Co oznacza ten emoji? Wyjaśnienie znaczenia emotikonów i buźek

Znane wcześniej jako buźki i często mylone z emotikonami, twarze emoji są używane w SMS-ach i aplikacjach społecznościowych, takich jak Instagram, Reddit, Facebook i WhatsApp. Ale co oznaczają emoji? Znaczenie każdego emoji jest czasami otwarte na interpretację, co dodatkowo komplikują symbole serca i dłoni.

Unicode publikuje standardy dotyczące znaczenia emoji, ale nie zawsze są one używane zgodnie z przeznaczeniem. Mogą mieć unikalne znaczenie w niektórych społecznościach. Istnieje na przykład unikalny zestaw emoji Snapchata. Co więc oznaczają konkretne buźki?

Oto powszechnie akceptowane znaczenia popularnych emoji.

Spis treści:

Znaczenie uśmiechniętej buźki

Oto znaczenia różnych emoji zawierających uśmiech na twarzy, od tych, które się uśmiechają, po te, które się śmieją…

Uśmiechnięte twarze

Uśmiechnięta twarz z uśmiechniętymi oczami i Uśmiechnięta twarz to najczęściej używane emoji, które po prostu oznaczają szczęście lub pozytywność. Czasami są one nazywane odpowiednio Nieśmiałą Twarzą i Zarumienioną/Zarumienioną Twarzą.

Rzadko można ich użyć po łagodnej zniewadze lub krytyce, aby usunąć część użądlenia.

Inne uśmiechnięte twarze

Istnieje wiele wersji uśmiechniętej twarzy z otwartymi ustami, w tym:

 • Uśmiechnięta Twarz Z Otwartymi Ustami I Uśmiechniętymi Oczami.
 • Uśmiechnięta twarz.
 • Uśmiechnięta Twarz Z Otwartymi Ustami I Szczelnie Zamkniętymi Oczami.

Są one podobne do dwóch prostszych buźek. Często jednak używa się ich do wyrażenia większego poziomu szczęścia. Wiadomość zawierająca jeden z tych emoji będzie zwykle niezwykle pozytywna. Bardzo rzadko używa się ich w formie obelgi lub krytyki.

Uśmiechnięta twarz z otwartymi ustami i zimnym potem

Uśmiechnięta twarz z otwartymi ustami i zimnym potem podobnie pokazuje szczęście, choć z ulgą. To wersja emoji mówiąca „uff!” Wiadomości wykorzystujące ten emoji często wyrażają radość z tego, jak potoczyło się potencjalnie negatywne wydarzenie. Na przykład, jeśli wysłałeś wiadomość wyjaśniającą, że masz pełną zgodę od lekarza, możesz użyć tego emoji.

Można go również użyć do wyrażenia zawstydzenia lub niezręczności.

Twarz Ze łzami Radości

Emoji Twarz ze łzami radości służy do pokazywania śmiechu. Zastępuje użycie „LOL” lub czasami „IJBOL”, gdy ktoś wysyła żart, to tylko jeden ze sposobów, w jaki emoji zmieniły sposób, w jaki się komunikujemy.

Tarzanie się po podłodze ze śmiechem

Rolling on the Floor Laughing Face to najnowsza wersja „ROFL”, jednego z internetowych terminów slangowych, które musisz znać. Użyj tej opcji, gdy coś jest szczególnie zabawne.

Odwrócona twarz

Twarz do góry nogami sugeruje, że nie mówisz poważnie lub mówisz o czymś, co pozornie nie ma sensu.

Można go również użyć do przekazania sarkazmu lub nastrojów pasywno-agresywnych.

Zany Face

Zany Face również wykazuje nonszalancję. Użyj tego, jeśli coś jest głupie, ale zabawne. Czasami nazywa się ją również Pijaną Twarzą, ale tylko dlatego, że wskazuje na rozluźnioną mentalność.

Uśmiechnięta Twarz W Okularach Przeciwsłonecznych

Uśmiechnięta twarz w okularach przeciwsłonecznych służy do pokazania chłodu. Czasami jest ono używane z przymrużeniem oka lub może oznaczać „poradzić sobie z tym”.

Zarumieniona twarz

Zarumieniona twarz pokazuje zawstydzenie z powodu niezręcznej sytuacji lub błędu. Jest często używany w sposób samodeprecjonujący w odpowiedzi na komplementy. Może to również oznaczać, że coś otwiera oczy lub zaskakuje.

Twarz Delektująca się Pysznym Jedzeniem

Urządzenie Face Savoring Delicious Food można stosować przed, w trakcie lub po smacznym posiłku. Jest również znany jako emoji Głodna Twarz. Jednak niektórzy używają go, aby pokazać, że komentarz jest pisany z przymrużeniem oka.

Twarz Nerda

Nerd Face pokazuje inteligencję lub pasję do określonego tematu. Można go również użyć ironicznie lub jako przedstawiciela konkretnej osoby.

Uśmiechnięta Twarz Z Gwiaździstymi Oczami

Uśmiechnięta twarz o rozgwieżdżonych oczach oznacza, że ​​jesteś podekscytowany lub oszołomiony, na przykład gdy nie możesz się doczekać spotkania z kimś lub zrobienia czegoś.

Twarz Z Dmuchawą I Partyjnym Kapeluszem

Emoji Twarz z dmuchawą na imprezę i kapeluszem imprezowym jest używany podczas świętowania wydarzenia. Najlepiej używać go, gdy są urodziny przyjaciela.

Znaczenie emotikonów „Zalotna twarz”.

Uśmiechnięta twarz

Uśmiechnięta twarz ma silne konotacje seksualne. Zwykle towarzyszy to aluzjom lub sugestiom o charakterze seksualnym, więc upewnij się, że znasz odpowiednią etykietę emoji na wypadek niewłaściwego użycia tej flirtującej twarzy!

Mrugająca twarz

Mrugająca twarz pokazuje, że wiadomość została wysłana w celach humorystycznych. Żadnej wiadomości towarzyszącej Mrugającej Twarzy nie należy traktować zbyt poważnie.

Podobnie jak uśmiechnięta twarz, mrugająca twarz często towarzyszy sugestywnym wiadomościom.

Wystające twarze językowe

Odmiany twarzy z wysuniętym językiem obejmują:

 • Twarz Z Wystającym Językiem I Mrugającym Okiem.
 • Twarz Z Wysuniętym Językiem I Szczelnie Zamkniętymi Oczami.

Są one używane zamiennie z Mrugającą Twarzą, aby pokazać humor.

Odetchnięta twarz

Twarz z ulgą ma oznaczać ulgę. Jednak najczęściej służy do okazania zadowolenia.

Może także w odpowiedzi na sugestywne emoji okazywać powściągliwość lub niewinność.

Uśmiechnięta Twarz Z Aureolą

Uśmiechnięta twarz z aureolą pokazuje niewinność. Można go używać poważnie lub humorystycznie.

Na przykład ten emoji będzie odpowiedni, gdy w piątek napiszesz wiadomość do znajomych, aby wyjaśnić, że zostajesz w domu na noc.

Twarze diabła

Uśmiechniętej twarzy z rogami i Impa można używać zamiennie, aby pokazać niegrzeczność lub psotność.

Ponieważ jeden się uśmiecha, a drugi marszczy brwi, pokazują subtelnie różne rzeczy. Emoji Uśmiechnięta twarz z rogami częściej towarzyszy drobnym psotom lub sugestywnym wiadomościom, podczas gdy Imp (tj. Ten, który wygląda na bardziej wściekłego) sugeruje więcej złośliwości.

Całowanie Twarzy

Istnieje kilka popularnych odmian emoji Kissing Face, takich jak:

 • Twarz Rzucająca Pocałunek.
 • Całowanie Twarzy Z Uśmiechniętymi Oczami.
 • Całowanie Twarzy Z Zamkniętymi Oczami.

Okazują romans lub uczucie. Pocałunek w twarz jest zazwyczaj bardziej romantyczny ze względu na małe czerwone serce.

Pozostałe trzy można również wykorzystać do pokazania niewinnego gwizdania.

Uśmiechnięta Twarz Z Oczami W Kształcie Serca

Uśmiechnięta twarz z oczami w kształcie serca pokazuje miłość, uwielbienie lub wdzięczność. Można go używać w odniesieniu do osoby, miejsca, zdarzenia lub rzeczy.

Przytulanie Twarzy

Przytulająca twarz oznacza, że ​​wysyłasz odbiorcy wirtualny uścisk.

Znaczenie emoji negatywnej twarzy

Nie wszystkie emoji wyrażają szczęście lub psoty. Istnieje również wiele negatywnych emoji.

Puste twarze

Twarz neutralna i twarz bez wyrazu wykazują celowy brak emocji. Można ich używać, aby pokazać, że ktoś nie jest pod wrażeniem, obojętny lub niezręczny.

Nierozbawiona twarz

Nierozbawiona twarz wyraża niezadowolenie lub podejrzliwość. Ten emoji nie pokazuje prawdziwej złości ani smutku, ale raczej subtelnie negatywną emocję. Na przykład, jeśli jesteś niezadowolony lub wątpisz w czyjeś usprawiedliwienie spóźnienia, możesz wysłać ten emoji.

Twarz Z Zimnym potem

Emoji Twarz z zimnym potem pokazuje stres lub ciężką pracę. Zwykle odnosi się do konkretnej sytuacji. Wysłanie wiadomości do ukochanej osoby w celu wyjaśnienia, że ​​musisz zostać do późna w biurze, uzasadniłoby użycie tego emoji.

Smutne twarze

Zamyślona twarz i Rozczarowana twarz to dwie główne emoji smutnej twarzy. Obydwa wyrażają smutek, wyrzuty sumienia, żal, rozczarowanie lub inne podobnie negatywne emocje.

Prosząca Twarz

Błagająca twarz pokazuje, że prosisz o przysługę. To spojrzenie przypominające oczy szczenięcia, rzadko używane w poważnych sytuacjach. Czasami oznacza to, że jesteś na skraju łez, jeśli ktoś cię komplementował lub jesteś przytłoczony czymś, co powiedziała druga osoba. W przeciwnym razie możesz pomyśleć o tym jako o odpowiedniku emoji powiedzenia „aww”. Istnieje również szczęśliwsza alternatywa, z linią łez szczęścia na krawędziach dużych oczu.

Rozczarowana, ale pełna ulgi twarz

Twarz rozczarowana, ale pełna ulgi jest powszechnie używana do okazania strachu lub zranienia. Niektórzy ludzie używają tego również, aby pokazać, że są zdenerwowani.

Płacząca Twarz

Płacząca twarz jest podobna do Zamyślonej twarzy i Rozczarowanej twarzy. Wykazuje silniejsze poczucie zranienia niż ogólny smutek.

Głośno płacząca twarz

Głośno Płacząca Twarz jest silniejszą wersją Płaczącej Twarzy. Pokazuje ból, cierpienie i smutek. W przeciwieństwie do innych smutnych twarzy, często używa się go ironicznie.

Zmartwiona twarz

Zmartwiona twarz pokazuje szok, przerażenie, wstręt i strach.

Wykrzywiona twarz

Wykrzywiona twarz w podobny sposób pokazuje zmartwienie, zawstydzenie lub niezręczność. W systemie iOS zostanie to zasugerowane, jeśli wpiszesz „ups”, więc możesz z niego skorzystać, jeśli obawiasz się wiadomości, podobnie jak w przypadku użycia SMH.

Twarz Z Podniesioną Brwią

Twarz z uniesioną brwią pokazuje sceptycyzm lub dezaprobatę — idealne rozwiązanie, jeśli nie wierzysz w czyjeś wymówki.

Twarz Z Monoklem

Face With Monocle wyraża również wątpliwości, jakbyś analizował wiadomość.

Kłamliwa twarz

Leżąca Twarz przedstawia rosnący nos, zupełnie jak Pinokio. Używaj oszczędnie, jeśli uważasz, że ktoś nie mówi prawdy, ponieważ może to urazić odbiorcę.

Twarz bez ust

Twarz bez ust pokazuje, że brak ci słów. Można go użyć ironicznie, ale często oznacza, że ​​nie wiesz, co powiedzieć podczas niezręcznej rozmowy lub nie masz odwagi wyrazić swojego zdania, gdy jesteś zawstydzony lub zły. Oczywiście, jeśli używasz tego wyłącznie dlatego, że nie ma odpowiedniego emoji do wyrażenia swoich uczuć, możesz stworzyć własne emoji!

Twarz z zamkiem błyskawicznym

Twarz z zamkiem błyskawicznym może oznaczać, że nie możesz teraz przekazać właściwych słów. Jednak częściej używa się go, aby pokazać, że można zachować tajemnicę.

Twarz Z Wybuchającą Głową

Twarz z eksplodującą głową pokazuje szok, mówiąc odbiorcy, że jesteś zachwycony. Zwykle używa się go, gdy ktoś się czymś zachwyca.

Twarz Z Symbolami Nad Ustami

Twarz z symbolami nad ustami w naturalny sposób zastępuje przekleństwo. Użyj tego, aby wyrazić irytację lub złość.

Zmęczone twarze

Zmęczona twarz i zmęczona twarz pokazują zmęczenie; często używa się ich do przedstawienia zmęczenia światem i stresu, jakbyś był u kresu wytrzymałości.

Śpiąca twarz

Zaspana Twarz rzadko reprezentuje zmęczenie. Zamiast tego zazwyczaj pokazuje, że nadawca jest chory lub źle się czuje. Mimo że emotikony mają być bardziej zrozumiałe niż emotikony, nie zawsze tak jest!

Śpiąca Twarz

Śpiąca Twarz jest używana zamiast Śpiącej Twarzy, aby pokazać senność lub nudę. Trudno jest wysłać wiadomość, kiedy śpisz…

Zmieszane twarze

Zdezorientowana twarz i Zmieszana twarz są używane zamiennie, aby pokazać zamieszanie. Confused Face jest również używany do okazania niezręczności, rozczarowania lub przeprosin. Jeśli na przykład ktoś musi anulować plany, może dołączyć ten emoji.

Twarz Z Wyglądem Triumfu

Twarz o triumfie to jedna z najczęściej używanych emoji. Jest powszechnie używany do okazania złości lub frustracji (np. Wdychanie gorącego powietrza przez nozdrza), a nie triumfu – często jak na ironię.

Wściekłe twarze

Zarówno Wściekła Twarz, jak i Pouting Face pokazują gniew, przy czym czerwona Pouting Face jest silniejsza z nich. W przeciwieństwie do Face With Look Of Triumph rzadko używa się ich w celach humorystycznych.

Wytrwała twarz

Wytrwała twarz pokazuje, że zmagasz się z sytuacją, ale mimo to radzisz sobie ze swoją frustracją.

Zszokowane twarze

Marszcząca się twarz z otwartymi ustami i udręczona twarz pokazują szok, przerażenie i rozczarowanie. Często są używane jako mniejsza wersja Zamyślonej Twarzy lub Rozczarowanej Twarzy.

Przestraszone twarze

Znajdziesz niewielkie różnice w Przestraszonych twarzach:

 • Straszna Twarz.
 • Twarz Z Otwartymi Ustami I Zimnym potem.
 • Twarz krzycząca ze strachu (czasami nazywana twarzą OMG).

Cała trójka wykazuje różny poziom strachu, od lekkiego przestraszenia w „twarzy z otwartymi ustami i zimnym potem” do całkowitego przerażenia w „twarzy krzyczącej ze strachu”. Można ich wszystkich używać ironicznie.

Inne znaczenia emoji twarzy

Nie każdy emoji reprezentuje ludzki wyraz lub twarz. Oto kilka innych emoji, które możesz spotkać.

Małpy

See-No-Evil Monkey, Hear-No-Evil Monkey i Speak-No-Evil Monkey są używane do okazania szoku i zażenowania, głównie w bezczelny sposób. To, która konkretna małpa zostanie użyta, zależy od treści wiadomości.

Kupa Kupy

Pile Of Poop jest prawie zawsze używane w humorystyczny sposób. Może zastąpić przekleństwo lub skrytykować osobę lub wiadomość.

Co oznaczają emoji symboli dłoni?

W wiadomościach i komunikacji online dostępnych jest wiele emoji dłoni, które reprezentują różne gesty.

Znak kciuka w górę i kciuka w dół

Znak kciuka w górę pokazuje akceptację lub zgodę.

Znak kciuka w dół pokazuje odrzucenie, niechęć lub niezgodę.

OK, znak ręką

Znak OK pokazuje akceptację, satysfakcję lub to, że wszystko jest w porządku. Można go użyć, aby pokazać, że coś jest małe lub małe. Czasami jest również używany do symbolizowania gestu „pocałunku szefa kuchni”.

Należy jednak mieć świadomość, że może to zostać użyte jako znak nienawiści, ponieważ niektóre grupy rasistowskie przejęły jego znaczenie. Jednak w większości przypadków użytkownicy nadal akceptują to jako „w porządku” lub „idealnie”.

Ręka Zwycięstwa

Ręka Zwycięstwa jest częściej używana do reprezentowania podobnego symbolu pokoju. Wyraża chłód, relaks lub satysfakcję, chociaż może być również używany sarkastycznie.

Osoba podnosząca obie ręce podczas uroczystości

Osoba podnosząca obie ręce podczas celebracji, częściej określana jako ręce pochwalne, służy do okazania wsparcia lub uznania.

Otwarte dłonie

Open Hands to otwartość i życzliwość. Może to również oznaczać, że wysyłasz uścisk, podobnie jak emoji Przytulająca twarz.

Osoba Z Założonymi Rękami

Osoba ze złożonymi rękami, chociaż nie jest wyraźnie religijna, jest używana, aby podziękować, okazać modlitwę lub błaganie. Możesz go użyć, prosząc o przysługę.

Zadzwoń do mnie

Call Me Hand, pomimo swojej nazwy, może mieć wiele znaczeń w zależności od kontekstu.

Działa podobnie do tradycyjnej słuchawki telefonicznej i może sygnalizować, że chcesz z kimś porozmawiać przez telefon. Piloci używają go także do życzeń sobie nawzajem powodzenia. W kulturze hawajskiej jest to znak „Shaka”, co oznacza „rozluźnij się” – czuły gest wskazujący na solidarność.

Co oznaczają emoji serca?

Podczas komunikacji online natkniesz się na wiele emoji serc, a różne wersje mają różne znaczenia.

Czerwone serce i musujące różowe serce

Czerwone serce to klasyczny emotikon serca miłosnego, wyrażający sympatię, przyjaźń lub romans. Jeśli jednak chcesz wnieść coś ekstra do rozmowy, pozwól swojemu sercu zabłysnąć jasnym blaskiem Sparkling Pink Heart.

Kolorowe serca

A co z tymi wszystkimi kolorowymi sercami? Jest:

 • Fioletowe serce.
 • Żółte Serce.
 • Zielone serce.
 • Niebieskie serce.

Wszystkie są podobne do Red Heart; jednakże cel ich uczuć jest zwykle powiązany z kolorem serca. Na przykład Blue Heart jest często używany w przypadku drużyn sportowych noszących niebieskie koszulki. Podobnie Żółte Serce kojarzy się ze słońcem i latem.

Prawdopodobnie widziałeś odmiany tych emoji na Snapchacie.

Złamane serce

Emoji Złamane serce jest ostatecznym wyrazem smutku. Często używa się go ironicznie.

Emoji zmieniają sposób, w jaki się komunikujemy

Emoji jako narzędzie komunikacji stale ewoluują, a ich znaczenie jest wciąż płynne.

Są też zaskakująco osobiste, więc musisz nadawać na tych samych falach, co odbiorca, aby ich nie urazić.