Tworzenie animacji i filmów wyjaśniających jest łatwe dzięki Vyond

Animacje to łatwy sposób na wyjaśnienie czegoś lub przedstawienie swojego punktu widzenia.

Każdy kocha postacie i animacje, które wabią historię. Filmy animowane to popularne narzędzie do łączenia się z ludźmi z różnych środowisk i grup wiekowych.

Ten artykuł skupia się na znaczeniu marketingu wideo i o tym, jak animowane filmy wyjaśniające mogą okazać się doskonałym medium do sprzedaży Twoich produktów online.

Mając to na uwadze, zbadajmy znaczenie filmów dla firm.

Dlaczego filmy są ważne dla firm?

Filmy są łatwe do zrozumienia, więc firmy koncentrują się bardziej na marketingu wideo niż na innych formach treści.

Zastanów się, ile filmów dziennie oglądasz na Youtube, Vimeo, Facebooku i Instagramie. Czasami oglądasz filmy w wolnym czasie lub szukasz czegoś online.

Oto niektóre z korzyści płynących z korzystania z marketingu wideo:

 • Google promuje filmy, dzięki czemu ludzie częściej korzystają z filmów niż z tekstu.
 • Popularność filmów wideo zwiększa zasięg firmy, ponieważ można je łatwo udostępniać.
 • Dodają wartość treści na stronie.
 • Filmy można łatwo śledzić i zgłaszać.
 • Filmy stają się wirusowe i dostarczają wiadomości natychmiast, zamiast czytać długie akapity tekstu.
 • Tworząc animację lub explainer video, Twoja firma może szybko i skutecznie przekazać wiele informacji, co znacznie usprawni Twoje działania marketingowe.

  Co to jest film wyjaśniający?

  Marketing wideo obejmuje szeroką gamę filmów w Internecie. Należą do nich opowiadanie historii, animacje, wyjaśnienia, prezentacje produktów i filmy rozrywkowe.

  Niektóre z tych filmów są jednak trudniejsze do wykonania niż inne. Ale tak nie jest w przypadku filmów wyjaśniających.

  Filmy wyjaśniające to krótkie filmy animowane, które pomagają właścicielom małych firm nawiązać kontakt z odbiorcami i dać im lepsze poczucie zrozumienia.

  W związku z tym ludzie często myślą, że tworzenie animowanych filmów wyjaśniających wymaga wysokiego poziomu umiejętności animacyjnych i wiąże się z wysokimi kosztami.

  Zabawnym faktem jest jednak to, że tworzenie explainer videos jest znacznie prostsze niż myślisz. Jedynym wymaganiem, którego potrzebujesz, jest kreatywny umysł i odpowiednie oprogramowanie do edycji wideo.

  Zanim przejdziemy dalej, zrozummy, z jakimi wyzwaniami możesz się zmierzyć podczas tworzenia filmów animowanych bez odpowiedniego oprogramowania do animacji.

  Wyzwania w tworzeniu filmów animowanych

  Tworzenie filmów wymaga kreatywnego podejścia i dużej cierpliwości. Chociaż proces staje się łatwiejszy, jeśli masz gotowy skrypt, zawsze istnieje ryzyko napotkania problemów w czasie wykonywania.

  Oto niektóre z typowych wyzwań, z jakimi spotykasz się podczas tworzenia filmów wyjaśniających.

  • Zbieranie zasobów: bez odpowiednich zasobów jest mało prawdopodobne, że stworzysz wciągający film instruktażowy. Potrzebujesz obiektów, rekwizytów i postaci, które wzajemnie się uzupełniają i wydobędą z filmu jak najwięcej.
  • Szablon: Tworzenie szablonów wideo od podstaw jest czasochłonne i wymaga kreatywnego podejścia. Nawet jeśli masz gotowy scenariusz w głowie, stworzenie od podstaw szablonu dla każdej sceny Twojego explainer video zajmuje trochę czasu.
  • Dźwięk: znalezienie uzupełniającego się tła i dźwięku postaci jest bolesne. Musisz poeksperymentować z różnymi ludzkimi głosami, które pasują do tonu głosu twojej postaci wideo.
  • Czasochłonne: tworzenie animacji staje się czasochłonne, jeśli nie masz wszystkich zasobów, szablonów i dźwięku na jednej platformie, która oferuje łatwą synchronizację i obszar osi czasu.

  Jak Vyond ułatwia tworzenie filmów wyjaśniających i animacji?

  Vyond to łatwy, ale potężny program do tworzenia filmów, który pomaga tworzyć wciągające i dynamiczne filmy animowane w ciągu zaledwie kilku minut. Platforma wideo jest łatwa w użyciu, a interfejs przyjazny, ze wszystkimi funkcjami dostępnymi w jednym panelu.

  Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć film wyjaśniający, czy demo produktu, Vyond oferuje wszystkie funkcje i zasoby na jednej osi czasu.

  Niektóre z potężnych funkcji Vyond obejmują:

  • Biblioteka gotowych szablonów
  • Pula rekwizytów, przedmiotów i postaci
  • Narzędzia do edycji wideo
  • Narzędzia audio
  • Eksportuj filmy w różnych obsługiwanych formatach

  Przyjrzyjmy się szczegółowo niektórym funkcjom Vyond, które pomogą Ci stworzyć wciągające filmy instruktażowe za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

  Funkcje Vyonda

  Niektóre ważne funkcje sprawiają, że Vyond zajmuje wysoką pozycję na naszej liście najlepszych programów do obsługi wideo wyjaśniających.

  Interfejs przeciągnij i upuść

  Dzięki Vyond możesz przeciągać i upuszczać elementy, takie jak rekwizyty i postacie, na osi czasu, aby tworzyć wciągające filmy. Oferuje wbudowane funkcje, takie jak synchronizacja ust, tworzenie ruchów postaci i usuwanie niechcianych elementów z filmu.

  Co więcej, Vyond zapewnia dostęp do biblioteki muzyki wolnej od opłat licencyjnych, którą możesz dodać do swoich filmów wyjaśniających. Możesz dodawać muzykę i tworzyć niestandardowe postacie, aby dopasować je do wymagań dotyczących filmu wyjaśniającego.

  Gotowe szablony wideo

  Vyond oferuje setki pięknie zaprojektowanych gotowych szablonów, aby rozpocząć produkcję wideo. Te szablony są przeznaczone dla różnych branż i są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​różnych przypadków użycia.

  Nawet jeśli nie znajdziesz idealnego szablonu odpowiadającego Twoim wymaganiom, możesz łatwo dostosować go za pomocą swoich postaci, kolorów, rekwizytów, efektów dźwiękowych i tekstu.

  Dodatkowo możesz dodać swój głos i muzykę, aby ożywić swoją historię. Dzięki temu powstanie angażujący film, który połączy się z odbiorcami i skutecznie przekaże Twój przekaz.

  Naturalny dźwięk tekstu na mowę

  Znudziły Ci się zautomatyzowane tłumaczenia używane w filmach wyjaśniających? Nigdy więcej nudnych rzeczy. Vyond dodał nową funkcję, która umożliwia dodawanie rzeczywistych ludzkich dźwięków w celu konwersji tekstu na mowę naturalną.

  Musisz wpisać tekst i wybrać spośród różnych dostępnych języków i opcji głosowych. Dostępna jest również opcja automatycznego wykrywania języka, co pozwala zaoszczędzić czas.

  Dzięki funkcji Dolby.io Vyond możesz wyeliminować głośne zakłócenia w tle i pozwolić, aby Twój głos zabłysnął w całym filmie.

  Panel biblioteki multimediów

  Panel biblioteki multimediów Vyond zapewnia dostęp do setek gotowych rekwizytów, teł, obiektów i postaci, dzięki czemu nie tracisz czasu na polowanie na nie. Należą do nich zasoby z poprzednich filmów, takie jak wykresy, logo, przesłane zdjęcia i filmy.

  Możesz przeciągać i upuszczać elementy bezpośrednio na kanał osi czasu wideo lub zastępować je prostymi funkcjami kopiowania/wklejania. Biblioteka multimediów umożliwia również korzystanie z zasobów udostępnionych przez członków zespołu. Dostępny jest również pasek wyszukiwania, którego możesz użyć do wyszukania brakujących elementów.

  Proces tworzenia wideo firmy Vyond

  Tworzenie filmów na Vyond jest łatwe i nie musisz posiadać żadnych umiejętności technicznych, aby korzystać z Vyond.

  Otrzymujesz gotowe szablony, które można łatwo dostosować i wydobyć swoje umiejętności twórcze w filmie w zaledwie 5 minut.

  Powiedziawszy to, zacznijmy.

  Najpierw musisz zalogować się na swoje konto Vyond i kliknąć przycisk „Zrób wideo” u góry.

  Następnie wybierz Vyond Studio jako styl wideo.

  Teraz możesz znaleźć gotowy szablon, który pasuje do Twojego scenariusza i dodać główną postać, rekwizyty i dźwięk do osi czasu wideo.

  Aby dodać dźwięk, możesz utworzyć narrację dźwiękową, wpisując tekst lub nagrać swój głos.

  Możesz wybrać plik audio z biblioteki dźwięków i użyć go jako podkładu muzycznego w swoim filmie instruktażowym.

  Ustaw ruchy postaci, aby dodać ruchy do swojego filmu i dodaj więcej takich szablonów, aby stworzyć fabułę wideo.

  Po zakończeniu tworzenia wszystkich scen do filmu wyjaśniającego możesz łatwo wyświetlić podgląd i zapisać zmiany po wprowadzeniu zmian w filmie.

  Otóż ​​to.

  Teraz możesz przejść dalej i pobierać filmy, klikając przycisk Pobierz. Dostępne są różne opcje wyboru formatu i rozdzielczości wideo.

  Pobrane wideo możesz umieścić na swoich stronach docelowych i w samouczkach witryny, a nawet wykorzystać je do prowadzenia płatnych kampanii. Nie zapomnij udostępnić swoich filmów w mediach społecznościowych, aby zyskać popularność dla swojej firmy.

  Ceny Vyonda

  Vyond jest dostępny w czterech planach cenowych i możesz wybrać ten, który odpowiada Twoim wymaganiom. Ponieważ Vyond oferuje duże rabaty w rocznym cyklu rozliczeniowym, wymienimy ich roczne plany cenowe.

  Podstawowy plan

  Jeśli zaczynasz od marketingu wideo z napiętym budżetem, zalecamy skorzystanie z planu Vyond’s Essential, który kosztuje zaledwie 25 USD miesięcznie dla jednego właściciela firmy.

  Plan premium

  Ich plan premium jest najczęściej stosowanym planem stworzonym z myślą o potrzebach właścicieli małych firm. Plan premium kosztuje 54 USD miesięcznie i obejmuje wysokiej jakości eksport wideo i obsługę czatu na żywo.

  Plan profesjonalny

  Jeśli jesteś profesjonalną agencją marketingu wideo, możesz sprawdzić plan Vyond’s Professional. Jest odpowiedni dla średnich i dużych firm ze wszystkimi funkcjami i obsługą klienta o wysokim priorytecie.

  Plan dla przedsiębiorstw

  Plany Enterprise oferują zaawansowane funkcje bezpieczeństwa informacji, szkolenie wstępne, Vyond Professional i dedykowanego menedżera konta Vyond.

  Aby kupić plany Enterprise, musisz skontaktować się z zespołem sprzedaży Vyond.

  Alternatywy dla Vyonda

  Chociaż jesteśmy pewni możliwości i funkcji Vyond, oto kilka innych narzędzi wideo wyjaśniających Saas, które możesz rozważyć.

  Oto lista naszych trzech najlepszych alternatyw Vyond.

  Adobe Animate

  Adobe Animate to pierwsze w branży narzędzie do tworzenia grafiki wektorowej do animacji internetowych. Łączy w sobie moc programu Photoshop z osią czasu i innymi funkcjami, aby zapewnić pełny zestaw narzędzi do tworzenia ekspresyjnych animacji za pomocą HTML5, CSS i JavaScript.

  Oprogramowanie umożliwia tworzenie grafik i filmów animowanych do seriali internetowych, opisów produktów, aplikacji internetowych, postaci z gier, multimediów komercyjnych i wielu innych.

  Możesz łatwo pobierać i udostępniać filmy w serwisach społecznościowych, takich jak Twitter, YouTube i inne z samej platformy.

  żółtodziób

  Powtoon został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze i oferuje szeroki zakres zasobów, takich jak filmy, pliki audio i wiele obrazów, które pomogą Ci zacząć. Szeroka gama szablonów Powtoon ułatwia tworzenie interesujących i pouczających filmów instruktażowych i prezentacji.

  To, co wyróżnia Powtoon, to to, że możesz natychmiast edytować szablony, aby dopasować je do swoich potrzeb, a także istnieje szeroka gama stylów do wyboru.

  Jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem z każdej funkcji oferowanej przez Powtoon, możesz zapisać się na plan oparty na subskrypcji. Możesz jednak skorzystać z bezpłatnej wersji, jeśli chcesz poznać platformę i zobaczyć, co potrafi.

  Animator

  Animaker to kolejne popularne narzędzie do tworzenia wyjaśnień wideo typu „przeciągnij i upuść”, z którym łatwo się pracuje. Oferuje gotowe szablony wideo, które są lepsze niż inne platformy, a samouczki ułatwiają tworzenie dowolnego stylu wideo.

  W programie Animmaker masz ustawienia umożliwiające dodawanie odpowiednich przejść między dwiema różnymi scenami za pomocą dostępnych animowanych przejść.

  Streszczenie

  Rozumiemy, że myśl o stworzeniu filmu może być zniechęcająca dla wielu właścicieli małych firm, ale prawda jest taka, że ​​inwestowanie w filmy dla Twojej firmy jest warte wysiłku.

  Mamy nadzieję, że podobał Ci się nasz post na blogu o filmach wyjaśniających i o tym, jak Vyond może pomóc Ci w tworzeniu angażujących filmów animowanych.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu filmów animowanych, sprawdź naszą listę najlepszych programów do animacji dla Twojej firmy.