Rozpocznij swój sklep internetowy już dziś z Nexcess StoreBuilder

Budujesz sklep internetowy? Wypróbuj Nexcess StoreBuilder, najbardziej elastyczną, przyjazną dla kieszeni alternatywę Shopify.

Handel elektroniczny jest na fali byków. Jest wygodny i przyjazny dla zwrotów, dzięki czemu jest ulubieńcem fanów wśród zwykłych ludzi.

Sprzedaż detaliczna w handlu elektronicznym 2014-25: Statystyka

Chociaż istnieje wiele opcji budowy pierwszego sklepu internetowego, niewiele może konkurować z Shopify. Jest kompatybilny z laikami, ma kilka dostosowań i można go szybko uruchomić.

Ale cierpi z powodu wysokich opłat transakcyjnych (chyba że korzystasz z płatności Shopify) i ma drogie dodatki. Poza tym migracja z Shopify na jakiekolwiek inne rozwiązanie jest trudna.

Z kolei StoreBuilder jest oparty na WordPress, platformie internetowej o otwartym kodzie źródłowym, z której korzysta blisko 40% witryn na całym świecie.

Daje to lepszą kontrolę nad swoim przedsięwzięciem online, bez żadnych blokad dostawców.

Ograniczając nagromadzenie do tego, podzielmy się naszym osobistym doświadczeniem w tworzeniu sklepu testowego w Nexcess StoreBuilder.

Co to jest Nexcess StoreBuilder?

StoreBuilder to miejsce, w którym Twój sklep internetowy oparty na WooCommerce będzie hostowany na WordPress. Zasadniczo WooCommerce to wtyczka (lub dodatek), która pomaga właścicielom firm rozszerzyć ich witryny WordPress, aby uruchomić sklep eCommerce.

Więc Subskrypcja Storebuiler to pakiet…

Szczerze mówiąc, umowa jest całkiem słodka. Ponadto wszystkie plany mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Więc po co czekać? Wypróbujmy to w praktyce.

Pierwsze kroki

Możesz zarejestrować się na 30-dniowy bezpłatny okres próbny w ciągu kilku minut. Prosi o dane uwierzytelniające płatność (karta kredytowa lub Paypal), co może odstraszyć niektórych użytkowników, ale jest konieczne, aby zapobiec spamowi.

Jednak nie płacisz nic podczas rejestracji, a okres próbny jest bez żadnej płatności z góry.

Po wprowadzeniu wymaganych danych wchodzisz do pulpitu nawigacyjnego użytkownika, aby skonfigurować swój sklep internetowy na WordPress.

Tutaj możesz skonfigurować podstawowe informacje o swoim sklepie, takie jak nazwa, slogan, lokalizacja, logo, adres, waluta, typ produktu itp.

Ale najbardziej ekscytującą częścią jest…

Szablony startowe

Znajduje się on poniżej sekcji Zaprojektuj swoją witrynę.

W chwili pisania tego tekstu istniało dziesięć szablonów, które powinny obejmować większość użytkowników. Po wybraniu szablonu pozwala wybrać odpowiednią czcionkę i paletę kolorów pasującą do Twojej marki.

Wybrałem szablon Camping i przygotowanie sklepu z domyślnymi ustawieniami zajęło mi zaledwie minutę. Tu jest:

Należy pamiętać, że „Sklep” różni się i stanowi podzbiór „Witryny”. Wybrany przeze mnie szablon ma następującą konfigurację waniliową:

Od tego momentu właściciel sklepu może dostosować każdy centymetr sklepu. I chociaż jest to najłatwiejszy CMS na tej planecie, powinieneś wiedzieć, jak odnaleźć swoją drogę z WordPressem.

Zapewniamy, że nie ma kodowania.

Przejdźmy teraz do backendu i sprawdźmy, jak ułożone są tam opcje.

Pulpit nawigacyjny witryny

Oto portal użytkownika konta Nexcess:

Jest to związane z zarządzaniem kontem, w tym fakturami, aktywnymi witrynami i metodami płatności.

Ponadto istnieją zakładki do korzystania z niestandardowych certyfikatów SSL, dodaj Strefy DNSitp. Zakładka Witryny w lewym panelu to miejsce, w którym można skonfigurować (jedno bezpłatne) środowisko pomostowe i programistyczne (dodatkowa opłata miesięczna).

Ale sednem tego panelu jest pulpit nawigacyjny witryny, wymieniony przy każdej aktywnej witrynie, obok Enter WordPress.

To podstawowy backend Twojego sklepu, miejsce do zarządzania wszystkim.

Zróbmy recenzję.

Kopie zapasowe

Jest to najważniejsza funkcja na wypadek włamania się do Twojego sklepu lub w inny sposób. Pomaga wstać i biegać bez bólu związanego z zaczynaniem od zera.

StoreBuilder wykonuje codzienne kopie zapasowe, ale można je również tworzyć ręcznie.

W przeciwieństwie do niektórych dostawców usług hostingowych kopie zapasowe są dozwolone do pobrania, a nie tylko do użytku firmowego. Ponadto otrzymujesz funkcję przywracania jednym kliknięciem – to bonus.

Jeśli jednak zdecydujesz się usunąć dowolną kopię zapasową, opcja przywrócenia nie będzie dostępna. Pamiętaj więc, aby zachować plik na serwerze (nawet jeśli zajmuje on pamięć), aby mieć szansę na przywrócenie tej konkretnej wersji.

Analityka

Ta sekcja wskazuje wykorzystanie zasobów po stronie serwera, w tym pamięć masową, przepustowość, CDN itp.

Możesz to wykorzystać do oszacowania przybliżonego czasu na uaktualnienie planu lub ograniczenie nadużywania zasobów. Na przykład możesz usunąć ręczne kopie zapasowe, aby zwolnić trochę miejsca.

Kierownictwo

Zarządzanie to kolejny ważny obszar, w którym należy dbać o swój sklep internetowy. Wśród niektórych bezpłatnych funkcji jedną płatną i istotną funkcją, która jest domyślnie włączona, jest automatyczne skalowanie w chmurze.

Jest to przydatne przede wszystkim w przypadku chwilowych skoków ruchu i zapewnia spójność w doświadczeniu użytkownika. Jest to jednak rozliczane za godzinę. Ergo, ciągła potrzeba skalowania chmury będzie kosztowna i wskazuje na potrzebę aktualizacji planu hostingowego.

Kolejną przydatną rzeczą w tej sekcji jest ochrona hasłem Twojego e-sklepu. Przydaje się to podczas opracowywania. Uważaj, aby nie włączać go w inny sposób, ponieważ będziesz niewidoczny dla klientów i wyszukiwarek.

Jest więcej backendu, ale głównie rzeczy dla programistów. Przejdźmy więc do właściwego administratora WordPressa, aby zobaczyć, co tam jest.

Administrator WordPress

Możesz kliknąć Enter WordPress lub wpisać twoja_nazwa_domeny.com/wp-admin i zalogować się za pomocą wstępnie ustawionych danych.

Tak czy inaczej, tutaj lądujesz:

Pierwszą rzeczą, jaką każdy by zrobił, jest zakup nazwy domeny (np. newsblog.pl.com). Chociaż możesz to początkowo pominąć, ponieważ Nexcess Storebuilder podaje adres URL (np. https://8e1d85d4a2.nxcli.net/), możesz rozważyć jego zakup w momencie, gdy wyświetlisz listę produktów i skonfigurujesz wszystko inne.

Import produktów

StoreBuilder ułatwia przesyłanie produktów. Możesz dodać je pojedynczo lub przygotować plik CSV i zaimportować je za jednym razem.

Pomocne byłoby użycie eksportu do pobrania domyślnego pliku CSV produktów. Następnie postępuj zgodnie z tym samym formatem dla rzeczywistego wpisu.

Niektóre domyślne atrybuty są powiązane z każdym wpisem, takie jak cena regularna i sprzedaż, SKU, waga, wymiary itp. Mimo to możesz ustawić niestandardowe szczegóły dla dowolnego konkretnego produktu lub całej listy.

Analiza sklepu

Różni się to od analizy konta hostingowego Nexcess. Mówiąc prościej, analityka sklepu zapewnia istotny wgląd w to, co działa dla Ciebie. Przegląd dotyczy tylko całkowitej sprzedaży i daje widok z lotu ptaka na Twój sklep.

Jednak kop głębiej, a jest wiele do opracowania strategii we właściwym kierunku.

Na przykład Produkty prezentują sprzedaż według każdego produktu. Ponadto możesz wprowadzić kilka, aby porównać łączne zamówienia między nimi.

Co więcej, możesz mieć dane według każdej kategorii i podobnie możesz je zestawić ze sobą w celu porównania.

Podobnie obszar Kupony pokazuje wykorzystanie na kod kuponu. I znowu istnieje przepis dotyczący sprawdzania względnej wydajności.

Sekcja Analytics udostępnia również opcję wizualizacji podatków, zapasów, pobrań (w przypadku produktów cyfrowych) itp.

Blogowanie

Powinieneś wiedzieć, że WordPress zaczął jako platforma blogowa. Ale wkrótce popularność sprawiła, że ​​jest to narzędzie do wszystkiego, a teraz możesz z nim zrobić dosłownie wszystko.

Tak więc, oprócz sklepu eCommerce, otrzymujesz światowej klasy narzędzie do blogowania o Twojej firmie, jej produktach, zaletach i wadach istniejących produktów itp.

Poza tym WordPress najlepiej nadaje się do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Dzięki kilku poprawkom SEO możesz łatwo sprawić, że posty na blogu będą miały wysoką pozycję w wyszukiwarkach, takich jak Google, Bing itp.

Dzięki temu Twoja firma dotrze do większej liczby odbiorców i właśnie dlatego każda duża firma w prawie każdej kategorii blogów.

Dla pewności wdzzwdz to także strona internetowa oparta na WordPressie. Rutynowo piszemy artykuły techniczne. Poza tym istnieją narzędzia newsblog.pl Tools i API newsblog.pl, które znajdują swoje miejsce na WordPressie.

Podsumowując, jeśli blogowanie jest również w twoim programie, nie możesz mieć więcej racji niż wybór WordPressa.

Wygląd zewnętrzny

Niezbędne jest posiadanie dobrze wyglądającego sklepu dla stale rosnącej bazy użytkowników. I nie jestem pewien, czy StoreBuilder mógł zrobić to lepiej.

Warto zauważyć, że oferowany motyw premium to Kadence Pro, a nie Astra Pro, jak wspomniano w sekcjach Plany. Kadence Pro jest jednak równie mocny co Astra, a nawet nieco droższy.

Ten motyw premium pomaga kontrolować każdy aspekt projektu witryny, od logo po stopkę.

Masz wiele szablonów startowych, przełącznik trybu ciemnego dla użytkowników z niestandardowymi paletami kolorów i wiele więcej, aby wyróżnić sklep na tle konkurencji.

Płatności

Płatności obsługiwane są przez PayPal i Stripe. Możesz również z łatwością skonfigurować przelewy bankowe i gotówkę przy odbiorze.

Ale piękno WordPressa to wolność, więc nie ograniczasz się do tych opcji. Istnieje niezliczona ilość wtyczek do WordPressa, które można zintegrować i używać zgodnie z preferencjami.

Jednak zapłacisz dodatkowo w zależności od wybranej usługi innej firmy.

Wniosek

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność – WordPress jest prawdziwym uosobieniem tego cytatu. Swoboda, jaką ci daje, jest rzadkością, ale powinieneś głęboko wkopać się w stopy, aby wszystko naprawić.

Więc chociaż możesz nim zarządzać bez pisania ani jednej linii kodu, wymaga to pewnego stopnia zaawansowania technicznego.

I to cię nie odstraszy.

Jeśli ja, osoba nie będąca komputerowcem, mogę zarządzać trzema witrynami WordPress wraz z pracą na co dzień – są nadzieje dla wszystkich na tej planecie.

newsblog.pl życzy powodzenia!