Siedem najlepszych asystentów głosowych dla Androida

Obliczenia sterowane głosem istnieją już od dłuższego czasu (już w 1981 r.). Zaczęliśmy od uczenia komputerów prostych słów i liczb, aż do momentu, gdy Blackberry uczynił komendy głosowe koniecznością. Wkrótce potem Apple przedstawił ten pomysł w nowym świetle, dzięki wszystkim rzeczom, które można zrobić z SIRI, a każdy chciał wejść na rynek asystentów głosowych. Obecnie istnieją setki sztucznie inteligentnych wirtualnych asystentów aktywowanych głosem dla Twojego telefonu, które umożliwiają sterowanie urządzeniem bez dotykania ekranu. Oto 7 najlepszych asystentów głosowych dostępnych na Androida.

Jak testowaliśmy

Wszyscy obecni asystenci głosowi zostali przetestowani, prosząc ich o zadzwonienie, wysłanie SMS-a, pokazanie, kiedy będzie następny deszcz i czy potrafią opowiedzieć żart. W międzyczasie pilnowaliśmy, jak szybko są. Oto, czego się nauczyliśmy.

1. Google Now

Google Now powinno być znane użytkownikom systemów Android, iOS i macOS. Potrzeba wszystkiego, co Google może zrobić i powiązać to z poleceniem głosowym. Możesz zadawać mu głupie pytania, możesz zmusić go do wykonania poważnej pracy i prawie zawsze da ci to właściwe wyniki. Z naszych testów dowiedzieliśmy się, że Google Now zrozumiał większość fraz i jest w pełni połączony ze wszystkimi aplikacjami i bibliotekami Google. Nie musisz pobierać oddzielnej kopii, jest dostarczany ze wszystkimi urządzeniami z Androidem (4.1 i nowszymi), więc wystarczy długo nacisnąć przycisk Home i jesteś na najlepszej drodze do doskonałego asystenta głosowego.

2. Cortana

Cortana to odpowiedź Microsoftu na SIRI. W niemowlęctwie Cortana nie miała żadnego imienia, była po prostu „Rozpoznawanie mowy”. Cortana była w stanie przeprowadzić podstawowe wyszukiwania w Internecie, ale na tym polegał. Cortana, nazwana hołdem dla sztucznej inteligencji w grach Halo firmy Microsoft XBOX, poczyniła znaczący postęp od czasu jej powstania. Mimo akcentu rozumie zadziwiająco dobrze. Możesz dzwonić, umawiać się na spotkania, żartować, sprawdzać pogodę. Jednak pobiera informacje z Bing, więc nie można pomóc w niedokładności. Jeśli logujesz się do Cortany za pośrednictwem komputera, możesz kontrolować oba urządzenia za pomocą jednego konta, co jest miłym akcentem. W tej chwili jest ograniczone geograficznie do kilku krajów, zalecamy korzystanie z VPN do zmiany lokalizacji i

3. Jarvis

Nazwany na cześć sztucznej inteligencji, która kontroluje zbroję wspomaganą Tony’ego Starka w Ironman JARVIS to asystent głosowy dla Androida, który próbuje naśladować funkcjonalność JARVIS w ramach urządzenia z Androidem. W tej chwili może rozumieć tylko angielski (w przeciwieństwie do innych asystentów, którzy obsługują kilka innych języków). Możesz sprawić, by używał funkcji systemowych, takich jak miganie światła w przypadku zagrożeń awaryjnych, możesz dodać przypomnienia do funkcji systemu, np. „Kiedy dzwonię do żony, przypomnij mi o kwiatach”. To bardzo ciekawe doświadczenie.

4. AIVC

AIVC lub Alice bardzo się stara wyglądać jak SIRI, ale podobieństwa kończą się na interfejsie. Alice to pomysłowa aplikacja, która pozwala zrobić wszystko, co zrobiłby zwykły asystent głosowy. Umawiaj spotkania, informuj o pogodzie, choć jest to ograniczone do funkcji systemowych. Nie radzi sobie dobrze z regularnymi żądaniami. Po poproszeniu go o opowiedzenie żartu po prostu wyświetlił wiadomość tekstową ze słowem „Żart”.

5. Robin

Rudzik, to minimalistyczna aplikacja, która zapewnia pełną funkcjonalność za pomocą poleceń głosowych. Twórcy Robina twierdzą, że ma on odpowiedź na wszystkie pytania, które mu zadajemy, oczywiście są w tym ograniczenia, ale dopóki pytanie dotyczy twojego telefonu, Robin może to zrobić ze względną precyzją. Możesz go zdobyć, aby czytać tweety, e-maile, SMS-y, wykonywać połączenia, znajdować lokalizację. Prace. Chociaż ma problemy z manewrowaniem akcentami.

6. Lyra

Lyra może być najlepiej zaprojektowaną aplikacją spośród tych, które porównaliśmy. Obejmuje to Google Now. Oprócz tego, że jest atrakcyjny wizualnie, jest również bardzo funkcjonalny. Przenosi Cię do filmów na YouTube, dzwoni, wysyła SMS-y, ustawia alarmy, opowiada dowcipy, to kompletny pakiet. Jedynym ograniczeniem tego pakietu jest to, że nie może on pokrywać się ze szczegółami pliku

7. Reverb

Reverb to aplikacja innej firmy, która łączy się z Alexą, asystentem głosowym firmy Amazon, zaprojektowanym w celu uzupełnienia urządzeń Amazon Echo. Alexa może udzielić Ci dostępu do całego Internetu za pośrednictwem głosu, w tym pogody, sterowania urządzeniami IoT, dostępu do telewizji i zamawiania rzeczy poza Amazon. Jednak Reverb nie może wykonywać połączeń na żądanie i ma tendencję do dość częstego zwalniania. Podobnie jak Alexa, nie ma powiązanego interfejsu tekstowego, więc nie możesz śledzić tego, co zostało powiedziane. Musisz trzymać mikrofon wciśnięty, aby do niego mówić, a pozostawia ci sprytne rozwijane menu głosowe, z którym możesz rozmawiać bez konieczności uzyskiwania dostępu do aplikacji. Można go również ustawić tak, aby pojawiał się na ekranie blokady.