Przesyłaj swoją rozgrywkę na te 13 platform do przesyłania strumieniowego na żywo i zarabiaj pieniądze

Zostań wpływowym graczem i zarabiaj na streamingu popularnych gier. Jest to łatwe dzięki platformie do strumieniowego przesyłania gier wideo.

Transmisja strumieniowa na żywo staje się dynamicznie rozwijającym się pobocznym zgiełkiem lub opcją kariery w pełnym wymiarze godzin. Najnowsze statystyki Twitcha mówią, że obsługuje średnio 2,7 miliona jednoczesnych widzów i 0,1 miliona jednoczesnych streamerów.

Jeśli weźmiesz pod uwagę inne platformy, liczby są astronomiczne. Dlatego jeśli chcesz wcześnie rozpocząć działalność w tym biznesie, jesteś we właściwym miejscu. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się o najlepszych platformach do strumieniowania rozgrywki na żywo, z których możesz skorzystać.

Czym są usługi przesyłania strumieniowego gier wideo na żywo?

Usługi przesyłania strumieniowego gier na żywo to platformy, które umożliwiają udostępnianie rozgrywki masom. Rozpoczęcie przesyłania strumieniowego gier wideo nie jest wielkim problemem, jeśli korzystasz z którejkolwiek z dostępnych usług transmisji online.

Platformy te działają podobnie do transmisji na żywo na Facebooku lub YouTube. W rzeczywistości możesz także przesyłać strumieniowo swoją rozgrywkę za pomocą YouTube lub Facebooka. Istnieją wyspecjalizowane platformy, które oferują transmisję głosu, wyświetlanie obrazu w obrazie itp.

Czego potrzebujesz do strumieniowania gier na żywo?

Możesz pomyśleć, że strumieniowanie rozgrywki na żywo to prosty proces i po prostu dla zabawy. Jednak niektóre systemy gier wpływowych graczy mogą Cię zaskoczyć. Posiadają zaawansowane komputery do gier, niesamowicie szybki internet, akcesoria, narzędzia do transmisji, kamery internetowe i mikrofony.

Najważniejsza jest jednak platforma do transmisji na żywo, na której Twoje treści będą udostępniane na żywo. Poniżej znajdziesz listę niezbędnych elementów, które pomogą Ci rozpocząć karierę w branży usług przesyłania strumieniowego gier:

1. Monitory do gier

Monitory do gier są bardzo istotne, gdy zaczynasz profesjonalną rozgrywkę. Oprócz pokazania swojego gustu i talentu do najnowszych urządzeń, monitory te zapewniają duży ekran i lepszą jakość obrazu niż zwykłe monitory VGA.

2. Klawiatury do gier

Konwencjonalne klawiatury nie są wystarczające do wydajnego grania. Ponieważ milisekundowe opóźnienie w konkretnym naciśnięciu klawisza może zmienić lub złamać twoją pozycję w tabeli liderów. Dlatego potrzebujesz klawiatur do gier przeznaczonych do intensywnego użytkowania.

3. Krzesła do gier

Większość sesji przesyłania strumieniowego rozgrywki na żywo będzie trwać godzinami. Dlatego potrzebujesz ergonomicznego siedzenia, aby uniknąć zmęczenia lub utraty koncentracji podczas gry. Oprócz komfortu siedzenia, fotele gamingowe poprawiają Twój wygląd podczas transmisji na żywo i sprawiają, że wyglądasz profesjonalnie.

Istnieje wiele innych akcesoriów, z których korzystają streamerzy Twitch lub Esports, takich jak zestawy słuchawkowe do gier i myszy do gier, żeby wymienić tylko kilka. Możesz także rozważyć dopalacze gry, aby uzyskać lepszy FPS i czas reakcji.

Jak zarabiać pieniądze, przesyłając strumieniowo rozgrywkę?

Wybór odpowiedniej platformy do przesyłania strumieniowego na żywo jest niezbędny, ponieważ platforma zdecyduje o możliwościach zarabiania pieniędzy poprzez przesyłanie strumieniowe rozgrywki. Chociaż każda platforma ma swój własny sposób wspierania twórców treści, ogólny sposób zarabiania pieniędzy to:

1. Subskrypcje widzów

Subskrypcja to popularny model przychodów dla streamerów rozgrywki. Kwota abonamentu na widza miesięcznie jest znacznie mniejsza. Jeśli jednak możesz zbudować dużą bazę subskrybentów, możesz z dużym wysiłkiem zapewnić stały miesięczny dochód.

2. Darowizny

Jednorazowe darowizny są również dobrym źródłem zarabiania pieniędzy. Możesz także aktywnie kontaktować się z widzami podczas sesji na żywo, aby zachęcić do kolejnych darowizn. Możesz krzyczeć do darczyńców, aby zainspirowali innych.

3. Pozyskiwanie sponsoringu od marek

Marki zwykle docierają do Ciebie, jeśli zostaniesz wpływowym streamerem rozgrywki. Będą sponsorować Cię za hosting reklam, banerów i treści marki. Możesz dobrze zarobić dzięki promowaniu marki.

4. Marketing afiliacyjny

Możesz także zarabiać na grach strumieniowych za pośrednictwem programów partnerskich. Musisz promować określone produkty lub usługi podczas gry i udostępniać spersonalizowane adresy URL swoim fanom. Jeśli ktoś kupi tę usługę lub produkt za pomocą Twojego linku, otrzymasz prowizję.

Do tej pory poznałeś podstawy transmitowania rozgrywki na żywo. Poniżej dowiesz się, z której platformy do transmisji na żywo powinieneś korzystać:

Youtube

Youtube powinien być twoim wyborem do strumieniowego przesyłania rozgrywki na żywo, jeśli chcesz mieć łatwy w użyciu interfejs. Platforma jest darmowa, a ponadto oferuje wiele opcji monetyzacji. Możesz także wybierać z szerokiej gamy jakości transmisji, takich jak 480p, 720p, 1080p i tak dalej.

YouTube Live obsługuje najpopularniejsze rozwiązania nadawcze, takie jak OBS Studio, Twitch Studio, Streamlabs OBS itp. Co więcej, jest to najlepsza opcja, jeśli masz już kanał YouTube.

Możesz zarabiać na strumieniowaniu lub przesyłaniu filmów z rozgrywki w YouTube na następujące sposoby:

 • Wspieranie kanałów
 • Półka z towarami
 • Przychody z YouTube Premium
 • Przychody z reklam
 • Superczat
 • Super naklejki

Gry na Facebooku

Facebook to kolejna bezpłatna opcja transmisji rozgrywki na żywo do znajomych, fanów i obserwatorów. Możesz zmienić swoją pasję do gier w dobrze płatną karierę w trzech prostych krokach:

 • Utwórz stronę twórcy filmów o grach. Istniejący twórcy mogą również aktualizować swoje strony w dowolnym momencie.
 • Połącz koder transmisji ze stroną z grami na Facebooku. Możesz użyć StreamElements, XSplit, OBS lub Streamlabs. Wszystkie oferują różne funkcje przesyłania strumieniowego na żywo, więc mądrze wybierz koder.
 • Rozpocznij transmisję, nazywając wydarzenie na żywo. Do większej liczby użytkowników Facebooka dotrzesz, jeśli poprawnie zidentyfikujesz grę i umieścisz krótki opis oczekiwań względem wydarzenia na żywo.

Facebook oferuje monetyzację w następujących formach:

 • Subskrypcja dla fanów gier na Facebooku
 • Facebook Gaming Stars równowartość 0,01 USD
 • Zbieranie darowizn przez Patreon lub Streamlabs.
 • Reklama i sprzedaż towarów niestandardowych.
 • Wyświetlaj reklamy podczas transmisji treści na żywo
 • Marketing afiliacyjny

Możesz także zarabiać pieniądze, przesyłając strumieniowo rozgrywki wieloosobowe lub jednoosobowe na Facebooku.

Skurcz

W przeciwieństwie do YouTube czy Facebooka, Skurcz zaczęła wyłącznie dawać twórcom treści związanych z grami przestrzeń, w której mogą pochwalić się swoją pasją i kreatywnością poprzez transmisje na żywo.

Niezależnie od tego, czy grasz w grę na PS4, XBOX, smartfonie czy komputerze stacjonarnym, Twitch obsługuje wszystkie urządzenia. Możesz także przesyłać strumieniowo rozgrywki na żywo z zarządzanych usług strumieniowania gier, takich jak Stadia lub GeForce Now.

Twitch oferuje również na swojej platformie wiele systemów zarabiania, a są to:

 • Widzowie mogą Cię wspierać, wysyłając bity Twitcha (1 bity Twitcha = 0,01 USD)
 • Otrzymuj darowizny przez PayPal
 • Zarabianie na kanale Twitch poprzez reklamy wideo
 • Promuj lub polecaj produkty na swoim kanale, aby otrzymywać przychody ze sponsorowania
 • Współpracuj z Amazon lub Play Asia, aby uzyskać prowizje związane z zakupem
 • Możesz także sprzedawać towary na Twitchu

Własny

Własny to platforma do strumieniowego przesyłania na żywo typu open source, która ostatnio przyciągnęła wielu wpływowych graczy do strumieniowania na żywo rozgrywki. Wielu profesjonalnych streamerów wybiera tę platformę, ponieważ dostosowywanie treści jest łatwe.

Dowiesz się również wiele o samodzielnym hostowaniu strumieni gier i kanałów treści wideo, ponieważ musisz zbudować swoją przestrzeń od zera. Możesz również tworzyć niestandardowe adresy URL, aby zwiększyć zasięg widzów niż w przypadku konwencjonalnych platform nadawczych.

Jest to platforma bez reklam. Dlatego nie można zarabiać na reklamach. Możesz jednak zastosować następujące strategie monetyzacji:

 • Promowanie sponsorowanych treści, produktów lub usług
 • Promuj produkty powiązane i zarabiaj dzięki prowizjom
 • Otrzymuj darowizny lub płatności za subskrypcję za pośrednictwem Patreon
 • Sprzedawaj towary niestandardowe za pośrednictwem witryn osób trzecich

Niezgoda

Niezgoda rozpoczęła się jako platforma komunikacji w czasie rzeczywistym dla zapalonych graczy. Wkrótce stał się jedną z najpopularniejszych platform wirtualnej komunikacji dla wszystkich. Jednak nadal pozostaje miejscem dla graczy i fanów zabawnych zajęć.

Discord ma wbudowane programy do udostępniania ekranu, połączeń głosowych i wiadomości tekstowych. Dlatego nie potrzebujesz nawet OBS do przesyłania strumieniowego rozgrywki. Możesz wysłać zaproszenie na serwer Discord do swojej bazy fanów i rozpocząć przesyłanie strumieniowe treści.

Discord nie zezwala na reklamy, dlatego musisz przestrzegać strategii innych firm, aby zarabiać na swojej kreatywności lub treści. Możesz także użyć Donate Bot na Discord, aby przyjmować darowizny od swojej bazy fanów.

Parowy

Parowy to znana na całym świecie platforma cyfrowej dystrybucji gier wideo. Ma ogromne repozytorium 34 000 tytułów gier i dedykowane centrum społeczności dla każdej gry. Co więcej, Steam odnotowuje co miesiąc 95 milionów aktywnych użytkowników.

Dlatego Steam to kolejna ważna platforma dla biznesu streamingu gier.

Streamerzy z rozgrywek na żywo wybierają Steam z następujących powodów:

 • Tytuł gry pochodzi ze Steam
 • Chcesz dotrzeć do ogromnej bazy widzów bez większego wysiłku promocyjnego
 • Stań się widoczny dla grup społeczności w grze, w którą grasz

Możesz użyć usługi Steam Broadcasting, aby nadawać swoje treści swoim fanom. Dzięki temu nie musisz inwestować czasu ani pieniędzy w narzędzia innych firm.

Theta.tv

Theta.tv oferuje wyjątkowe korzyści zarówno dla streamera, jak i widza. Dlatego niektórzy profesjonalni nadawcy gier również wolą tę platformę do zarabiania na treści.

Oferuje możliwości zarabiania pieniędzy twórcom treści i streamerom dzięki następującym opcjom:

 • Zarób 25% TFuel, gdy Twoi widzowie zarobią kryptowalutę TFuel.
 • Otrzymuj darowizny
 • Sprzedawaj sprzęt i gadżety do gier

Czasami możesz również wybrać Theta.tv do simulcastingu. W ten sposób zwiększasz swoje przychody, emitując te same treści w wielu mediach, takich jak YouTube, Theta.tv i Twitch. Platforma obsługuje simulcasting przez AirCast i nadawanie przez OBS.

Mobcrush

Mobcrush to idealny wybór, jeśli często przesyłasz strumieniowo rozgrywkę ze smartfona. Jeśli jesteś zapalonym graczem PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile lub Garena Free Fire, musisz wypróbować to narzędzie do transmisji.

Będziesz musiał zainstalować Mobcrush i inną aplikację do przesyłania strumieniowego, taką jak OBS lub XSplit. Otrzymuje Twoje treści, gdy przesyłasz je strumieniowo przez OBS i dystrybuuje je na wiele platform, takich jak YouTube i Facebook.

Platforma oferuje możliwości zarabiania dzięki kilku inicjatywom, takim jak Go Live Get Paid i darowizny od obserwatorów za pośrednictwem Patreon.

Wideo VK

VK to platforma społecznościowa podobna do Facebooka. Platforma mediów społecznościowych ma różne wersje dla 86 języków. Dzięki temu możesz zwiększyć swój zasięg do ogromnej puli widzów i fanów, którzy nie mówią po angielsku. Platforma odnotowała 97 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Wideo VK to usługa przesyłania strumieniowego wideo i repozytorium od VK. Oferuje opcję utworzenia stałego łącza do transmisji, aby Twoi widzowie mogli łatwo dotrzeć do Twoich regularnych programów na żywo.

Możesz skonfigurować niestandardowe metadane przesyłania strumieniowego, takie jak miniatury, tytuł, opis, tytuł gry itp. Będziesz musiał użyć narzędzia do transmisji, takiego jak OBS, aby przesyłać strumieniowo rozgrywki na żywo w swoim profilu VK.

TikTok na żywo

TikTok na żywo to dobra opcja oprócz YouTube i Facebooka, jeśli chcesz symulować rozgrywkę. Możesz także przesyłać strumieniowo ze smartfonów, tabletów i komputerów. Potrzebujesz jednak kodera nadawczego, takiego jak Streamlabs lub OBS, aby rozpocząć transmisję na żywo w TikTok.

Nie możesz uzyskać dostępu do transmisji na żywo TikTok, jeśli masz mniej niż 1000 obserwujących. Dlatego TikTok na żywo nie jest odpowiedni dla początkujących graczy.

Jeśli jednak jesteś już odnoszącym sukcesy TikTokerem i chcesz wypróbować różne możliwości zarabiania pieniędzy, możesz wypróbować tę platformę.

GeForce Now

Chociaż biznes strumieniowania gier jest dochodowy i opłacalny w dłuższej perspektywie, musisz dużo zainwestować, aby skonfigurować swój komputer do gier. Możesz jednak rozpocząć działalność w zakresie przesyłania strumieniowego po przystępnej cenie, subskrybując: GeForce Now.

Możesz kupić tytuły premium w usłudze GeForce Now, aby przesyłać strumieniowo gry. Możesz także zacząć od darmowych gier. GeForce Now to zarządzana usługa strumieniowania gier dostępna za pośrednictwem smartfona, laptopa lub komputera stacjonarnego.

Jeśli korzystasz z tej usługi, nie potrzebujesz zaawansowanych urządzeń. Możesz przesyłać strumieniowo swoją rozgrywkę do serwisu YouTube, Facebook lub Twitch za pomocą narzędzia GeForce Experience.

EA Play

W swojej karierze w streamingu gier będziesz musiał zaspokoić potrzeby szerokiej gamy fanów. W związku z tym będziesz musiał kupować różne tytuły gier, które są drogie. Alternatywą jest EA Play Subskrypcja.

Możesz otrzymać dedykowane subskrypcje na PC, XBOX, PlayStation, Steam i Origin. Subskrypcja zapewnia dostęp do najlepszych tytułów i ulubionych gier EA. Znajdziesz także wiecznie zielone i ponadczasowe tytuły, takie jak Battlefield, Need For Speed, Crysis i wiele innych.

Abonenci muszą pobrać aplikację EA Play, aby grać w gry EA na zgodnym urządzeniu. Co więcej, możesz używać OBS lub Streamlabs do transmitowania rozgrywki na YouTube lub Twitchu.

Antstream

Jeśli Twoi fani domagają się czegoś nowego, możesz spróbować Antstream do darmowych gier retro. Jest to platforma do strumieniowego przesyłania gier oparta na chmurze, która zapewnia dostęp do ponad 1000 gier retro.

Możesz grać w te gry na różnych urządzeniach, takich jak komputery stacjonarne, laptopy, smartfony, konsole do gier i dekodery. Aby przesyłać strumieniowo swoją rozgrywkę, użyj dowolnego bezpłatnego narzędzia do transmisji wraz z Twitchem lub YouTube.

Końcowe przemyślenia

Wybór odpowiednich usług przesyłania strumieniowego gier online wymaga dogłębnych badań. Oszczędzamy jednak Twój czas, prezentując najlepsze platformy do transmisji na żywo, abyś mógł wybrać tę, która pasuje do Twojej strategii.

Co więcej, poznasz również istotne informacje na temat swojej działalności związanej z transmisją na żywo z rozgrywki. Oprócz transmisji na żywo możesz także tworzyć treści wideo z przewodników po grach i zarabiać. Dowiedz się więcej o oprogramowaniu do nagrywania gier w celu nagrywania rozgrywki.

x