Nowy trend w chmurze obliczeniowej [+4 Providers]

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę w chmurze, czy w biurze, musisz przechowywać gigabajty danych biznesowych. Aby zabezpieczyć te dane przed hakerami, potrzebujesz zabezpieczenia jako usługi (SECaaS).

Bezpieczeństwo przechowywanych danych, danych w tranzycie, platform przetwarzania płatności itp. ma ogromne znaczenie dla każdego rodzaju działalności. Przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na zatrudnienie dużego zespołu ds. bezpieczeństwa IT w celu ochrony danych organizacji przed zagrożeniami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Ale małe, średnie i start-upy mogą nie chcieć pozwolić sobie na dodatkowe obciążenie swojego kapitału obrotowego.

Subskrypcje usługi Security as a Service (SECaaS) ewoluowały, aby zmniejszyć to obciążenie. Wraz z rosnącą popularnością duże firmy również wybierają tę usługę, aby skupić się na biznesie, a nie na nieproduktywnych projektach.

Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej o tym nowym trendzie przetwarzania w chmurze i bezpieczeństwa danych biznesowych dla każdego rodzaju przedsięwzięcia.

Zmieniający się rynek SECaaS

Bezpieczeństwo jako rynek usług szybko się rozwija. Powody są różne. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich:

 • Wzrost trendu pracy z domu i wirtualnych biur
 • Firmy pozwalają na korzystanie z urządzeń typu Bring-or-own-Device (BYOD), aby zaoszczędzić na kosztach sprzętu
 • Utrzymanie rozwiązań bezpieczeństwa na miejscu jest bardzo kosztowne, a także przyprawia o ból głowy
 • Firmy chcą bardziej skoncentrować się na generowaniu przychodów
 • Nadzwyczajne tempo rozwoju urządzeń IoT i IIoT
 • Zagrożenia bezpieczeństwa online i narzędzia do hakowania szybko rosną

Obecnie, niezależnie od wielkości firmy, interesariusze poszukują niezawodnych rozwiązań bezpieczeństwa, aby nie paść ofiarą ataków ransomware. Takie zagrożenia bezpieczeństwa mogą na dobre zamknąć Twoją firmę.

Raport Statista mówi, że wartość rynkowa SECaaS w 2018 r. wyniosła 6,91 mld USD. Szybko rosła, a w 2022 r. wartość rynkowa wynosi 12,6 mld USD. Raport przewiduje, że do 2026 r. wartość rynku SECaaS wzrośnie do oszałamiającej wartości 22,67 miliarda dolarów.

Wraz z szybką adaptacją telekomunikacji mobilnej 5G, SECaaS również będzie rósł wykładniczo. Ponieważ coraz więcej firm będzie musiało chronić zaawansowane urządzenia biznesowe i ogromną ilość danych, które będą gromadzić od użytkowników, klientów i pracowników.

Co to jest SECaaS?

Security as a service (SECaaS) to model usług w zakresie bezpieczeństwa danych biznesowych zlecanych na zewnątrz. W tej koncepcji zewnętrzna firma zarządza i obsługuje bezpieczeństwo danych w chmurze lub poza chmurą Twojej firmy.

Być może korzystasz z internetowych systemów antywirusowych do skanowania komputerów firmowych w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, wirusów, programów szpiegujących, trojanów, oprogramowania ransomware itp. Jest to najprostsza forma SECaaS.

Dzięki SECaaS nie zarządzasz już lokalnie bezpieczeństwem swoich serwerów, stacji roboczych, sprzętu sieciowego, routerów, biznesowych telefonów komórkowych, laptopów itp. Ponieważ utrzymanie silnego działu IT, którego zadaniem jest instalowanie rozwiązań bezpieczeństwa na każdym urządzeniu biznesowym, od czasu do czasu, aktualizowanie tego oprogramowania i proszenie pracowników o korzystanie z tych aplikacji, jest bardzo żmudne i kosztowne.

Budujesz swój biznes na zabezpieczonej chmurze lub platformie innej niż chmura w tej nowej formie. Ekspercka organizacja zewnętrzna zajmie się wszystkimi potrzebami bezpieczeństwa. Wszystko, co musisz zrobić, to zapisać się do odpowiedniego planu usług ochrony i uważnie przeczytać umowę.

Odnotowano wiele przypadków naruszeń bezpieczeństwa w średnich, małych lub dużych organizacjach biznesowych z powodu braku środków bezpieczeństwa. Czasami małe i średnie firmy nie mogą sobie pozwolić na skuteczne rozwiązania zabezpieczające. Po prostu polegają na darmowych lub płatnych rozwiązaniach antywirusowych.

W przypadku przedsiębiorstw mają oni własny zespół ds. cyberbezpieczeństwa w dziale IT. Jednak zespół IT lub pracownicy niechętnie postępują zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, przeprowadzają codzienne aktualizacje, przeprowadzają ćwiczenia w zakresie naruszenia bezpieczeństwa danych itp.

Bezpieczeństwo jako usługa rozwiązuje wszystkie te problemy i sprawia, że ​​bezpieczeństwo danych jest bardziej dostępne dla każdej firmy. To nie wszystko! Tworzy kulturę świadomości bezpieczeństwa wśród pracowników.

Cechy SECaaS

Bezpieczeństwo sieci internetowej

Najważniejszą funkcjonalnością usługi SECaaS jest zabezpieczenie wszystkich połączeń danych odbywających się za pośrednictwem Internetu i sieci intranet.

Usługa musi przeanalizować wszystkie pakiety danych, aby upewnić się, że wyłapują większość wirusów i złośliwego oprogramowania w punkcie wejścia.

Bezpieczeństwo punktów końcowych i po stronie użytkownika

Punkty końcowe to wysoce podatne witryny na naruszenia bezpieczeństwa danych. Dlatego SECaaS jest również wyposażony w funkcję zabezpieczania wszystkich urządzeń komputerowych podłączonych do serwerów biznesowych od strony pracowników lub klientów.

Bezpieczeństwo punktów końcowych zapewnia również poufność danych biznesowych. Możesz uniemożliwić pracownikom zapisywanie danych firmy w pamięci zewnętrznej.

Bezpieczeństwo komunikacji

Firma komunikuje się ze swoimi ludźmi za pomocą e-maili, czatów, SMS-ów, połączeń WhatsApp, połączeń telefonicznych, powiadomień push i tak dalej. Security as a service product monitoruje również transfery danych takiej komunikacji, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo.

SEIM

Zarządzanie informacjami o zabezpieczeniach i zdarzeniami lub SEIM to funkcja do analizy sieci firmowych pod kątem cichych cyberataków. Po zidentyfikowaniu złośliwego oprogramowania SECaaS może bronić się przed zagrożeniem i zapobiegać wszelkim naruszeniom danych.

Ocena bezpieczeństwa biznesowego

SECaaS przeprowadza również regularne analizy bezpieczeństwa biznesowego w celu zidentyfikowania nieznanych luk w zabezpieczeniach i opracowania programów lub polityk, aby zwiększyć bezpieczeństwo firmy.

Odzyskiwanie po awarii i ciągłość biznesowa

W zaufanym produkcie SECaaS powinno również znajdować się planowanie ciągłości działania i odzyskiwanie danych po awarii.

Zapobiegaj utracie danych

Dane biznesowe są bezcenne! Dlatego produkty SECaaS są dostarczane z usługami tworzenia kopii zapasowych danych. Ta funkcja tworzy kopie zapasowe danych w regularnych odstępach czasu w rozproszonych witrynach, dzięki czemu nie musisz akceptować żądań okupu od hakera.

Zarządzanie tożsamością i dostępem

Uprawnienia pomagają w ustaleniu zasad dostępu do danych opartych na rolach. Pomaga również narysować harmonogram dostępu do danych na potrzeby audytu.

Ostatecznym celem jest kontrolowanie dostępu do danych biznesowych i aplikacji z centralnego narzędzia oraz rejestrowanie wszystkiego, do czego mają dostęp Twoi pracownicy podczas pracy.

System wykrywania i zapobiegania włamaniom

IDPS to wykorzystanie zapór sprzętowych i programowych do ochrony serwerów biznesowych, stacji roboczych i centrów danych przed nieznanym ruchem.

Ponadto, gdy hakerzy instalują złośliwe oprogramowanie w twoim systemie, protokół IDPS odmawia dostępu do sieci takim aplikacjom, aby umieścić je w piaskownicy.

Najlepsze przykłady SECaaS

 • Szyfrowanie danych biznesowych podczas przesyłania do aplikacji lub w spoczynku
 • Skanowanie firmowych skrzynek pocztowych pod kątem ataków phishingowych i złośliwego oprogramowania
 • Skanowanie sieci biznesowych w celu monitorowania użytkowników i usług
 • Zabezpieczenia internetowe chroniące aplikacje w chmurze przed staniem się punktem dostępu do serwera biznesowego
 • Często skanuj zasoby IT, aby odkryć nowe luki w zabezpieczeniach i usunąć te luki
 • Identyfikuj potencjalnych intruzów do serwera biznesowego i rozłącz ich połączenia poprzez zarządzanie włamaniami
 • Zapobiegaj utracie danych poprzez ciągłe tworzenie kopii zapasowych danych biznesowych
 • Natychmiastowe odzyskiwanie danych po awarii i powrót do operacji biznesowych
 • Różne rodzaje SECaaS

  Cloud Security Alliance (CSA) to wiodąca organizacja non-profit, która nadzoruje bezpieczeństwo danych w chmurze i danych biznesowych na całym świecie. Zróżnicował SECaaS na następujące kategorie:

 • Ciągłe monitorowanie
 • Bezpieczeństwo poczty e-mail
 • Zapobieganie utracie danych (DLP)
 • Odzyskiwanie po awarii i ciągłość biznesowa
 • Zarządzanie włamaniami
 • Szyfrowanie
 • Bezpieczeństwo sieci
 • Zarządzanie tożsamością i dostępem (IAM)
 • Informacje o bezpieczeństwie i zarządzanie zdarzeniami (SIEM)
 • Ocena bezpieczeństwa
 • Bezpieczeństwo sieci
 • Skanowanie podatności
 • Działanie SECaaS

  Bezpieczeństwo jako usługa zwykle działa w sposób nadrzędny. Wszystkie połączenia danych biznesowych będą przechodzić przez bezpieczny Internet lub intranet. Dostawca SECaaS może korzystać z lokalnych lub zagranicznych sieci VPN, aby ukryć dane biznesowe przed hakerami, którzy atakują Cię.

  Usługodawca utworzy dla Ciebie firmowe konto bezpieczeństwa z pulpitem nawigacyjnym. Następnie możesz zarejestrować wszystkie swoje urządzenia biznesowe na tym koncie. Deska rozdzielcza będzie działać jako wizualny interfejs do monitorowania, które urządzenie ma dostęp do czego.

  Żadne urządzenie, którego nie zarejestrujesz w nowym systemie, nie będzie miało dostępu do Twoich aplikacji lub serwerów w chmurze. Dzięki temu nie musisz martwić się o pracowników, którzy już opuścili Twoją organizację.

  Dlaczego warto polegać na SECaaS

  • Otrzymujesz cyberbezpieczeństwo od zaawansowanych technologicznie dostawców SECaaS.
  • Małe i średnie firmy mogą z łatwością pozwolić sobie na funkcje zabezpieczeń na poziomie korporacyjnym.
  • Dostawcy SECaaS mogą szybciej reagować na zagrożenia bezpieczeństwa niż wewnętrzne zespoły ds. bezpieczeństwa.
  • Zlecając wymagania dotyczące bezpieczeństwa zaufanej stronie trzeciej, możesz skupić się na sprzedaży i marketingu.
  • Nie ma problemu z zarządzaniem własnymi urządzeniami cyfrowymi, takimi jak serwery, stacje robocze, telefony komórkowe, zapory ogniowe, routery itp. Dostawca SECaaS odpowiednio oznaczy urządzenia biznesowe i będzie nimi zarządzać.
  • Dostawcy SECaaS pomogą Ci w tworzeniu kopii zapasowych danych i częstych próbach naruszenia bezpieczeństwa, a także zaproponują zaawansowane środki bezpieczeństwa w miarę rozwoju branży.

  Wyzwania SECaaS

  • Znalezienie niedrogiego pakietu subskrypcji SECaaS może być trudne, ponieważ usługa cieszy się dużym zainteresowaniem w każdej branży.
  • Może istnieć monopol na bezpieczeństwo jako usługę, który zmusi Cię do płacenia wyższych cen po kilku latach.
  • Przed wyborem dostawcy SECaaS i inwestycją w niego należy przeprowadzić własne badanie due diligence.
  • Będziesz mieć mniejszą kontrolę nad politykami bezpieczeństwa swojej firmy.
  • Twoja firma może być zagrożona, jeśli grupy hakerów zhakują serwery usługodawcy.
  • Dostawcy usług najczęściej korzystają ze współdzielonej infrastruktury chmurowej, która zwiększa prawdopodobieństwo wycieku danych.

  Jak wybrać najlepszego dostawcę zabezpieczeń jako usługi (SECaaS)

  Dostępność usługi

  Upewnij się, że wybrany dostawca SECaaS oferuje najlepszy czas bezawaryjnej pracy zasobów sieciowych, aplikacji w chmurze i pulpitów bezpieczeństwa.

  Powinien również istnieć technicznie sprawny zespół obsługi klienta, który może natychmiast pomóc w nieprzewidzianych problemach.

  Czas odpowiedzi i umowa SLA

  Po otrzymaniu demonstracji usług dostawcy, szczegółowo przedyskutuj ich czas reakcji. Możesz również dodać w umowie klauzulę o określonym SLA i czasie reakcji przed podpisaniem umowy.

  Ceny pakietów

  Zapoznaj się z różnymi cenami dostawców SECaaS przed zarejestrowaniem się w jednym z nich.

  Sprzedawcy partnerscy

  Wyszukaj partnerów dostawców w celu znalezienia dostawcy zabezpieczeń, który Cię interesuje. Upewnij się, że zabezpieczenia jako dostawca usług korzystają ze standardowych usług w chmurze i najnowocześniejszych technologii.

  Planowanie odtwarzania po awarii

  Wybierz dostawcę SECaaS, który ma własne planowanie ciągłości działania i odzyskiwania po awarii.

  Blokada dostawcy

  Nie idź na żadne subskrypcje blokujące dostawcę. Zawsze preferuj elastyczne subskrypcje z łatwymi zasadami anulowania.

  Raportowanie

  Usługodawca powinien zapewnić Ci dostęp do łatwego w obsłudze narzędzia bezpieczeństwa, w którym możesz monitorować całe planowanie bezpieczeństwa.

  Dostawcy usług bezpieczeństwa jako usługi (SECaaS)

  Oto kilka popularnych SECaaS, które możesz sprawdzić, aby zwiększyć swoją wiedzę na temat funkcji i usług:

  Obwód 81

  Perimeter 81 to znana marka w branży zabezpieczeń sieci korporacyjnych. Oferuje następujące rozwiązania SECaaS:

  • Secure Access Service Edge lub SASE
  • Dostęp do sieci o zerowym zaufaniu
  • Zapora jako usługa
  • Bezpieczna brama internetowa
  • Cloud VPN i alternatywy VPN
  • Pulpit monitorowania bezpieczeństwa
  • Zarządzanie tożsamością
  • Integracja produktów z AWS, GCP, Azure itp.

  Platforma Cloudflare One SASE

  Cloudflare One umożliwia dynamiczne łączenie pracowników lub dostawców z zasobami biznesowymi poprzez analizę ich poziomów dostępu i dostępnych zadań. Oferuje następujące usługi:

  • Prywatna sieć w ponad 275 miastach dla szybszej sieci VPN
  • Bezpieczne aplikacje internetowe, aplikacje hostowane samodzielnie i aplikacje SaaS
  • SASE
  • Usługi bezpieczeństwa bez zaufania
  • Łagodzenie ataków DDoS
  • Chroni sieci za pomocą solidnych zapór sieciowych

  Dostęp do Internetu Zscalera

  Zscaler Internet Access oferuje produkty SECaaS oparte na sztucznej inteligencji. Niektóre z jego godnych uwagi ofert bezpieczeństwa to:

  • Giełda bez zaufania
  • Złącze klienta Zscalera
  • Ochrona w chmurze
  • Internet B2B Zscalere
  • Cyfrowe doświadczenie Zscalera
  • Bezpieczna migracja do chmury
  • Alternatywa VPN

  Qualys Security as a Service

  Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje aplikacje chmury publicznej są zgodne i bezpieczne, możesz wypróbować Qualys. Niektóre z jego kluczowych ofert to:

  • Zarządzanie podatnościami
  • Wykrywanie i reagowanie na zagrożenia
  • Ciągłe monitorowanie
  • Zarządzanie poprawkami
  • Niestandardowa ocena i naprawa
  • Wykrywanie i reagowanie SaaS
  • EDR wielowektorowy
  • Ocena bezpieczeństwa w chmurze
  • Skanowanie aplikacji internetowych i zapora sieciowa

  Końcowe przemyślenia

  Do tej pory omówiłeś szczegółową dyskusję na temat bezpieczeństwa jako usługi (SECaaS) dla firm działających w chmurze i poza nią. Co więcej, odkryłeś również kilka popularnych aplikacji, które mogą pomóc w rozpoczęciu korzystania z SECaaS.

  Ponadto w artykule wyjaśniono również, jak wybrać najlepszego dostawcę usług w zakresie zabezpieczeń dla Twojej firmy. Teraz możesz mieć dużą pewność, wybierając odpowiedni produkt zabezpieczający, aby chronić dane biznesowe przed złymi podmiotami.

  Możesz być również zainteresowany usługami typu desktop jako usługa i niektórymi z najlepszych dostawców DaaS dla Twojej firmy w chmurze.