Udostępnij teraz w social media:


Dawno, dawno temu istniał kiedyś wyjątkowo popularny program o nazwie TypingTutor. Był popularny w czasach, gdy komputery dopiero wchodziły do ​​szkół i biur. Ludzi trzeba było nauczyć pisać na maszynie, a ten program był podstawowym programem, który właśnie to robił. Nauczył użytkowników, jak najlepiej układać dłonie nad klawiaturą i jakich palców najlepiej używać do naciskania klawiszy. SpeedCoder to aplikacja internetowa zbudowana na tej samej zasadzie, ale skierowana do programistów. Ma dedykowane samouczki dla dowolnego języka, w którym kodujesz. Aplikacja wyświetla fragment kodu i wpisujesz go. Oto, jak możesz nauczyć się szybciej wpisywać kod za pomocą SpeedCoder.

Sprawdź -   Jak odzyskać starą witrynę na Twitterze

Odwiedź SpeedCoder i kliknij „Rozpocznij teraz” po prawej stronie. Możesz brać lekcje jako gość lub możesz założyć konto. Jeśli zarejestrujesz konto, będziesz mógł zapisać swoje postępy. Wybierz język, w którym chcesz szybciej kodować.

Możesz zacząć pisać od razu po wybraniu odpowiedniego języka.

Aplikacja pokazuje, jak ustawić dłonie na klawiaturze i podświetli, których cyfr użyć do uderzenia w określony klawisz. Jeśli pomylisz się, kod zmieni kolor na czerwony. Jeśli wolisz poćwiczyć z własnym fragmentem kodu, możesz przesłać go do SpeedCoder i uruchomić go przez przewodnik.

SpeedCoder pomaga nauczyć się pisać kod szybciej i dokładniej. Możesz pomyśleć, że jest to niepotrzebne narzędzie, jeśli możesz dość dobrze pisać zwykły tekst, ale tak nie jest. Wpisywanie kodu bardzo różni się od wpisywania prostego tekstu. Większość znaków używanych podczas pisania prostego tekstu to klawisze podstawowe na klawiaturze, np. Przecinek i kropka. To samo nie dotyczy kluczy takich jak większe niż i mniejsze niż klucze potrzebne do pisania kodu.

Sprawdź -   Jak połączyć się z siecią Wi-Fi w systemie Windows 10

SpeedCoder chce dodać więcej układów klawiatury w przyszłych aktualizacjach. Obecnie obsługuje układy QWERTY i DVORAK. Interfejs użytkownika zawiera reklamy, ale nie są one nachalne.

Odwiedź SpeedCoder