TagSpaces łączy tekst i kolory w inteligentny system znakowania plików

Koncepcja tagowania stała się popularna w mediach społecznościowych za pośrednictwem Facebooka i innych centrów mediów społecznościowych. Ale jego historia poprzedza podstawowe media społecznościowe. Tagowanie zostało pierwotnie wykonane w witrynach Web 2.0 jako sposób sortowania treści. Do dziś jest ważną cechą wielu usług Web 2.0 i późniejszych, w tym naszej własnej newsblog.pl.com. Tagi nieustannie znajdują nowe narzędzia w różnych formach, takich jak Evernote, Microsoft OneNote, a nawet całe OS X Mavericks. Pozwala uporządkować system plików tak, aby był zgodny z dowolną filozofią zarządzania priorytetami, którą przestrzegasz, na przykład GTD (Getting Things Done), które w dużym stopniu opiera się na priorytetach tagowania. Alternatywnie, TagSpaces oferuje inne podejście do tagowania i zarządzania plikami.

TagSpaces ma własny interfejs przeznaczony do sortowania plików i katalogów za pomocą tagów. To jego jedyna praca i dokładnie to robi. Ustalmy najpierw, że to rozwiązanie jest bardzo skuteczne dla osób zajmujących się bałaganem. Jest fabrycznie zainstalowany z kilkoma tagami po wyjęciu z pudełka, w tym GTD, priorytetami i tagami inteligentnymi (uwaga autora: jeszcze nie wiem, co sprawia, że ​​te tagi są „inteligentne”).

TagSpaces - Tagi

Po uruchomieniu aplikacji otrzymasz krótki samouczek / pokaz slajdów, jak lepiej poruszać się po aplikacji, nie ma to znaczenia, ponieważ aplikacja ma bardzo płaską, delikatną krzywą uczenia się. Zaczynasz od wyznaczenia katalogu lub katalogów, których zawartość chcesz oznaczyć, łącznie z podfolderami. Możesz nawet oznaczyć każdy wpis tyle razy, ile uznasz za konieczne. Będziesz musiał samodzielnie zarządzać kontekstem, ponieważ na przykład aplikacja nie powstrzyma Cię przed oznaczeniem tego samego dokumentu jako o wysokim i niskim priorytecie. Szczerze mówiąc, podobnie jak wiele innych aplikacji.

TagSpaces - StartScreen

Aplikacja ma również tyle kolorów, ile możesz sobie wyobrazić, dzięki czemu możesz nadal tworzyć unikalne, odpowiednie dla siebie tagi. Tam, gdzie wygrywa z tagami Maca, jest to, że tagi są nie tylko kodowane kolorami, ale są również oznaczone. Na stracie jest to, że dostęp do plików jest żmudny; musisz przejść przez kilka kliknięć i podmenu, aby wejść w interakcję z żądanym plikiem, w przeciwieństwie do natychmiastowego ⌘ + O lub dwukrotnego kliknięcia Findera. Chciałoby się znaleźć sposób na zintegrowanie elastyczności TagSpaces z wygodą tagów OS X. Obecnie możesz tagować wszystko, co chcesz, ale te tagi nie będą miały żadnego znaczenia poza aplikacją TagSpaces.

obszary tagów

TagSpaces może potencjalnie pozwolić ci otagować każdy plik w twoim systemie, może nawet pozwolić ci na tworzenie niektórych plików z poziomu aplikacji, jednak nadal służy jako dodatek do funkcji podstawowego systemu operacyjnego i nie jest idealną aplikacją. będziesz musiał polegać na nim, aby te tagi miały jakiekolwiek realne znaczenie. Mimo to jest to spory krok naprzód w zarządzaniu tagami.

Pobierz bezpłatnie TagSpaces tutaj

x