Ustaw własny klawisz skrótu, aby poruszać się między kartami w przeglądarce Firefox

Udostępnij teraz w social media:


Przeglądarki, naprawdę dobre, takie jak Firefox i Chrome, rozczarowały mnie w jednej konkretnej kwestii; nawigowanie między kartami nie jest możliwe za pomocą skrótów klawiaturowych. Możesz użyć Ctrl + 1 – 9, aby przejść do pierwszych dziewięciu kart, ale to wszystko. Ta funkcja nie jest bezużyteczna, ale jest ograniczona, ponieważ zawsze mamy otwartych więcej niż dziewięć kart. Niektórzy nawet otwierają pięćdziesiąt, zanim poczują potrzebę otwarcia nowego okna, więc bardzo potrzebny jest szybki sposób przechodzenia między kartami. Teraz rozszerzenia są jednym ze sposobów dodania tej funkcji i znaleźliśmy naprawdę dobry, niezawodny, który działa prawie jak magia. Keyconfig to dodatek do przeglądarki Firefox, który umożliwia kodowanie własnych skrótów klawiaturowych. Możliwości dodawania skrótów są nieograniczone, a my podajemy kod potrzebny do użycia klawiszy Ctrl + strzałka w lewo i Ctrl + strzałka w prawo, aby przejść odpowiednio do następnej i poprzedniej karty. Możesz użyć dowolnej kombinacji skrótów zamiast wymienionych, ale podany samouczek używa tych dwóch.

  Jak naprawić problemy z uruchamianiem komputera Mac za pomocą trybu odzyskiwania

Zainstaluj Keyconfig z linku poniżej. Będziesz musiał ponownie uruchomić przeglądarkę, a następnie dodać skróty, zanim będziesz mógł z nich korzystać. Po zainstalowaniu przejdź do preferencji dodatków i kliknij „Dodaj nowy klucz”.

Wprowadź nazwę klucza w polu nazwy. W obszarze kodu wklej następujący, aby przejść do następnej karty;

gBrowser.mTabContainer.advanceSelectedTab(1,true);

Kliknij OK. W głównym oknie preferencji dodatku, właśnie dodany skrót powinien być zaznaczony z napisem „” w polu obok przycisku „Zastosuj”. Kliknij pole i wpisz skrót Ctrl + strzałka w lewo. Postępuj zgodnie z dodaniem skrótu, aby przejść do poprzedniej karty. Użyj następującego kodu dla skrótu;

gBrowser.mTabContainer.advanceSelectedTab(-1,true);

keyconfig_new

O to chodzi. Widziałem wiele dodatków i jeszcze więcej rozszerzeń, które dodają skróty do przeglądarek, ale szczerze mówiąc, nigdy nie korzystałem z niczego, co działało tak dobrze. Moją jedyną skargą dotyczącą tego dodatku jest to, że nie ma wersji Chrome. Chrome jest nieco zawężony pod względem niestandardowych skrótów i sprawia, że ​​znacznie trudniej jest dodać niestandardowe.

  Jak zresetować opcje użytkownika i ustawienia rejestru w programie Word

Zainstaluj Keyconfig

Kod kredytu Dorando

x