01/20/2022

Nowe menu Start systemu Windows 10 może zabić Live Tiles na zawsze

Udostępnij teraz w social media:

Microsoft jeszcze tego oficjalnie nie ogłosił, ale pismo jest na ścianie: żywe kafelki systemu Windows 10 znikną. Windows 10X ma nowe menu Start bez kafelków na żywo i spodziewamy się, że pojawi się we wszystkich wersjach systemu Windows 10.

Windows 10X ma menu Start bez dynamicznych kafelków

Windows 10X to kanarek w kopalni. Ta nowa wersja systemu Windows 10 jest przeznaczona dla urządzeń z dwoma ekranami, ale to nie wszystko. Windows 10X to nowoczesna wersja systemu Windows 10, która uruchamia aplikacje w kontenerach. Poza tym zawiera nowy, uproszczony interfejs.

Ten uproszczony interfejs zawiera nowe menu Start. Zamiast wyświetlać kafelki na żywo, zapewnia uproszczoną listę zainstalowanych aplikacji. Jest to widok oparty na siatce z ikonami, a nie kafelkami.

Windows 10X jest nadal w fazie rozwoju i nie został jeszcze wydany. Microsoft wyraźnie używa go jako platformy testowej dla uproszczonego interfejsu pulpitu, a nowe menu Start jest tego częścią.

Sprawdź -   Jak sprawdzić puste gniazda pamięci RAM na komputerze z systemem Windows 10

Naprawdę, bądźmy szczerzy: Microsoft tworzy nowy interfejs Windows 10 do składanych tabletów. Kafelki na żywo są wyraźnie bardziej przydatne na tablecie niż na komputerze stacjonarnym. Jeśli Microsoft uważa, że ​​kafelki na żywo nie pasują do nowoczesnego tabletu, dlaczego miałby nadal używać kafelków na żywo w standardowej wersji systemu Windows 10 na komputer?

Nowe ikony systemu Windows 10 nie są przeznaczone do kafelków na żywo

Ikony poczty systemu Windows w czasie.

Microsoft ogłosił zestaw nowych ikon dla Windows 10 20 lutego 2020 r. Nowe ikony porzucają płaską, jednokolorową estetykę zapoczątkowaną przez Windows 8 i oferują więcej kolorów i złożoność. Oto jak Christina Koehn z Microsoftu wyjaśnia jak Microsoft chce, aby jego ikony były bardziej spójne na różnych platformach:

Płaskie, monochromatyczne ikony świetnie wyglądają w kontekście kolorowych kafelków, ale ponieważ do ekosystemu wkracza coraz więcej stylów ikon, podejście to musi ewoluować.

Nowe ikony w najnowszych wersjach rozwojowych systemu Windows 10 tak naprawdę nie pasują. Zamiast używać koloru akcentu systemu, jak to robią istniejące kafelki na żywo, te nowe kafelki zawsze używają niebieskiego koloru tła. W końcu nie wyglądałyby dobrze na niektórych kolorach tła.

Te ikony po prostu wyglądają znacznie lepiej na siatce ikon w stylu Windows 10X niż zestaw kafelków w stylu Windows 8.

Sprawdź -   Jak zmienić kolejność kolumn w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Firma Microsoft rozpoczęła aktualizowanie ikon aplikacji systemowych dla niejawnych testerów systemu Windows. Nowe nie używają koloru akcentu systemu i wyglądają dość nie na miejscu w bieżącym menu startowym. Być może menu startowe 10X pojawi się na pulpicie raczej wcześniej niż później. pic.twitter.com/bsJnXu6sC6

– Cody Carson (@hologei) 20 lutego 2020 r

Aktywne kafelki to już tylko gloryfikowane skróty (głównie)

Kafelki na żywo miały być szybkim sposobem dostępu do informacji bez otwierania aplikacji. Pierwotnie pojawiły się na Windows Phone, dodając więcej informacji do skrótów aplikacji na ekranie głównym.

W systemie Windows 8 ekran startowy zajmował cały ekran. Kafelki na żywo zostały zaprojektowane tak, aby przekształcić ten ekran startowy z prostego programu uruchamiającego aplikacje w przydatny pulpit nawigacyjny. Możesz zobaczyć pogodę, przychodzące e-maile, ostatnie wiadomości, nagłówki wiadomości i inne informacje o statusie bezpośrednio na kafelku każdej aplikacji bez otwierania aplikacji.

Obecnie system Windows 10 wyświetla wszystkie aplikacje przypięte do menu Start w postaci siatki kafelków. Większość aplikacji nie przejmuje się wyświetlaniem informacji o stanie w swoich kafelkach. Dla większości ludzi te kafelki to po prostu skróty, które klikasz lub stukasz, aby otworzyć aplikację.

Sprawdź -   Jak wyłączyć alert „Nie można ponownie podłączyć wszystkich dysków sieciowych” w systemie Windows 10

Żegnaj, żywe kafelki

Następna aktualizacja systemu Windows 10, znana również jako Windows 10 w wersji 2004 lub 20H1, ma zostać wydana około maja 2020 r. Ta aktualizacja jest prawie ukończona, więc nie spodziewamy się żadnych większych zmian w menu Start.

Nie bylibyśmy jednak zaskoczeni, gdyby Microsoft porzucił kafelki na żywo dla ikon pod koniec 2020 r. (Wraz z aktualizacją 20H2) lub w 2021 r. To da firmie Microsoft czas na dopracowanie nowego interfejsu opartego na ikonach w systemie Windows 10X przed jego wprowadzeniem. na wszystkie komputery z systemem Windows 10.

Najnowsze Windows donosi, że „osoby zaznajomione z rozwojem” powiedziały „Microsoft planuje zastąpić aktywne kafelki ikonami w przyszłej aktualizacji po wydaniu Windows 10 20H2”. Niezależnie od tego, czy ta konkretna plotka jest prawdziwa, czy nie, napis jest na ścianie. Większość użytkowników systemu Windows 10 nie używa kafelków na żywo, a firma Microsoft wyraźnie planuje bez nich przyszłość.

Widzieliśmy już, że wersja tego menu Start, która wyciekła, pojawiła się w komputerowych wersjach systemu Windows 10 w lipcu 2019 r. Wersja, która wyciekła, jest ewidentnie wczesnym etapem prac, ale już teraz pasuje do pulpitu systemu Windows 10 znacznie lepiej niż obecne menu Start .

Wyciekło menu Start systemu Windows 10 bez aktywnych kafelków

x