Ukryj / odkryj wyszukiwanie Spotlight z paska menu w systemie OS X

Dokładnie omówiliśmy moc i potencjał wyszukiwania Spotlight, ponieważ jest ono podstawą systemu OS X od czasu wydania systemu OS X Tiger (10.4) w kwietniu 2005 r. Umożliwia inteligentne przeszukiwanie archiwów, plików, folderów, nawet sieć z jednej dogodnej lokalizacji; możesz nawet wykonywać obliczenia, wyszukiwać tłumaczenia i prawie wszystko pod słońcem, a potem trochę. Jeśli jednak znalazłeś alternatywę dla wyszukiwania w centrum uwagi lub po prostu go nie lubisz, możesz ją wyłączyć za pomocą sztuczki Terminalu. Chociaż musimy zdecydowanie odradzać jego wyłączanie, zanim w pełni docenimy, co naprawdę może zrobić; może po prostu stać się twoim najlepszym przyjacielem. Jeśli jednak zdecydowałeś, oto jak możesz usunąć wyszukiwanie Spotlight z OS X.

ukryj reflektor

Dla przypomnienia, poniższa procedura spowoduje tylko ukrycie ikony i elementów interfejsu użytkownika funkcji Spotlight z paska menu systemu OS X, co w rzeczywistości nie spowoduje jej wyłączenia. Spotlight i jego usługa będą nadal działać i indeksować w tle, jak można zobaczyć na monitorze aktywności.

Weźmy się za to. Aby ukryć Spotlight, uruchommy całą potężną aplikację Terminal i wpiszmy poniżej.

sudo chmod 600 /System/Library/CoreServices/Search.bundle/Contents/MacOS/Search; killall SystemUIServer

Wyłącz wyróżnienie - zniknęło

Powyższe polecenie jest dwojakie. Najpierw uruchomi aplikację, a następnie ponownie uruchomi serwer interfejsu systemu. Po naciśnięciu klawisza Enter ekran odświeży się, pasek menu będzie szybko migać, a ikona Spotlight zniknie.

Jeśli po ukryciu Spotlight zdasz sobie sprawę z głupoty swoich sposobów i chcesz przywrócić wyszukiwanie Spotlight, możemy Ci to również pokazać. Po raz kolejny wracamy do terminala i będziemy wpisywać następujący ciąg.

sudo chmod 755 /System/Library/CoreServices/Search.bundle/Contents/MacOS/Search; killall SystemUIServer

Wyłącz wyróżnienie - pojawia się

Spowoduje to ponowne przywrócenie wyszukiwania Spotlight. To powinno załatwić sprawę. Musimy powtórzyć, że ukrywanie wyszukiwania Spotlight nie ma żadnego rzeczywistego celu, ponieważ pozbywasz się tylko idealnie doskonałej funkcji, ale jeśli znalazłeś lepsze rozwiązanie niż wyszukiwanie Spotlight, podziel się nim z nami w komentarzach poniżej .

przez MacLife