Transmisja telewizyjna trafia do Twojego telefonu

Na horyzoncie zbliża się nowa era bezpłatnej telewizji, która obiecuje udostępnić w telefonie telewizję 4K bezprzewodowo. FCC rozpoczęło przejście na nowy format, zwany ATSC 3.0, 5 marca 2018 r.

Poczekaj minutę. Jeśli rok temu zaczęliśmy przechodzić na ATSC 3.0, to dlaczego nikt o tym nie mówi? Dlaczego nie możemy oglądać telewizji na naszych telefonach? Dlaczego moja lokalna stacja informacyjna nie jest w 4K?

Co to jest ATSC 3.0 i dlaczego jest wyjątkowy?

Kiedy 25 lat temu ogłoszono ATSC 1.0 (telewizję cyfrową), zastąpił on analogowe sygnały telewizyjne i zapoczątkował rewolucję HDTV. Obecnie Komitet Zaawansowanych Systemów Telewizyjnych wdraża ATSC 3.0, nowy standard transmisji, który obiecuje wprowadzić 4K do głównego nurtu i udostępnić bezpłatną telewizję w naszych telefonach i samochodach.

To pierwsza duża aktualizacja nadawana w telewizji od 25 lat. Komitet Zaawansowanych Systemów Telewizyjnych planował przejście na ATSC 2.0 w 2010 lub 2011 roku, ale projekt stał się przestarzały w trakcie opracowywania, więc został odrzucony. W rezultacie przeskoczyliśmy od razu z ATSC 1.0 do ATSC 3.0.

Jak możesz sobie wyobrazić, ATSC 3.0 ma na celu przeniesienie telewizji telewizyjnej do teraźniejszości. Format obsługuje 4K, 3D, UHD i dźwięk wysokiej jakości, co, miejmy nadzieję, pomoże 4K wyprzeć HDTV. Podobnie jak tradycyjna telewizja, ATSC 3.0 działa bezprzewodowo, ale działa również w tandemie z połączeniami internetowymi (w tym połączeniami mobilnymi, takimi jak 5G), tworząc hybrydowy strumień transmisji / szerokopasmowego.

ATSC 3.0 wykorzystuje OFDM, QAM i QPSK metody kodowania, które zapewniają znacznie większą elastyczność niż stała metoda kodowania 8VBS stosowana przez ATSC 1.0. Czy wiesz, jak Netflix obniża jakość wideo, gdy połączenie internetowe jest wolne lub słabe? Tak, te metody kodowania mają naśladować ten proces. Gdy telewizor lub telefon ma słabe połączenie ze źródłem transmisji ATSC 3.0, jakość wideo zostanie obniżona, ale będzie on nadal odtwarzany płynnie.

Ten najnowszy standard wykorzystuje również nową formę technologii Ghost Cancellation, która zasadniczo zapobiega zakłócaniu się dwóch transmisji telewizyjnych. Dzięki temu nadawcy mogą korzystać z wielu źródeł transmisji (wież telewizyjnych) na niewielkim obszarze, co zapewni zasięg niezbędny do utrzymania stabilnego sygnału przez telefony i samochody.

ATSC 3.0 wykorzystuje Internet do celów treści

Komitet Zaawansowanych Systemów Telewizyjnych ma wielkie plany dotyczące ATSC 3.0. Jednak wiele z tych nowych pomysłów wymaga niewielkiej pomocy ze strony internetu, ponieważ wszystkie wynikają z jednej dobrze znanej koncepcji – ukierunkowanej treści. Transmisja telewizyjna jest sygnałem jednokierunkowym, a aby ukierunkowane treści działały, nadawcy potrzebują sygnału dwukierunkowego. Internet po prostu pasuje do rachunku.

Obecnie nadawcy polegają na firmach zewnętrznych, takich jak Nielsen, aby sprawdzić, kto ogląda jakie kanały. Nadawcy korzystają z tych ankiet do formułowania harmonogramów emisji i optymalizacji przychodów z reklam. Ale kiedy ATSC 3.0 zostanie w pełni zaadaptowany, nadawcy będą wiedzieć dużo więcej o swoich widzach. Bez pomocy firm takich jak Nielsen nadawcy będą znać Twój wiek, lokalizację, kiedy oglądasz telewizję i co oglądasz w telewizji.

Jak się zapewne domyślasz, wszystkie reklamy nadawane za pośrednictwem ATSC 3.0 są kierowane do osób fizycznych. Jednak transmisje radiowe są szerokie, a nie szczegółowe, więc ukierunkowane reklamy są obsługiwane przez internetową sieć szkieletową ATSC 3.0. To trochę dziwne, ale jest zgodne z formatem witryn takich jak YouTube i Hulu. Jeśli jesteś młodą kobietą, nie zobaczysz reklam cewników podczas oglądania lokalnych wiadomości. Jeśli jesteś starcem, przygotuj się na więcej reklam cewników.

Komitet Zaawansowanych Systemów Telewizyjnych nie ujawnił, jak będą działać reklamy bez połączenia z Internetem, i istnieje szansa, że ​​możesz blokować reklamy ATSC 3.0 za pomocą urządzenia takiego jak PiHole. Ponieważ nadawcy nie wdrażają jeszcze ATSC 3.0, nie można wiedzieć, jak to będzie działać.

Integracja z Internetem pozwala również na dostosowane sygnały alarmowe, co oznacza, że ​​ostrzeżenia o klęskach żywiołowych i drogi ewakuacyjne będą znacznie skuteczniejsze. Zmiana ta będzie szczególnie pomocna dla osób w czasie awarii zasilania lub ewakuacji, ponieważ sygnały alarmowe mogą być wysyłane bezpośrednio na telefony.

Czy musisz kupić nowy telefon lub telewizor?

Kiedy przeszliśmy z telewizji analogowej na ATSC 1.0, FCC kupiło konwertery dla konsumentów. Odbieranie programów telewizyjnych osobom, których nie stać na konwertery, byłoby rażąco nieodpowiedzialne, ponieważ skutecznie spowodowałoby zaciemnienie informacyjne oparte na klasach.

Ale to było 25 lat temu. Obecnie większość ludzi uzyskuje informacje przez Internet, więc FCC nie udostępni żadnych odbiorników ATSC 3.0. Dopóki nie kupisz Odbiornik ATSC 3.0 do telewizora lub kup telefon, który może dostroić się do sygnałów ATSC 3.0, nie otrzymasz żadnego bezpłatnego telewizora 4K.

Na szczęście FCC zażądało, aby główne treści nadawane (takie jak wiadomości i telewizja sponsorowana przez rząd) były transmitowane w trybie ATSC 1.0 i ATSC 3.0 przez pięć lat, podczas gdy konsumenci dokonają zmiany. Ten pięcioletni plan symulacji zaczął się 5 marca 2018 r. Rany, dokładnie rok temu. Dlaczego nie mamy teraz ATSC 3.0 w naszych telewizorach i telefonach?

Otrzymasz ATSC 3.0… W końcu

ATSC 3.0 nie rozszerzy się w tym roku na cały kraj, ale jasne jest, że Komitet Zaawansowanych Systemów Telewizyjnych i FCC są gotowe do zmiany. Podstawy ATSC 3.0 zostały dopracowane i od tego czasu format został zatwierdzony przez FCC 5 marca 2018 r. Musi być po prostu wdrożony przez nadawców.

Komitet Zaawansowanych Systemów Telewizyjnych pokaże ATSC 3.0 o godz NAB 2019 w kwietniu. Na tej konferencji nadawcy dowiedzą się, jak przejść na ATSC 3.0 i jak będzie działał system transmisji alarmowej ATSC 3.0. Miejmy nadzieję, że ta konferencja zachęci nadawców do przyjęcia ATSC 3.0 w przyszłym roku, aby format mógł zacząć działać.

Starsza para uśmiecha się podczas gry z tabletem

Warto wiedzieć, że niektórzy nadawcy wyprzedzają grę. Teraz, Pearl TV i ATEME TITAN przeprowadzają testy w świecie rzeczywistym z ATSC 3.0 w Phoenix. Mieszkańcy Phoenix, którzy mają Odbiornik ATSC 3.0 może być w stanie złapać sygnał w tej chwili.

Ale kiedy ATSC 3.0 trafi do telefonów? Cóż, to zależy od producentów telefonów. Na targach CES 2019 Sinclair Broadcast Group zadebiutował swoim nowym systemem na chipie, który obsługuje ATSC 3.0. Sinclair zaoferował, że przekaże chip producentom za darmo, ale nie