Udostępnij teraz w social media:

Chrome na iPhone’a otrzymał niedawno aktualizację, którą większość użytkowników iPhone’a będzie mile widziana. Aktualizacja dodaje kilka nowych gestów przesuwania, aby ułatwić nawigację w aplikacji. Gesty nawiązują do tych obecnych w Safari i pozwalają przesuwać palcem w prawo i w lewo, aby cofać się lub do przodu na stronie. Wcześniej było to możliwe tylko za pomocą przycisków Wstecz i Dalej na pasku adresu URL. Kilka aktualizacji temu Google wprowadził również gesty odświeżania strony, zamykania bieżącej karty i otwierania nowej karty. Oto, jak możesz wykonać każdą z tych funkcji.

Odśwież stronę

To prosty gest przesunięcia w dół i zwolnienia. Powinieneś zobaczyć trzy przyciski u góry, aby wiedzieć, że przeciągnąłeś poprawnie. Zwolnij, aby odświeżyć stronę.

Sprawdź -   Jak oglądać szybkie i wściekłe filmy na Netflix z dowolnego miejsca?

Zamknij kartę

Przesuń w dół i przytrzymaj, a następnie przesuń w prawo w kierunku przycisku zamykania, aż niebieskie kółko opuści przycisk odświeżania i przeskoczy do zamykającego. Zwolnij, a bieżąca karta zostanie zamknięta.

gest machnięcia chromemchrome-close-tab

Nowa karta

Przesuń w dół i przytrzymaj, a następnie przesuń w lewo w kierunku przycisku plusa, aż niebieskie kółko opuści przycisk odświeżania i przejdzie do plusa. Zwolnij i zostanie otwarta nowa karta.

chrome-new-tab

Wróć lub naprzód

Aby wrócić do poprzedniej strony, przesuń palcem do wewnątrz od lewej krawędzi ekranu. Aby przejść dalej, przesuń palcem do wewnątrz od prawej krawędzi ekranu.

chrome-back-page

Krótka uwaga na temat nowych gestów wstecz / do przodu: Mogło to działać świetnie w Safari i być może Google dodał to, ponieważ ludzie narzekali na używanie przycisków wstecz / dalej, ale nie sądzę, że była to mądra decyzja. Ten nowy gest przesunięcia zastępuje stare gesty przesunięcia w lewo / w prawo, które umożliwiały przełączanie między wieloma kartami.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd aktualizacji systemu Windows 10 0x80070002

Przełączanie się między kartami

Aby przełączać się między kartami, przesuń palcem w lewo lub w prawo u góry na pasku adresu URL. Jeśli używasz iPhone’a 6 lub iPhone’a 6 plus, prawdopodobnie będziesz musiał użyć funkcji dostępności, ale dla każdego, kto ma mniejszy ekran, nadal może być łatwy w użyciu.

chrome-switch-tab

Przełączanie kart nie stanowi problemu w Safari, ponieważ możesz przełączać karty za pomocą przycisków znajdujących się u dołu ekranu, ale Chrome ma przyciski na samej górze, więc nowy gest nie będzie łatwy w użyciu. Ostatecznie liczy się to, jak zareaguje na to większość użytkowników.

Zainstaluj przeglądarkę internetową Chrome z App Store

Sprawdź -   Jak uzyskać oldschoolowy wygląd Linuksa dzięki OneStepBack