01/26/2022

Jak włączyć lub wyłączyć zoptymalizowane ładowanie baterii w telefonie iPhone

Udostępnij teraz w social media:

Bateria litowo-jonowa iPhone’a ma zwykle dłuższą żywotność, gdy nie jest w pełni naładowana. Zoptymalizowana funkcja ładowania baterii firmy Apple – dostępna w iOS 13 – utrzymuje poziom naładowania poniżej 80 procent, aż do pełnego naładowania, zmniejszając niepotrzebne starzenie się baterii. Oto jak go włączyć lub wyłączyć.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację „Ustawienia” na swoim iPhonie. Jeśli nie możesz znaleźć ikony, przesuń palcem w dół na ekranie głównym i użyj funkcji wyszukiwania Spotlight firmy Apple, aby znaleźć aplikację.

Przewiń w dół i wybierz opcję „Bateria”.

Apple iPhone Kliknij Bateria

Wybierz „Stan baterii”.

Apple iPhone Kliknij Zdrowie baterii

Kliknij przełącznik obok „Zoptymalizowane ładowanie baterii”.

Sprawdź -   Jak nagrać strumień kamery telefonu w OBS

Apple iPhone Przełącza zoptymalizowane ładowanie baterii

Jeśli właśnie wyłączyłeś zoptymalizowane ładowanie baterii, Twój iPhone przestanie teraz czekać na 80% i przejdzie od razu do 100%. Innymi słowy, będzie ładował się w staroświecki sposób, tak jak iPhone’y przed iOS 13.

Jeśli właśnie włączyłeś zoptymalizowane ładowanie baterii, Twój iPhone zacznie teraz analizować procedurę ładowania, aby określić, kiedy powinien w pełni naładować baterię. Jeśli kiedykolwiek chcesz mieć pewność, że Twój smartfon jest w pełni naładowany, możesz wykonać następujące kroki i wyłączyć zoptymalizowaną funkcję ładowania baterii.

x