(ROZWIĄZANE) Tylko drukarka drukuje pół strony w systemie Windows 10

Drukarki są jednym z nielicznych urządzeń sprzętowych podłączanych przez port USB, ale czasami są one niezwykle trudne w użyciu. Gdy napotkasz problem z drukarką, możesz poświęcić wiele godzin na jego naprawę.

Tylko drukarka Drukowanie pół strony

Napraw drukarkę drukuje tylko połowę strony

Jeśli próbujesz wydrukować dokument, a Twoja drukarka drukuje tylko połowę strony, może być kilka powodów, z których nie wszystkie mogą być związane z drukarką.

Najpierw spróbuj wydrukować stronę testową. Zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki, aby zobaczyć, jak drukuje stronę testową. Niektóre drukarki mają dedykowany przycisk lub opcję na panelu sterowania drukarki na urządzeniu. Jeśli strona testowa drukuje się prawidłowo, wypróbuj poniższe rozwiązania.

Jeśli jakość druku jest obniżona, tj. Może być za mało atramentu, aby wydrukować wszystko, sprawdź poziomy atramentu we wkładach i uzupełnij je w razie potrzeby.

1. Sprawdź konfiguracje drukarki

Drukarkę można skonfigurować do drukowania na mniejszym papierze, podczas gdy dokument został utworzony na większym papierze. Upewnij się, że znasz rozmiar papieru podanego do drukarki.

Otwórz Panel sterowania.
Wybierz kolejno Sprzęt i dźwięk> Urządzenia i drukarki.
Kliknij drukarkę prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz opcję Preferencje drukarki.
Przejdź do menu rozwijanych Rozmiar oryginalny i Rozmiar wyjściowy.
Wybierz rozmiar strony podanej do drukarki z obu list rozwijanych.
Kliknij Zastosuj i ponów próbę drukowania.

2. Sprawdź rozmiar strony dokumentu

Upewnij się, że rozmiar strony dokumentu odpowiada rozmiarowi papieru podawanego do drukarki. Metoda zmiany rozmiaru strony dokumentu będzie się różnić w zależności od aplikacji, w której jest on otwarty iz której drukujesz.

W programie Microsoft Word;

Otwórz dokument.
Przejdź do zakładki Układ.
Otwórz listę rozwijaną Rozmiar i wybierz właściwy rozmiar.
Spróbuj wydrukować dokument.

3. Odinstaluj i ponownie zainstaluj drukarkę

Drukarka mogła nie zostać prawidłowo skalibrowana po zainstalowaniu lub kalibracja mogła zostać uszkodzona. Najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu jest odinstalowanie drukarki i ponowne zainstalowanie.

Otwórz aplikację Ustawienia za pomocą skrótu klawiaturowego Win + I.
Przejdź do urządzeń.
Wybierz kartę Drukarki i skanery.
Wybierz swoją drukarkę i kliknij Usuń urządzenie
Odłącz drukarkę i uruchom ponownie system.
Podłącz drukarkę ponownie, a zainstaluje się ona automatycznie.
Spróbuj wydrukować dokument.

4. Zmień aplikację

Problem może dotyczyć aplikacji, z której próbujesz drukować. Spróbuj to zmienić. Ewentualnie spróbuj zapisać dokument jako plik PDF, a następnie go wydrukować.

Wniosek

Strona wybrana dla drukarki i rozmiar skonfigurowany do drukowania w aplikacji powinny zawsze być zgodne. Jeśli tak się nie stanie, wydruki będą źle wychodzić. Jeśli nie możesz zmienić rozmiaru papieru, na którym utworzono dokument, np. Koperty lub broszury, zmień rozmiar, na którym drukarka jest skonfigurowana do drukowania.