Twoja torba podróżna potrzebuje tej ładowarki

  • Zasilacz Nomad 65W Slim to cienka i lekka ładowarka, która z łatwością zmieści się w każdej torbie, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w podróży.
  • Może zapewnić wystarczającą moc, aby spowolnić ładowanie laptopa i jednego dodatkowego urządzenia, dzięki czemu można wygodnie ładować wiele urządzeń w podróży.
  • Jednak ma wyższą cenę w porównaniu do ładowarek o podobnej mocy i może nie pasować do wszystkich typów gniazdek, w tym listew zasilających.

Zastosowanie azotku galu (GaN) w dalszym ciągu zmniejsza fizyczne rozmiary ładowarek, ale Zasilacz Nomad 65 W typu slim przenosi wszystko na zupełnie nowy poziom. Ta cienka ładowarka to niemal idealna ładowarka podróżna.

Zasilacz Nomad 65 W typu slim

Zasilacz Nomad 65 W Slim może zapewnić wystarczającą moc, aby przynajmniej wolno ładować laptopa i jedno dodatkowe urządzenie. Jest także na tyle cienki i lekki, że zmieści się w niemal każdej torbie, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w podróży.

Marka Nomad

Moc wyjściowa 65 W

Kolor węglika

Kabel w zestawie Nie

Porty ładowania Dwa USB-C

Wymiary 3 x 1,9 x 0,58 cala (76,4 x 48,5 x 14,9 mm)

Plusy

  • Wystarczająco cienki, aby zmieścić się w każdej torbie
  • Dwa porty USB-C

Cons

  • Cena premium w porównaniu do ładowarek o podobnych mocach
  • Nie pasuje do wszystkich typów gniazdek, w tym listew zasilających

Ładowarka wielkości Zippo

Justin Duino / MakeUseOf

Kiedy po raz pierwszy rozpakowałem zasilacz Nomad 65 W Slim, moim pierwszym wrażeniem było „Wow”. Od lat korzystam z ciągle kurczących się ładowarek GaN, ale nigdy nie korzystałem z takiej, która tak idealnie sprawdzałaby się w podróży. Jego niewielki rozmiar i waga oznaczają, że mogę go wrzucić do najmniejszej torby technologicznej i zapomnieć, że jest w torbie.

Powiązane: Czym są ładowarki GaN? Technologia, która umożliwia lekkie i szybkie ładowanie ładowarek GaN, nie jest zbyt odległa od zastąpienia zwykłych ładowarek. Przyglądamy się, jak działają.

Zanim przybyła moja jednostka recenzyjna, podróżowałem z Zasilacz Nomad o mocy 130 W. Chociaż trzy porty USB-C i moc wyjściowa były więcej niż wystarczające, aby wszystkie moje urządzenia były w pełni naładowane, sama ładowarka jest ciężka i nieporęczna. 0,73 funta (332 g) nie wydaje się dużą wagą, ale kiedy znajduje się w torbie już wypełnionej inną elektroniką, waga zaczyna rosnąć.

Justin Duino / MakeUseOf

Przy zmniejszonych rozmiarach przydałaby mi się także mniejsza torba na elektronikę. Wcześniej korzystałem z tzw Pokrowiec Peak Design Tech. Nie zajmuje dużo miejsca, ale teraz, gdy wszystko, od iPhone’a po laptop, ładuje się przez USB-C, mam mniej kabli do zabrania. Dzięki odchudzonym zasilaczom Nomad zmieszczę wszystko Mini organizer Moment Tech z wolnym miejscem.

Kolejną zaletą, którą odkryłem podczas podróży, jest to, że płaska konstrukcja pozwoliła mi łatwo podłączyć ładowarkę do większej liczby gniazdek. Hotele czasami nie oferują wystarczającej liczby wtyczek, a nieporęczne cegły nie mieszczą się łatwo za łóżkiem. Ponadto, ponieważ porty USB-C są skierowane w górę lub w dół, gdy odchylane wtyki są podłączone do gniazdka, nie musisz się martwić o zginanie i łamanie kabli, jeśli nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca.

Co się stanie po podłączeniu dwóch urządzeń?

Justin Duino / MakeUseOf

Jak sama nazwa wskazuje, ta ładowarka Nomad może generować maksymalnie 65 W mocy. Oznacza to, że jeśli podłączysz pojedynczy kabel USB-C do jednego z portów, a drugi koniec do dużego urządzenia, takiego jak MacBook, całe 65 W energii elektrycznej trafi do tego laptopa.

Jeśli jednocześnie korzystasz z obu portów USB-C, żaden z nich nie zapewni pełnych 65 W. Zamiast tego Nomad dzieli moc wyjściową na 45 W i 20 W. Patrząc na spód ładowarki, zobaczysz, że port po lewej stronie jest niebieski, a ten po prawej jest czarny. Firma koduje porty kolorami, aby pomóc Ci określić, który zapewni większą moc: niebieski port zapewnia 45 W.

Justin Duino / MakeUseOf

W większości przypadków podczas ładowania większych urządzeń port dodatkowy powinien pozostać pusty. 65 W to zwykle minimalne wymaganie do powolnego ładowania laptopa. Zwykle korzystałem z ładowarki w pełnym zakresie tylko w nocy, gdzie podział mocy 45 W/25 W nie sprawiał żadnych trudności, aby naładować mojego MacBooka Pro, iPhone’a 15 Pro Max i Apple Watch (przy pomocy MagSafe Duo).

Dostępna jest również wersja 35W

Jeśli nie potrzebujesz mocy 65W, dwóch portów USB-C, albo ta ładowarka jest dla Ciebie jakoś za duża, Nomad ma w ofercie także model 35W. Jest lżejszy i nieco krótszy, ale prawdziwym wyróżnikiem jest to, że zawiera tylko jeden port USB-C.

Model 35 W jest o około 30 dolarów tańszy, ale zdecydowanie polecam wydać dodatkową gotówkę i kupić wersję 65 W. Drugi port USB-C nie tylko będzie pomocny w ładowaniu wszystkich urządzeń, ale 35 W nie wystarczy do ładowania niektórych większych urządzeń. Jeśli podróżujesz tylko ze smartfonem i słuchawkami, mniejszy model Nomada będzie dla Ciebie idealny.

Czy warto kupić zasilacz Nomad 65 W Slim?

Justin Duino / MakeUseOf

Nomad nie sprzedaje bezpośrednio Płaski zasilacz o mocy 65 W jako akcesorium podróżne, ale gorąco polecam je każdemu, kto szuka ładowarki w podróży. Minimalistyczny design idealnie pasuje do torby o dowolnym rozmiarze i pasuje tam, gdzie nie zmieściłyby się większe cegły. Ta ładowarka jest łatwą rekomendacją.

Największą „wadą” zasilacza Slim Power Adapter jest jego wydłużona konstrukcja. Choć ładowarka działa doskonale w większości gniazdek, to w połączeniu z niektórymi listwami zasilającymi może zasłaniać dodatkowe wtyczki. Nigdy nie spotkałem się z tym problemem podczas testów, ale zidentyfikował go mój współpracownik.

Oczywiście zawsze możesz używać zasilacza Nomad Slim w domu, ale nie jest to najbardziej opłacalna opcja. Ponieważ ładowarki domowe są zwykle urządzeniami bardziej trwałymi, polecam zasilacz o mocy 200 W–300 W firmy Satechi lub Ugreen, który może szybko naładować niemal wszystko, co do nich podłączysz.

Zasilacz Nomad 65 W typu slim

Zasilacz Nomad 65 W Slim może zapewnić wystarczającą moc, aby przynajmniej wolno ładować laptopa i jedno dodatkowe urządzenie. Jest także na tyle cienki i lekki, że zmieści się w niemal każdej torbie, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w podróży.

x