Rozpocznij swoją karierę za pomocą VisualCV Student CV Builder

Zacznij korzystać z potężnego i łatwego narzędzia do tworzenia CV, VisualCV, aby zaprezentować swój talent.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Ladders, Inc. kierownik ds. zatrudnienia lub pracodawca przegląda CV kandydata średnio przez 7,4 sekundy.

Dlatego struktura twojego CV powinna być taka, aby pracodawca mógł natychmiast przejrzeć twoje umiejętności i kwalifikacje edukacyjne, gdy tylko je przeczyta. Nie wspominając o tym, że CV lub CV powinny zawierać wystarczającą ilość materiału, aby pracodawca był zaangażowany w Twój profil.

Profesjonalne sporządzanie CV jest wyzwaniem dla studenta poszukującego stażu lub pracy na poziomie podstawowym. Na ratunek przychodzi VisualCV.

Ten artykuł przedstawia zwięzły przegląd VisualCV, dzięki czemu można go bez wysiłku używać do poszukiwania pracy i budowania kariery.

Jako student i świeżo upieczony absolwent głównym wyzwaniem, z jakim możesz się zmierzyć, jest przygotowanie CV zgodnie z normami branżowymi. Jeśli twoje CV jest nie na torze, kierownik rekrutacji to przeoczy. Oto szczegółowe wyjaśnienie wyzwań związanych z CV ucznia:

#1. Format CV

Istnieją różne formaty pisania CV, takie jak odwrócona chronologia, funkcjonalne CV oraz kombinacja lub hybryda tych dwóch. Musisz jednak wiedzieć, jaki format CV ma zastosowanie w jakiej branży i jakie są aktualne trendy.

Jeśli Twoje CV nie ma odpowiedniego formatu, kierownik ds. rekrutacji może je odrzucić.

#2. Tworzenie listu motywacyjnego

Atrakcyjny i wciągający list motywacyjny może pomóc w uzyskaniu pracy. Jednak skomponowanie chwytliwego i oszałamiającego listu motywacyjnego wymaga dużego doświadczenia. Jako student lub świeżo upieczony absolwent oczywiste jest, że brakuje ci tego doświadczenia.

#3. Treść CV

Życiorys w poszukiwaniu pracy lub stażu powinien odzwierciedlać, że posiadasz profesjonalizm i etykietę korporacyjną wymagane do pracy w białych kołnierzykach.

Opracowując CV, musisz wykazać powyższe cechy w odpowiednich sekcjach CV.

Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w pracy w środowisku korporacyjnym, może to być dla Ciebie ponownie trudna praca.

#4. Prezentacja umiejętności i kwalifikacji

Większość rekruterów poszukuje odpowiednich kwalifikacji, umiejętności i wcześniejszych doświadczeń. Dlatego jeśli po prostu uogólnisz swoje CV ze wszystkimi istotnymi i nieistotnymi danymi, Twoje CV nie przyciągnie uwagi, na jaką zasługuje.

Jest to zasadniczy wymóg, a jego niespełnienie spowoduje odrzucenie kandydatury.

#5. CV przyjazne dla ATS

Przede wszystkim zautomatyzowane analizowanie i sprawdzanie CV za pomocą narzędzi systemu śledzenia kandydatów stało się koszmarem dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów.

Wyszukuje niezgodne CV w fazie składania wniosku. W związku z tym, jeśli Twoje CV nie jest w odpowiednim formacie, nie trafi na stół menedżera ds. Zatrudnienia lub rekrutera.

Ponadto narzędzia ATS wyszukują również określone słowa kluczowe w Twoim CV, aby zrozumieć, że Twój profil pasuje do stanowiska. Jeśli nie wymienisz takich słów kluczowych, możesz zapomnieć o rozmowie kwalifikacyjnej.

Wstęp

Konwencjonalne życiorysy tekstowe mają ograniczone możliwości komunikowania Twojego zapału do pracy. VisualCV eliminuje tę lukę komunikacyjną i inne problemy związane z CV, z którymi może zetknąć się student lub świeżo upieczony absolwent podczas poszukiwania pracy.

Pomaga stworzyć CV nowej generacji, które zawiera tekst, wykresy, wykresy, obrazy, wideo, animacje i inne. Zasadniczo są to elektroniczne życiorysy, które można łatwo przesłać jako załącznik do wiadomości e-mail lub przesłać na firmowe tablice ogłoszeń o pracę i strony internetowe dotyczące kariery.

Ponadto narzędzie pomaga w profesjonalnym łączeniu dodatkowych dokumentów, takich jak referencje, certyfikaty, rekomendacje itp. z oryginalnym CV. Tak rozbudowane CV zmusza kierownika ds. rekrutacji do dokładnego przeskanowania Twojego profilu, zanim przejdzie do następnego kandydata.

Wreszcie profil, który wyróżnia się z tłumu, zostaje zauważony i pomyślnie przechodzi proces selekcji. VisualCV pomaga się wyróżnić, tworząc wizualne, interaktywne i kompleksowe CV, które przyćmiewa resztę.

Korzyści

 • Jego CV, CV, list motywacyjny, strona portfolio i narzędzie do tworzenia dzienników kariery są automatyczne i mogą pobierać dane z profili LinkedIn.
 • Edytor „przeciągnij i upuść” do CV i CV.
 • Zaawansowane opcje formatowania tekstu, takie jak czcionki, rozmiary czcionek, kolory czcionek, kolory tła tekstu itp.
 • Wystarczy jedno kliknięcie, aby wygenerować dodatkowe pola w Twoim CV.
 • Łatwe do edycji symbole zastępcze dla treści tekstowych.
 • Obszerna biblioteka szablonów i przykładów życiorysów studenckich.
 • Bezpłatny dostęp do edytora VisualCV.
 • Twórz nieograniczoną liczbę listów motywacyjnych i życiorysów dzięki miesięcznej subskrypcji.
 • Inteligentna analiza CV pokazuje liczbę pobrań i wyświetleń.
 • Śledź swoje osiągnięcia zawodowe na tym samym pulpicie nawigacyjnym

Cechy

#1. Kreator CV online

VisualCV to intuicyjna platforma internetowa, na której możesz stworzyć CV od podstaw, zaimportować istniejące do edycji i wybrać szablony formularza. Co więcej, nie musisz pobierać go do swojego systemu i wykonywać procesu tworzenia CV online przed udostępnieniem go potencjalnym pracodawcom.

#2. Łatwy w użyciu

Platforma ta jest tak prosta w obsłudze, że nawet początkujący użytkownik nie będzie miał żadnych trudności. Niezależnie od tego, czy chodzi o dodawanie treści do szablonu CV, dostosowywanie czcionek, czy wprowadzanie innych zmian, wszystko można wykonać płynnie w VisualCV.

#3. Zarządzanie wieloma CV

Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo konkurencyjny. Dlatego nie można oczekiwać, że jednym CV przyciągnie wszystkich menedżerów HR. VisualCV pozwala dostosować swoje CV do różnych organizacji i branż. Tutaj możesz również zarządzać różnymi wersjami.

#4. Analiza CV i CV

Nie zgub się w procesie rekrutacji, ponieważ zaawansowana funkcja analizy CV tego narzędzia jest po to, aby Ci pomóc. Umożliwia śledzenie wyświetleń lub pobrań CV i natychmiastowo informuje o takich zdarzeniach.

#5. Pobierz i udostępnij

Po utworzeniu CV tutaj, możesz pobrać je w formacie pixel-perfect PDF i użyć jako załącznika podczas ubiegania się o pracę. Możesz także uzyskać wygodny link do CV i udostępnić go za pośrednictwem poczty e-mail lub mediów społecznościowych.

#6. Kontrola danych i prywatności

Firma nie udostępnia informacji o użytkownikach żadnym osobom trzecim. Oferuje również opcje prywatności CV, których możesz użyć, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich danych.

7. Profesjonalne pisanie CV

Jeśli nie masz pewności co do jakości samodzielnie stworzonego CV, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnych i doświadczonych autorów CV VisualCV. Ta płatna usługa umożliwia znalezienie pracy znacznie szybciej niż tradycyjne samodzielnie pisane CV.

#8. Profesjonalne recenzje CV

VisualCV oferuje również płatną usługę recenzji CV. Możesz przesłać swoje aktualne CV i pozwolić ekspertom ds. CV i doświadczonym trenerom kariery zaoferować szczegółowe i przydatne informacje zwrotne wideo.

#9. Wznów sugestie dotyczące umiejętności

Większość życiorysów w tych dniach jest sprawdzana przez ATS. Dlatego Twoje CV powinno zawierać umiejętności związane ze stanowiskiem pracy i opisem. VisualCV ma kolekcję ponad 200 umiejętności, które można dodać do CV i uczy, jak wyszczególnić konkretną umiejętność.

#10. Twórz niestandardowe wersje

CV VisualCV online jest zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek i urządzeń mobilnych, dzięki czemu możesz je udostępniać bez obaw. Co więcej, możesz wyeksportować go w formacie PDF do tradycyjnych aplikacji o pracę.

Zasoby

#1. Międzynarodowy przewodnik po CV

Wskazówki i specyfikacje dotyczące CV różnią się w zależności od kraju. Tutaj otrzymasz przewodnik CV dla danego kraju dla USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Indii, Australii, Chin, Singapuru i wielu innych.

#2. Przykłady listów motywacyjnych

W przypadku wielu organizacji musisz przesłać listy motywacyjne wraz z życiorysami. Możesz spojrzeć na przykłady listów motywacyjnych z tej platformy.

#3. Zdjęcie CV

VisualCV dostarcza również sugestii i wskazówek dotyczących zdjęcia życiorysu. Oferuje kilka krajowych scenariuszy dodawania zdjęcia do CV.

#4. Centrum pomocy i blog

Możesz również sprawdzić jego bazę wiedzy i sekcje bloga oraz znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące CV.

Przykłady CV

VisualCV posiada również dedykowaną sekcję zawierającą przykładowe życiorysy uczniów. Każdy może przeglądać starannie dobrane CV i czerpać inspirację do stworzenia własnego. Tutaj znajdziesz przykłady dla następujących branż:

 • Biznes
 • Budowa
 • Edukacja
 • Inżynieria
 • Twórczy
 • TO
 • Opieka zdrowotna
 • Gościnność
 • Usługa

Kroki tworzenia CV

Używanie VisualCV do tworzenia i pobierania idealnego profesjonalnego CV dla wielu branż to praca absurdalnie łatwa. Wypróbuj te kroki:

 • Zaloguj się do VisualCV za pomocą swojego konta Google lub LinkedIn, korzystając z linku logowania.

 • Po zalogowaniu aplikacja internetowa przeniesie Cię do pulpitu nawigacyjnego z opcjami, takimi jak Utwórz CV, Utwórz list motywacyjny itp.

Rozejrzyj się po stronie pulpitu nawigacyjnego, a znajdziesz sekcje takie jak CV, Witryny internetowe, Dziennik kariery, Listy motywacyjne, Ekspert VisualCV i Zasoby. Po utworzeniu CV pojawią się one w tych sekcjach zgodnie z rodzajem treści. Teraz wypróbuj te kroki:

 • Kliknij Utwórz CV.

 • Jeśli chcesz zaktualizować istniejące CV, wybierz Użyj istniejącego CV.
 • Alternatywnie, jeśli nie masz CV lub CV, wybierz Użyj przykładowej treści.
 • Na ekranie Resume Samples wybierz format CV.

 • Przykłady pokazują CV oparte na rolach, więc wybierz to, które pasuje do stanowiska, o które się ubiegasz.
 • Na ekranie podglądu CV wybierz opcję Użyj tego przykładu.
 • Jeśli zaktualizowałeś swój profil Google lub LinkedIn swoimi umiejętnościami, danymi osobowymi, kwalifikacjami itp., aplikacja internetowa VisualCV pobierze je automatycznie.

 • Teraz musisz dokładnie przejrzeć format CV i spersonalizować resztę treści za pomocą danych edukacyjnych lub zawodowych.
 • Jeśli istnieją pola, dla których nie są jeszcze dostępne dane, możesz usunąć tę część. Na przykład jesteś świeżo upieczonym absolwentem i nie masz żadnego doświadczenia zawodowego. Usuń więc sekcję dotyczącą doświadczenia zawodowego.
 • Dodatkowo możesz edytować niektóre pola z niestandardowymi nagłówkami. Na przykład możesz zmienić opcję Doświadczenie zawodowe na Praktyki lub Staż.

 • Na dole CV znajdziesz opcję Dodaj sekcję. Kliknij to, aby dodać nowe pole treści, takie jak Portfolio, sekcja tekstowa, niestandardowa sekcja z datą, umiejętności itp.

To jest to! Twoje CV jest gotowe.

Teraz kliknij przycisk Udostępnij na górze ekranu, aby przekazać link rekruterowi lub pracodawcy. Możesz również pobrać CV w formacie Microsoft Word i Adobe PDF, aby wydrukować, wysłać e-mailem itp. Jednak te działania poproszą Cię o zarejestrowanie się z płatną subskrypcją przed otrzymaniem ostatecznego CV.

Szablony

Tutaj użytkownicy mogą znaleźć ponad 30 profesjonalnych szablonów, które mogą dostosować do swoich potrzeb. Oto kilka pięknych szablonów:

#1. O

Ten szablon zawiera dostosowywalny obraz banera i wygodny pasek nawigacyjny.

#2. ATS

Jest to bezpośredni szablon CV odpowiedni zarówno dla ATS, jak i menedżerów ludzkich.

#3. Piekarz

To dwukolumnowe CV świetnie nadaje się do zaprezentowania Twojej osobowości.

#4. Zbiorowy

Jeśli szukasz pracy w firmie, ten przejrzysty i klasyczny szablon może ci pomóc.

#5. Marketing

Wyraźny, dwukolorowy projekt tego szablonu jest idealny dla osób poszukujących pracy w dziedzinie marketingu.

Alternatywy

Wznów kompilację

Dzięki Resume Build możesz poprawić swoje CV, aby zaimponować menedżerom ds. Rekrutacji. Posiada łatwą w użyciu bibliotekę szablonów, z której możesz wybrać swój ulubiony i stworzyć swoje CV w kilka minut. Zawiera również przykłady i porady ekspertów, dzięki którym Twoje CV będzie jedyne w swoim rodzaju.

Kickresume dla studentów

Kickresume for Students to kolejna przydatna platforma, która pomaga tworzyć przyciągające uwagę CV. Oferuje szereg szablonów, które możesz edytować zgodnie z własnymi wymaganiami i szybko przygotować swoje CV.

Szablony można dostosować za pomocą niezliczonych możliwych projektów i zawsze gotowe do ATS, aby zapewnić Ci przewagę.

Wznów trener

Studenci mają różne cele i ograniczenia, a trener CV może pomóc im w zdobyciu wymarzonej pracy. Możesz wybierać spośród profesjonalnie zaprojektowanych szablonów i wprowadzać swoje dane osobowe. Użytkownicy mogą również pobrać CV zgodne z ATS w formacie PDF lub tekstowym.

Ostatnie słowa

Do tej pory przeszedłeś przegląd 360° VisualCV jako student konstruktor CV. W artykule omówiono jego godne uwagi funkcje, korzyści, przykłady CV, szablony CV oraz sposób tworzenia profesjonalnego CV ucznia w narzędziu VisualCV.

Możesz teraz wypróbować narzędzie, zakładając darmowe konto. Jeśli podobają Ci się przykładowe CV studentów, możesz uaktualnić swoje konto, pobrać CV i przesłać je w aplikacjach o pracę online lub offline.

Następnie możesz wypróbować narzędzia do tworzenia efektownego CV wideo.