

1. Przejdź do folderu gry GTA IV i kliknij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny gry lub plik .exe.

2. Wybierz opcję Uruchom jako administrator.

3. Jeśli pojawi się okno UAC (Kontrola konta użytkownika), kliknij Tak.

4. Uruchom GTA IV i sprawdź, czy działa poprawnie bez problemu.

Możesz upewnić się, że stanie się to domyślnym sposobem otwierania gry za każdym razem, wykonując następujące czynności:

1. Kliknij prawym przyciskiem plik wykonywalny.

2. Wybierz Właściwości.

3. Wybierz kartę Zgodność.

4. Przewiń w dół do sekcji Ustawienia i wybierz Uruchom ten program jako administrator.

5. Kliknij Zastosuj i OK.

Uruchom ponownie komputer i zagraj w GTA IV, aby sprawdzić, czy błąd Seculaunchera został rozwiązany.

Metoda 2: Uruchom grę w trybie zgodności

Ten problem może czasami wystąpić z powodu niezgodności. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że rozwiązanie GTA 4 seculauncher nie uruchomiło problemu z aplikacją 2000, uruchamiając grę w trybie zgodności. Wykonaj te kroki, aby to samo.

1. Przejdź do folderu GTA IV i kliknij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny gry lub plik .exe.

2. Wybierz Właściwości > karta Zgodność.

3. Na karcie Zgodność zaznacz Uruchom tę aplikację w trybie zgodności dla i wybierz Windows 8 lub inną starszą wersję systemu Windows z listy rozwijanej.

4. Kliknij OK i Zastosuj.

Metoda 3: Zainstaluj pakiet redystrybucyjny Visual C++

Częstą przyczyną tego problemu jest brak niektórych podstawowych, ale krytycznych plików bibliotek zawartych w początkowym pakiecie instalacyjnym przez Rockstar Games w systemie operacyjnym. Pobranie i zainstalowanie odpowiedniej wersji pakietu Visual C++ 2005 SP1 Redist może rozwiązać problem nieudanego uruchomienia aplikacji 2000 GTA 4 seculauncher. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby to zrobić:

Uwaga 1: Jeśli używasz GTA IV na Steamie, możesz znaleźć plik vcredist.exe w Eksploratorze plików > Steam > Steamapps > Wspólne > Grand Theft Auto IV > Instalatory i pominąć jego pobieranie.

1. Idź do Strona aktualizacji Visual C++ 2005 i kliknij czerwony przycisk Pobierz po wybraniu języka.

2. Wybierz vcredist_x86.exe lub vcredist_x64.exe w zależności od właściwości systemu.

3. Kliknij Dalej, aby go pobrać.

4. Po pobraniu uruchom vcredist.exe i zainstaluj Microsoft Visual C++ 2005 SP1 zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

5. Na koniec uruchom ponownie komputer po zakończeniu instalacji i sprawdź, czy problem GTA IV Seculauncher 2000 został rozwiązany.

Uwaga 1: Aby ta metoda działała, może być wymagane zainstalowanie programu DirectX 10 na komputerze. Jeśli go nie masz, możesz go pobrać z oficjalna strona internetowa.

Uwaga 2: Jeśli nadal masz problem, sprawdź, czy masz zainstalowany program .NET Framework 3.5 SP1 Runtime. Jeśli nie, pobierz go z oficjalna strona internetowa i zainstaluj go i spróbuj ponownie po ponownym uruchomieniu komputera.

Metoda 4: Sprawdź integralność plików gry

Gracze uruchamiający grę za pomocą Steam stwierdzili, że problem z GTA 4 Seculauncher, który nie uruchamiał aplikacji 2000, został naprawiony po sprawdzeniu integralności pamięci podręcznej za pomocą ustawień Steam. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby zrobić to samo.

1. Przejdź do zakładki Biblioteka w swoim kliencie Steam.

2. Z listy gier kliknij prawym przyciskiem myszy GTA IV.

3. Przejdź do Właściwości.

4. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Pliki lokalne.

5. Wybierz opcję Sprawdź integralność plików gry..

Metoda 5: Zaktualizuj GFWL

Ponieważ stare gry były wymagane do korzystania z SecuROM, nie będą działać poprawnie, jeśli masz nieaktualnego klienta Games for Windows Live. Aktualizacja może rozwiązać problem. Zasadniczo aktualizuje się automatycznie, ale w niektórych starszych wersjach systemu Windows można to zrobić ręcznie, wykonując następujące czynności.

1. Pobierz najnowsza konfiguracja GFWL.

2. Wyodrębnij plik zip i uruchom plik .exe.

3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i zainstaluj program. Potwierdź wszystkie monity, które napotkasz podczas tego procesu.

Uwaga: możesz również wykonać ten proces, przechodząc do Program files > Steam > Steamapps > Common > Grand theft auto iv > instalatory i uruchamiając xliveredist.msi.

Metoda 6: Pomiń SecuROM

Jeśli chcesz pominąć pobieranie lub aktualizację klienta Games for Windows Live, możesz bezpośrednio pobrać plik IPHLPAPI.DLL, aby uniknąć weryfikacji SecuRom. Wykonaj poniższe kroki, aby naprawić problem z uruchamianiem aplikacji 2000 w GTA 4 seculauncher.

1. Pobierz plik IPHLPAPI.DLL z oficjalna strona.

2. Rozpakuj pobrany plik do tego samego katalogu, w którym znajduje się plik .exe GTA 4.

Spróbuj ponownie uruchomić grę i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Problem musi zostać rozwiązany teraz. Jeśli nadal masz problemy, możesz całkowicie zaktualizować grę, pobierając najnowszą łatkę GTA IV z tutaj i uruchamiam plik setup.exe.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jak rozwiązać problem Seculaunchera w Grand Theft Auto IV?

Odp.: Niezgodność z zainstalowanymi plikami gry GTA IV może być przyczyną problemu. Jeśli masz z tym problem na Steamie, zmuś program uruchamiający do sprawdzenia integralności i pobrania brakujących plików, które mogą być źródłem problemu.

Q2. Jak możesz uratować GTA 4, jeśli nie masz Windows Live?

Odp: Możesz utworzyć profil offline, klikając Utwórz profil offline. Wpisz nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło, aby utworzyć konto Social Club. Kliknij przycisk Prześlij. Teraz możesz użyć konta Social Club, aby zaoszczędzić GTA 4.

Q3. Czy w GTA 4 można grać na PC?

Odp: Tak, możesz go uruchomić za pomocą Steam, ale do poprawnego działania wymaga zaawansowanych specyfikacji i dedykowanej karty graficznej.

Q4. Czy wersja GTA 4 na PC to chaos?

Odp.: Grand Theft Auto IV nie jest zoptymalizowany pod kątem PC. Jest pełen błędów i problemów z liczbą klatek na sekundę, co sprawia, że ​​działa niestabilnie na PC.

***

Mamy nadzieję, że ta informacja była przydatna w naprawie błędu GTA 4 seculauncher, który nie uruchomił aplikacji 2000. Daj nam znać, która technika była dla Ciebie najbardziej skuteczna. Prosimy o pozostawienie wszelkich pytań lub sugestii w poniższej sekcji.