Rummage organizuje i indeksuje pliki według tagu i daty [Windows]

Jestem pewien, że każdy z nas ma do czynienia ze sporą ilością dokumentów, ale jeśli jesteś podobny do mnie, twój folder Dokumenty to ogromny bałagan zdezorganizowanych plików Word, PDF, arkuszy Excela i tak dalej, ze stochastycznymi nazwami, które są trudne do znalezienia. wymawiać i czytać. Grzebanie w tych elementach może być żmudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli chcesz znaleźć coś z dużej liczby plików. Dlatego Rummage dla Windows ma na celu pomóc w łatwym organizowaniu dokumentów cyfrowych. Prosty program umożliwia indeksowanie wszelkiego rodzaju dokumentów w jednym miejscu, oznaczanie ich i dostęp do nich bez względu na to, gdzie są przechowywane na komputerze. Może automatycznie sortować indeksowane elementy według ich rozmiaru, daty utworzenia, typu pliku itp. Aplikacja posiada zintegrowaną funkcję wyszukiwania umożliwiającą znajdowanie indeksowanych elementów poprzez ich nazwy lub tagi.

Kiedy uruchamiasz aplikację, prosi Cię o (opcjonalnie) połączenie twoich kont internetowych, takich jak Google, Facebook itp., Aby połączyć się z osobami, które również używają Rummage. Jeśli potrzebujesz, możesz oczywiście pominąć ten krok. Następnie aplikacja umożliwia wybór metody indeksowania. Zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z opcji „Zaawansowana konfiguracja”, aby uzyskać większą kontrolę, podczas gdy tradycjonaliści mogą chcieć kliknąć „Szybki start” lub „Rozpocznij pełny indeks”, aby Rummage wykonał całą pracę.

Szperanie w poszukiwaniu dokumentów

Oto, jak wygląda interfejs Rummage po zakończeniu całego indeksowania. Nagłówek zawiera pasek wyszukiwania, za pomocą którego można szybko znaleźć dowolny indeksowany element. Pasek narzędzi znajdujący się pod paskiem wyszukiwania umożliwia nawigację między widokami plików. Wszystkie tagi to domyślny widok, w którym można zarządzać plikami za pomocą tagów.

Główny interfejs użytkownika Rummage

Kiedy klikniesz plik, Rummage filtruje wyniki, więc tylko wybrany plik jest pokazany. W sekcji podglądu pliku po lewej stronie Rummage wyświetla informacje o pliku, a także powiązane z nim tagi. Możesz także przypisać niestandardowe znaczniki do dokumentów z określonymi parametrami, na przykład możesz dodać znacznik „Media” do wszystkiego w folderze Media lub dodać znacznik „formularz” do pliku formularza opartego na formacie PDF.

Przeszukaj informacje o pliku

Możesz także nawigować między plikami za pomocą opcji Typ pliku lub Foldery w Rummage. Pierwsza z nich umożliwia przeglądanie plików na podstawie ich rozszerzeń, podczas gdy druga umożliwia przeglądanie wszystkich folderów na komputerze. Karta Osoby działa tylko wtedy, gdy połączysz swoje konta w mediach społecznościowych z Rummage. I wreszcie ostatnia metoda przeglądania plików to daty, na przykład pliki z dzisiaj, wczoraj, zeszłego miesiąca itp.

Grzebać pliki

Podsumowując, Rummage to poręczna aplikacja, która może organizować różne rodzaje plików na komputerze. Moim największym problemem związanym z Rummage był brak funkcji ponownego indeksowania. Aplikacja posiada przycisk do odbudowania indeksu, ale nie działa w wersji Alpha. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie.

Pobierz Rummage