uruchom jako administrator

Uruchom jako administrator nie działający w systemie Windows 10

Jeśli próbujesz użyć opcji menu kontekstowego Uruchom jako administrator w systemie Windows 10, ale okaże się, że nie działa lub nie otwiera programu z uprawnieniami administratora, może być konieczne wykonanie kilku rzeczy.

Uruchom jako administrator nie działa

Aby rozwiązać ten problem z uruchomieniem jako administrator, wykonaj następujące czynnosci:

  • Włącz kontrolę konta użytkownika
  • Oczyść elementy menu Contect
  • Wykonaj skany SFC i DISM
  • Zmień członkostwo grupy
  • Przeskanuj system za pomocą programu anty-malware
  • Uruchom Rozwiązywanie problemów w stanie czystego rozruchu
  • Utwórz nowe konto administratora.

1] Włącz kontrolę konta użytkownika

Jeśli spróbujesz otworzyć program z uprawnieniami administratora, pojawi się monit Kontrola konta użytkownika, w którym musisz potwierdzić uprawnienie. Jeśli jednak przez pomyłkę wyłączyłeś kontrolę konta użytkownika lub niektóre złośliwe oprogramowanie zrobiło to bez Twojej zgody, możesz napotkać problem. Dlatego sprawdź, czy funkcja Kontrola konta użytkownika jest włączona. Jeśli nie, włącz Kontrolę konta użytkownika i sprawdź, czy to pomoże.

2] Oczyść elementy menu kontekstowego

Użyj jednego z tych programów edytora menu kontekstowego, aby usunąć niechciane elementy menu kontekstowego – zwłaszcza te, które mogły zostać dodane niedawno.

3] Wykonaj skany SFC i DISM

Jeśli jakiś plik systemowy został uszkodzony, uruchom kontroler plików systemowych, a także DISM, aby naprawić pliki systemu operacyjnego.

4] Zmień członkostwo grupy

Zaloguj się na swoje konto administratora lub poproś administratora o to. Jeśli masz konto użytkownika standardowego, dodaj swoje konto do grupy administratorów.

Aby to zrobić, wpisz netplwiz w polu wyszukiwania paska zadań i otwórz. Następnie wybierz konto użytkownika i kliknij przycisk Właściwości.

Następnie przejdź do zakładki Group Membership> wybierz Administrator> kliknij OK, aby zapisać zmianę.

Następnie ponownie zaloguj się na komputerze i sprawdź, czy opcja Uruchom jako administrator działa poprawnie.

5] Przeskanuj system programem antywirusowym

Czasami ten problem występuje z powodu złośliwego oprogramowania. Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, powinieneś zainstalować oprogramowanie antimalware i przeskanować cały system. Dostępnych jest wiele darmowych programów antywirusowych, takich jak Bitdefender, Kaspersky..

6] Rozwiązywanie problemów w stanie czystego rozruchu

Możesz rozwiązać problem w stanie czystego rozruchu, aby sprawdzić, która usługa może być przyczyną problemu. Czysty rozruch uruchamia system z minimalnymi sterownikami i programami startowymi. Po uruchomieniu komputera w trybie czystego rozruchu komputer uruchamia się przy użyciu wstępnie wybranego minimalnego zestawu sterowników i programów startowych, a ponieważ komputer uruchamia się z minimalnym zestawem sterowników, niektóre programy mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

7] Utwórz nowe konto administratora

Jeśli standardowe konto użytkownika nie może korzystać z funkcji „Uruchom jako administrator”, spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika administratora i sprawdź, czy możesz używać tego samego konta. Musisz zalogować się przy użyciu głównego konta administratora, a następnie utworzyć kolejne konto administratora i korzystać z niego.

Mam nadzieję, że te rozwiązania pomogą.

x