Jak poruszać się po Chrome na iPhonie za pomocą gestów przesuwania

Chrome na iPhone’a otrzymał niedawno aktualizację, którą większość użytkowników iPhone’a będzie mile widziana. Aktualizacja dodaje kilka nowych gestów przesuwania, aby ułatwić nawigację w aplikacji. Gesty nawiązują do tych obecnych w Safari i pozwalają przesuwać palcem w prawo i w lewo, aby cofać się lub do przodu na stronie. Wcześniej było to możliwe tylko za pomocą przycisków Wstecz i Dalej na pasku adresu URL. Kilka aktualizacji temu Google wprowadził również gesty odświeżania strony, zamykania bieżącej karty i otwierania nowej karty. Oto, jak możesz wykonać każdą z tych funkcji.

Odśwież stronę

To prosty gest przesunięcia w dół i zwolnienia. Powinieneś zobaczyć trzy przyciski u góry, aby wiedzieć, że przeciągnąłeś poprawnie. Zwolnij, aby odświeżyć stronę.

Zamknij kartę

Przesuń w dół i przytrzymaj, a następnie przesuń w prawo w kierunku przycisku zamykania, aż niebieskie kółko opuści przycisk odświeżania i przeskoczy do zamykającego. Zwolnij, a bieżąca karta zostanie zamknięta.

gest machnięcia chromem chrome-close-tab

Nowa karta

Przesuń w dół i przytrzymaj, a następnie przesuń w lewo w kierunku przycisku plusa, aż niebieskie kółko opuści przycisk odświeżania i przejdzie do plusa. Zwolnij i zostanie otwarta nowa karta.

chrome-new-tab

Wróć lub naprzód

Aby wrócić do poprzedniej strony, przesuń palcem do wewnątrz od lewej krawędzi ekranu. Aby przejść dalej, przesuń palcem do wewnątrz od prawej krawędzi ekranu.

chrome-back-page

Krótka uwaga na temat nowych gestów wstecz / do przodu: Mogło to działać świetnie w Safari i być może Google dodał to, ponieważ ludzie narzekali na używanie przycisków wstecz / dalej, ale nie sądzę, że była to mądra decyzja. Ten nowy gest przesunięcia zastępuje stare gesty przesunięcia w lewo / w prawo, które umożliwiały przełączanie między wieloma kartami.

Przełączanie się między kartami

Aby przełączać się między kartami, przesuń palcem w lewo lub w prawo u góry na pasku adresu URL. Jeśli używasz iPhone’a 6 lub iPhone’a 6 plus, prawdopodobnie będziesz musiał użyć funkcji dostępności, ale dla każdego, kto ma mniejszy ekran, nadal może być łatwy w użyciu.

chrome-switch-tab

Przełączanie kart nie stanowi problemu w Safari, ponieważ możesz przełączać karty za pomocą przycisków znajdujących się u dołu ekranu, ale Chrome ma przyciski na samej górze, więc nowy gest nie będzie łatwy w użyciu. Ostatecznie liczy się to, jak zareaguje na to większość użytkowników.

Zainstaluj przeglądarkę internetową Chrome z App Store

x