Odtwarzaj wideo przez Chromecasta i kieruj dźwięk przez komputer PC lub Mac

Chromecast nie pozwala oddzielić strumieni audio i wideo z dowolnych multimediów, które chcesz odtwarzać. Kiedy przesyłasz cokolwiek z komputera, nie masz innego wyjścia, jak przesyłać zarówno dźwięk, jak i wideo, co jest w porządku, jeśli przesyłasz do telewizora z wbudowanymi głośnikami. Jeśli jednak masz duży monitor, do którego podłączasz Chromecasta, i nie ma on głośników ani głośników niskiej jakości, możesz preferować kierowanie dźwięku z tego, co oglądasz przez komputer. Jedynym problemem jest to, że nie możesz. Chromecast nie tylko nie obsługuje tej funkcji, ale nie ma jeszcze dostępnych aplikacji, które ją obsługują. Oznacza to, że jedynym sposobem, aby to zrobić, jest trochę trudnej pracy, a my mamy to właśnie dla Ciebie.

To obejście wymaga następujących elementów;

Aplikacja, która może odtwarzać filmy i przesyłać do Chromecasta. Użyliśmy rozszerzenia Google Cast, przeglądarki Chrome i Plex.
Druga aplikacja do odtwarzania multimediów, która nie musi mieć możliwości przesyłania do Chromecasta, ale może odtwarzać dany film. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z domyślnej aplikacji Filmy i TV w systemie Windows 10, ponieważ automatycznie wstrzymuje odtwarzanie po zminimalizowaniu. Użyliśmy odtwarzacza VLC.
Plik, który chcesz odtworzyć, powinien znajdować się na lokalnym serwerze lub na dysku twardym.
Powinieneś wiedzieć, zanim przejdziesz dalej, że ponieważ jest to obejście, będzie miało ograniczenia.

Krok 1: Otwórz aplikację, której będziesz używać do przesyłania na telewizor / monitor. Podłącz go do Chromecasta, aby był gotowy do przesyłania, i wybierz multimedia, które chcesz odtwarzać. Nie graj jeszcze. Zmniejsz głośność, jeśli telewizor ma głośniki, aby w ogóle nie dochodziło do nich dźwięku. Skonfiguruj wszystko tak, że wystarczy kliknąć „Odtwórz”, aby rozpocząć odtwarzanie / przesyłanie.

Krok 2: Otwórz plik ponownie w drugiej aplikacji odtwarzacza multimedialnego i zatrzymaj go. Nie wstrzymuj pliku, ale zamiast tego zatrzymaj go, aby odtwarzanie było ustawione na zero sekund.

Krok 3: Ustaw okna aplikacji obok siebie, aby móc łatwo przełączać się między nimi bez żadnych opóźnień. Kliknij przycisk odtwarzania w aplikacji, której używasz do przesyłania na Chromecasta. Rozpoczęcie odtwarzania wideo przez aplikację na telewizorze / monitorze zajmie trochę czasu, sekundę lub może dziesięć. Gdy zacznie się odtwarzać, odtwórz ten sam film w drugiej aplikacji.

Krok 4: Zsynchronizuj dźwięk z wideo. W tym miejscu przyda się odtwarzacz VLC, ponieważ pozwala przeskoczyć do pozycji w filmie. Wykorzystaj czas, jaki film spędza na przeglądaniu napisów początkowych, na zsynchronizowanie dźwięku i obrazu.

To obejście wiąże się z niedociągnięciami, takimi jak brak możliwości wstrzymania wideo bez synchronizacji dźwięku. Dopasowanie dźwięku do obrazu wymaga wielu prób i błędów. W przypadku wideo, które chcesz przesyłać strumieniowo z Netflix, to nie zadziała, chyba że masz bardzo szybkie połączenie sieciowe, które może dwukrotnie przesyłać strumieniowo wideo i przesyłać je bez utraty synchronizacji. Nie trzeba dodawać, że ktoś musi opracować aplikację, aby było to możliwe i łatwiejsze w konfiguracji.

x