Sprawdź swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa lotu i naucz się przetrwać katastrofę lotniczą

Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa lotów ma kluczowe znaczenie dla każdego w samolocie, ale wielu z nas ledwo słucha instrukcji bezpieczeństwa podawanych na początku każdego lotu. Bierne słuchanie instrukcji oznacza, że ​​zachowujemy bardzo mało z nich, a gdyby doszło do katastrofy, bardziej prawdopodobne jest, że wybuchnie chaos niż rozkaz, biorąc pod uwagę, ile osób zwykle znajduje się w samolocie. Prepare for Impact to doskonała aplikacja na systemy iOS i Android, która przeprowadza quizy z podstaw bezpieczeństwa w powietrzu i pozwala przejść przez symulacje katastrof lotniczych, aby sprawdzić, czy wiesz, co w nich robić. Testuje dosłownie wszystko, co powie załoga lotnicza przed startem. Quiz jest opcjonalny i możesz zamiast tego zagrać w wiele symulacji katastrof. W symulacjach musisz zareagować na nagły wypadek i ewakuować samolot bez umierania.

Zainstaluj aplikację Prepare for Impact i zdecyduj, czy chcesz wziąć udział w quizie. Osobiście zalecamy zrobienie tego, aby ocenić, jak dobrze znasz ćwiczenia bezpieczeństwa, a jeśli uzyskasz niski wynik, możesz wypełnić luki.

Przygotuj się na próbę uderzenia

Test to seria dwunastu pytań, z których wszystkie mają na celu ocenę, czy wiesz, jaki jest właściwy sposób postępowania w danej sytuacji. Jako przykład weź pytanie na poniższym obrazku. Sprawdza, czy wiesz, którego wyjścia użyć, a także podkreśla znaczenie znajomości najbliższego wyjścia.

Przygotuj się na quiz wpływu

Po zakończeniu quizu i uzyskaniu wyniku możesz zacząć grać w wiele symulacji katastrof lotniczych. Pierwsza z nich symuluje Runway Overrun, czyli w zasadzie samolot ślizgający się i ześlizgujący z pasa startowego na płytę postojową lub nawet dalej podczas lądowania lub startu. To może się zdarzyć przy złej pogodzie. Zaczynasz od podstawowej symulacji, która nauczy Cię, jak poruszać się po aplikacji, zanim przejdziesz do rzeczywistych symulacji katastrof.

Przygotuj się na Impact-nav

W każdej symulacji otrzymasz cel. Poniższy ponownie pokazuje, jak ważne jest, aby wiedzieć, które jest najbliższe wyjście i co zrobić, jeśli to wyjście stanie się niedostępne. Podczas symulacji wyjście zapala się i sprawdza Twoją wiedzę o tym, gdzie znajdują się wyjścia, a także o tym, jak poruszać się po samolocie, który wypełnił się dymem.

Przygotuj się na incydent Impact

Aplikacja pozwala ci zrobić wszystko, od wstawania, siadania, schylania się i czołgania, zapinania i odpinania pasów bezpieczeństwa, dzięki czemu świadomie przejdziesz przez wszystko, co będziesz musiał zrobić w przypadku katastrofy. Jeśli lecisz pierwszy raz lub próbujesz uczyć dzieci bezpieczeństwa statków powietrznych, przygotuj się na uderzenie to dobry sposób na zrobienie tego.

Zainstaluj opcję Przygotuj się na wpływ z App Store

Zainstaluj Przygotuj się na wpływ ze sklepu Google Play