Napraw problem rozładowywania baterii Samsung Note 4

Tylko nieliczne modele smartfonów pozostają popularne lata po swoim pierwszym debiucie. Jednym z nich jest Samsung Galaxy Note 4. Pomimo swojej popularności, istnieje podstawowy problem z zbyt szybkim rozładowywaniem się baterii Note 4. Chociaż wykazano, że ten telefon jest niezawodnym kierowcą na co dzień, zdarzają się problemy, które omówimy dzisiaj. W tym artykule przyjrzymy się, jak szybko rozwiązać problem z baterią Samsung Note 4 i inne powiązane problemy.

Jak naprawić problem rozładowywania baterii Samsung Note 4

Note 4 nadal zapewnia Samsungowi stały dochód dzięki procesorowi Snapdragon 805, 3 GB pamięci RAM, 5,7-calowemu wyświetlaczowi Super AMOLED i 16-megapikselowemu aparatowi. Samsung nadal zapewnia regularne aktualizacje oprogramowania do swoich popularnych smartfonów, aby poprawić wrażenia użytkownika. Zabawne jest to, że smartfon jest wyposażony w baterię 3220 mAh, co teoretycznie powinno zapewnić odpowiednią żywotność baterii. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ wielu klientów Note 4 zauważyło problemy z baterią już kilka tygodni po zakupie smartfona. Kontynuuj czytanie, aby naprawić to samo.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą jakichkolwiek ustawień upewnij się, że są prawidłowe. Wspomniane kroki zostały wykonane na Samsung Note 4.

Sprawdź zużycie baterii

Zwracanie uwagi na programy innych firm, które wyczerpują dużo baterii, jest ważne dla dobrego zarządzania baterią. Nawet jeśli nie korzystasz aktywnie z aplikacji, może to obciążać baterię. Oto kilka opcji rozwiązania problemu z baterią Samsung Note 4:

1. Stuknij ikonę Ustawienia na ekranie głównym.

2. Następnie dotknij Device Care.

3. Tutaj dotknij Bateria.

4. Następnie dotknij Zużycie baterii.

5. Stuknij aplikację, która ma wysoki procent opróżniania.

6. Możesz go wyłączyć w trybie blokady lub nawet usunąć, w zależności od tego, jak często go używasz.

Metoda 1: Wyłącz synchronizację w tle

Ustawienia synchronizacji Galaxy Note 4 to kolejna rzecz, którą możesz zmienić. Synchronizacja wysyła wiadomości e-mail i inne alerty push do Galaxy Note 4. W trybie bezczynności synchronizacja w tle może marnować dużo energii. Oto jak rozwiązać problem z baterią.

Uwaga: wyłączenie synchronizacji dla aplikacji, których nie używasz, jest bardziej spersonalizowanym podejściem.

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Stuknij w Konta i kopia zapasowa.

3. Następnie dotknij Konta.

4. Wyłącz przełącznik dla opcji Automatyczna synchronizacja danych.

Metoda 2: Wyłącz usługi sieciowe i lokalizacyjne

Bluetooth, śledzenie lokalizacji i Wi-Fi nie są funkcjami uniwersalnymi. Kiedy ich nie używasz, wyłącz je. Aby to zrobić, możesz szybko wyłączyć każdy z nich, przesuwając w dół menu szybkich ustawień i dotykając go.

Metoda 3: Zmodyfikuj ustawienia GPS

Jeśli Twój GPS jest ustawiony w trybie wysokiej dokładności, szybko rozładuje baterię. Istnieje kilka powodów, dla których chcesz, aby smartfon stale wyświetlał dokładną pozycję, jeśli nie używasz go do nawigacji. Oto, co musisz zrobić, aby rozwiązać problem z baterią Samsung Note 4:

1. Przejdź do aplikacji Ustawienia.

2. Stuknij w Lokalizacja.

3. Następnie dotknij opcji Popraw dokładność.

4. Wyłącz przełącznik opcji Skanowanie Bluetooth i Skanowanie Wi-Fi.

Metoda 4: Użyj trybu oszczędzania energii

Note 4 zawiera efektywne oprogramowanie do oszczędzania energii, które zautomatyzuje wiele wcześniej opisanych podejść. Tryb oszczędzania energii Samsung jest podzielony na dwie sekcje:

  • Tryb zasilania: dostosowuje liczne parametry w celu oszczędzania baterii bez negatywnego wpływu na wygodę użytkownika.

  • Tryb Ultra oszczędzania danych: wydłuża czas czuwania, ograniczając operacje urządzenia i minimalizując procesy w tle.

1. Możesz szybko przełączać się między nimi, przesuwając w dół pasek stanu z górnej części ekranu.

2. Przełącz między trybem zasilania a trybem Ultra oszczędzania energii.

Metoda 5: Użyj czarnej tapety

W Note 4 zastosowano wyświetlacz Samsung Super AMOLED. Ponieważ nie ma on podświetlenia, jak w przypadku tradycyjnych wyświetlaczy, zmniejszenie liczby pikseli na ekranie podczas normalnego użytkowania może znacznie skrócić żywotność baterii. Tak to się robi:

Uwaga: będziesz musiał ją utworzyć, ponieważ Note 4 nie ma wstępnie ustawionej czarnej tapety. Poszukaj jednego w Internecie i zapisz go na swoim smartfonie. Możesz przejść znacznie ciemniej, instalując niestandardowy ciemny motyw z wieloma czerniami.

1. Uruchom aplikację Ustawienia.

2. Stuknij w Tapeta.

3. Następnie dotknij Galeria.

4. Wybierz żądaną tapetę z następującego ekranu. Kliknij Gotowe.

5. Wybierz ekran główny, ekran blokady lub ekran główny i ekran blokady.

Uwaga: Stuknij w Ustaw na ekranie blokady, jeśli wybrałeś ekran blokady w poprzednim kroku.

Metoda 6: Wyjmij kartę microSD

Wyjmij kartę microSD ze smartfona i spróbuj ponownie. Karta może zawierać uszkodzone sektory, przez co telefon będzie wielokrotnie próbował odczytać z niej dane, rozładowując baterię.

Metoda 7: Ponowna kalibracja baterii

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe rozwiązania, a żywotność baterii nadal szybko się wyczerpuje, powinieneś poważnie rozważyć zakup nowej baterii.

  • Akumulatory litowo-polimerowe zwykle wytrzymują 600-800 pełnych cykli ładowania, zanim ich pojemność spadnie poniżej 80%.
  • Jeśli masz swój gadżet od ponad roku i nie wymieniłeś baterii, prawdopodobnie jest martwy.
  • Android używa mechanizmu o nazwie Statystyki baterii, aby śledzić stan baterii.
  • Jednak z czasem zaczyna przedstawiać fałszywe statystyki, co prowadzi do wyłączenia telefonu przed osiągnięciem 0% żywotności baterii.

Chociaż nie będziesz w stanie przywrócić baterii do wcześniejszych możliwości, możesz spróbować ją ponownie skalibrować, aby wyświetlić właściwy stan. Oto jak to zrobić:

1. Poczekaj, aż Note 4 całkowicie się rozładuje, zanim go wyłączysz.

2. Kontynuuj włączanie, aż wyczerpie się bateria, aby zasilić jego komponenty.

3. Podłącz go do ładowarki i pozwól mu naładować się w 100 procentach przed włączeniem.

4. Odłącz ładowarkę i podłącz ją ponownie.

5. Jest mało prawdopodobne, że zadeklaruje, że jest w pełni naładowany. Podłącz go ponownie do ładowarki i poczekaj, aż osiągnie 100%.

6. Uruchom ponownie telefon po odłączeniu go. Podłącz ładowarkę z powrotem, jeśli nadal nie pokazuje 100%.

7. Powtarzaj kroki 5 i 6, aż wyświetlacz pokaże 100% naładowania po włączeniu zasilania.

8. Pozwól mu rozładować się do 0%, aż sam się wyłączy.

9. Po ostatnim pełnym naładowaniu przy wyłączonym telefonie należy uzyskać prawidłowy odczyt % baterii.

Metoda 8: Użyj aplikacji innych firm

Ponadto, aby uniknąć nakładania się procesów w tle, pamiętaj o regularnym ponownym uruchamianiu telefonu. Możesz także korzystać z oprogramowania innych firm, takiego jak Greenify.

***

Mamy nadzieję, że te informacje okazały się przydatne i że udało Ci się rozwiązać problem z rozładowywaniem baterii Samsung Note 4. Daj nam znać, która technika była dla Ciebie najbardziej korzystna. Skorzystaj z poniższego formularza, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi.