Sprawdzanie stanu baterii iPhone’a, iPada i MacBooka jest łatwe dzięki tym 7 narzędziom

Bateria i wydajność iPhone’a są ze sobą ściśle powiązane, niż myślisz. Narzędzia do analizy baterii ułatwiają proces lepszego poznania stanu baterii.

Ludzie najczęściej używają terminów stan baterii i procent baterii zamiennie, ale istnieje między nimi wyraźna różnica. Podczas gdy procent baterii daje wyobrażenie o chwilowej ilości soku pozostałego w urządzeniu, stan baterii jest innym parametrem. Kondycja baterii Twojego urządzenia to długoterminowa ocena jego aktualnego stanu i funkcjonalności w porównaniu do stanu, w jakim było nowe.

Co to jest stan baterii?

Odkładając na bok powszechne błędne przekonania, jest to doskonały czas na omówienie potrzeby kondycji baterii jako parametru. Po kilku miesiącach użytkowania musiałeś zauważyć krótszą żywotność baterii na iPhonie lub iPadzie. Skrócona żywotność baterii jest ściśle związana z technologią stojącą za bateriami przenośnymi stosowaną w naszych urządzeniach mobilnych.

Ogólna pojemność akumulatorów litowo-jonowych zmniejsza się po każdym pełnym cyklu użytkowania, co skutkuje częstymi wyładowaniami i pogorszeniem wydajności. Parametr kondycji akumulatora określa ilościowo ogólną degradację akumulatora litowo-jonowego i przedstawia go w bardziej intuicyjny sposób.

Częste rozładowywanie baterii to nie jedyne zastrzeżenie starej baterii. Możesz doświadczyć ogromnych strat wydajności na swoich urządzeniach, zwłaszcza jeśli jesteś użytkownikiem Apple. Musiałeś słyszeć o Apple BatteryGate incydent, w którym zespół spowolnił swoje iPhone’y, aby zapobiec częstemu rozładowywaniu się baterii w urządzeniach ze starszymi bateriami.

Tak więc, gdy następnym razem zauważysz, że Twój iPhone, iPad lub MacBook szybko się rozładowuje lub działa wolniej niż zwykle, przed rozważeniem aktualizacji sprawdź stan baterii.

Jak utrzymać dobrą kondycję baterii?

Utrzymanie dobrej kondycji baterii może dać Ci więcej czasu, zanim będziesz musiał wymienić baterie. Możesz postępować zgodnie z tymi prostymi praktykami, aby zapewnić lepszą kondycję baterii:

  • Unikaj rozładowywania baterii do 0%, ponieważ powoduje to większy stres.
  • Nie przeładowuj swoich urządzeń po osiągnięciu 100%.
  • Wyłącz każdy proces systemowy, który stale wyczerpuje baterię; Bluetooth, Wi-Fi, mobilny punkt dostępu, GPS i inne.
  • Używaj bardziej ciemnego, zwłaszcza jeśli masz ekran OLED.

Przyjrzyjmy się niektórym aplikacjom, które pomogą Ci sprawdzić stan baterii iPhone’ów i iPadów.

Żywotność baterii

Żywotność baterii pozwala użytkownikom monitorować stan baterii za pomocą interaktywnej aplikacji mobilnej. Korzystając z opcji Żywotność baterii, możesz przeglądać różne czasy pracy, wewnętrzne i zewnętrzne dane dotyczące baterii oraz otrzymywać informacje o stanie baterii.

Najlepsze w tej usłudze jest to, że pozwala monitorować żywotność baterii iPhonów, iPadów i sparowanych urządzeń, takich jak Apple Watch.

Możesz dodatkowo dostosować powiadomienia aplikacji, aby otrzymywać informacje o danych, na których najbardziej Ci zależy. Aktualizacja baterii w czasie rzeczywistym pozwala dobrze zaplanować dzień i być na bieżąco z informacjami o sparowanych urządzeniach.

Aplikacje do monitorowania baterii dla MacBooków

Monitorowanie stanu baterii MacBooka jest niezwykle ważne, ponieważ nagłe wyłączenie lub częste rozładowywanie może spowodować ogromną utratę produktywności. Użyj następujących narzędzi, aby monitorować stan baterii na MacBooku.

Stan baterii

The Stan baterii Aplikacja zapewnia miarodajny wgląd w stan baterii MacBooka. Aplikacja nagrodzona 'MAC GEM’ pokazuje w czasie rzeczywistym informacje o aktualnym stanie naładowania, pojemności baterii, zużyciu energii, liczbie cykli ładowania i wiele więcej.

Możesz dodatkowo sprawdzić stan baterii za pomocą łatwej do zrozumienia reprezentacji graficznej lub zobaczyć aktualną pojemność baterii w porównaniu z pierwotną pojemnością. Co więcej, aplikacja Kondycja baterii wyświetla spersonalizowane wskazówki dotyczące poprawy kondycji baterii MacBooka i wydłużenia jej żywotności.

Wytrzymałość

Wytrzymałość ma na celu zmniejszenie stresu związanego z martweniem się o baterię MacBooka i podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby wydłużyć żywotność baterii. Wszyscy byliśmy w sytuacji, w której tykający procent baterii sprawia, że ​​jesteśmy niespokojni i mniej produktywni. Wytrzymałość wkracza do akcji i wykonuje wszystkie ciężkie podnoszenie, aby Twoja bateria działała nawet o 20% dłużej niż zwykle.

Wytrzymałość zaczyna działać zapobiegawczo, gdy poziom naładowania baterii spada do 70%, ale możesz dostosować ustawienia zgodnie ze swoimi preferencjami. Aplikacja spowalnia procesory i usypia aplikacje działające w tle, jednocześnie przyciemniając ekran.

Wszystkie te działania powodują znaczne zwiększenie żywotności baterii przy optymalnym wykorzystaniu baterii. Co więcej, Endurance monitoruje również intensywnie działające aplikacje działające w tle i wstrzymuje procesy o wysokim zużyciu baterii.

Sok owocowy

The Sok owocowy Aplikacja jest idealnym połączeniem monitorowania baterii i narzędzi do oszczędzania baterii. Pokazuje kompleksowy raport o zużyciu baterii na MacBooku, zapewniając jednocześnie wystarczającą możliwość dostosowania, aby zdecydować, jak oszczędzać baterię.

Możesz zobaczyć szczegółowy opis statystyk użycia baterii pod kątem aplikacji oraz listę ustawień oszczędzania baterii do wyboru. Raporty oceny baterii łączą wiele krytycznych parametrów, takich jak stan baterii, wiek, pojemność fabryczna, dane dotyczące żywotności i inne, aby przedstawić użytkownikom autentyczne informacje.

Narzędzie pokazuje krytyczne informacje, takie jak kiedy odłączyć lub podłączyć MacBooka, stan baterii i wiele więcej za pośrednictwem powiadomień aplikacji. Co więcej, możesz dostosować informacje, które chcesz widzieć w powiadomieniach z aplikacji FruitJuice.

Monitor baterii

The Monitorowanie bateriiAplikacja r to kompleksowa aplikacja zorientowana na baterię, która pozwala zobaczyć mnóstwo informacji o cieście. Firma Apple niedawno wyróżniła aplikację Battery Monitor w kategorii „Nieocenione narzędzie” ze względu na jej spektakularny zestaw funkcji.

Szybki przegląd baterii pozwala szybko zobaczyć wszystkie informacje związane z importowaniem baterii. Co więcej, możesz zobaczyć procent naładowania i czas na pasku menu ze szczegółowymi informacjami o baterii. Aplikacja ostrzega również użytkowników o niskim i pełnym naładowaniu baterii.

Sprawdzanie stanu baterii iPhone’a, iPada i MacBooka

Sprawdź te aplikacje, jeśli nie chcesz używać różnych aplikacji do baterii na wszystkich swoich urządzeniach Apple. Te aplikacje pomagają ocenić stan baterii w całym ekosystemie Apple.

Bateria kokosowa 3

Bateria kokosowa 3 to jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych aplikacji zorientowanych na baterie dla urządzeń Apple. Możesz użyć tego narzędzia do monitorowania stanu baterii komputera Mac, iPhone’a i iPada za pomocą kilku raportów oceny baterii.

Możesz również znaleźć istotne informacje, takie jak wiek baterii, liczba cykli ładowania, stan baterii i wiele innych. Bateria kokosowa umożliwia zarządzanie raportami dotyczącymi baterii wszystkich urządzeń z jednego konta.

Co więcej, aplikacja oferuje zaawansowane funkcje, takie jak Analizator żywotności baterii iOS, Zaawansowana przeglądarka Mac, Zaawansowana przeglądarka iOS i obsługa powiadomień.

Funkcja obsługi Wi-Fi automatycznie pobiera informacje o baterii iPhone’a, gdy jest on podłączony do tej samej sieci. Zaawansowane opcje przeglądarki umożliwiają wyświetlanie krytycznych parametrów urządzeń wraz z informacjami o baterii.

Menu iStatu to potężne narzędzie do monitorowania dla iPhone’a, iPada i Maca. Pozwala monitorować kilka parametrów systemu wraz z akumulatorem. Możesz zobaczyć w czasie rzeczywistym informacje na temat wykorzystania procesora i procesora graficznego oraz śledzić aplikacje, które stają się świnią zasobów.

Co więcej, aplikacja pozwala zobaczyć aktywność sieciową, użycie dysku, stan czujnika, ustawienia daty i godziny, zarządzanie powiadomieniami i wiele więcej dzięki ustawieniom baterii i zasilania.

Sekcja Bateria w aplikacji iStat Menus umożliwia monitorowanie aplikacji zużywających baterię. Możesz ponadto zamknąć aplikacje o wyższym zapotrzebowaniu na energię i wydłużyć żywotność baterii.

Aplikacja wysyła powiadomienia o pełnym naładowaniu i niskim stanie baterii iOS, Mac i wszystkich urządzeń peryferyjnych sparowanych z podstawowym urządzeniem. Najlepszą częścią menu iStat jest obsługa szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych, w tym Magic Mouse, Magic Trackpad, bezprzewodowej klawiatury Apple i innych.

Ostatnia uwaga

Monitorowanie stanu baterii odgrywa kluczową rolę w wydłużaniu żywotności i produktywności urządzenia. Monitorowanie stanu baterii staje się niezwykle proste dzięki aplikacjom ukierunkowanym na baterię, o których mowa w artykule.

Możesz wybierać między wyspecjalizowanymi aplikacjami na iPhone’y, iPady i MacBooki. W przeciwnym razie możesz użyć aplikacji typu „wszystko w jednym”, takich jak Coconut Battery, do monitorowania stanu baterii wszystkich urządzeń za jednym razem.

Teraz możesz sprawdzić niektóre aplikacje do oszczędzania baterii laptopa.