Utwórz je dla systemu Windows lub Mobile

Hotspot to połączenie internetowe, które ma fizyczną lokalizację. Zasadniczo oznacza to, że określona fizyczna lokalizacja umożliwia połączenie z Internetem. To termin, który ma różne znaczenia w różnych kontekstach. Odnosi się do fizycznej lokalizacji, która zapewnia dostęp do Internetu, ale to było wtedy, gdy technologia bezprzewodowa nie była czymś. Teraz masz internet w ruchu, a to oznacza, że ​​hotspoty nie są ograniczone do fizycznych lokalizacji. Każde urządzenie przenośne, które może łączyć się z Internetem, może zamienić się w hotspot. Możesz także używać VPN dla hotspotów, jeśli chcesz mieć dodatkową prywatność.

Mobilny hotspot

Hotspoty były prostą, niekontrowersyjną rzeczą, o ile były odpowiednikiem publicznych sieci WiFi. Dzięki łączności bezprzewodowej sytuacja się zmieniła i termin mobilny punkt dostępu stał się powszechny. Mobilny punkt dostępu to w zasadzie sieć, z którą może łączyć się wiele urządzeń, a połączenie to można zabrać wszędzie.

Różnica polega jednak na tym, że telefony komórkowe polegają na dostawcach sieci, takich jak AT&T i T-Mobile, aby zasilać połączenie internetowe. Telefon następnie udostępnia to połączenie innym urządzeniom. Powoduje to duże przeciążenie sieci i niewielu dostawców sieci było tym zbyt podekscytowanych. Kiedy smartfony stały się mobilnymi punktami dostępowymi, dostawcy sieci nie byli z tego powodu zbytnio zadowoleni i zablokowali tę funkcję tak bardzo, jak mogli. Był to jeden z głównych powodów, dla których właściciele iPhone’ów złamali jail swoje telefony, a użytkownicy Androida zrootowali swoje urządzenia.

Od tego czasu dostawcy sieci ułatwili pracę, a tworzenie mobilnego punktu dostępowego na iPhonie lub telefonie z Androidem jest niezwykle łatwe, bez jailbreaka ani rootowania. Laptopy podobnie mogą teraz stać się mobilnymi punktami dostępowymi, jeśli mają kartę sieciową, lub mogą używać sieci Wi-Fi lub Ethernet do tworzenia hotspotów. Siła sygnału będzie się oczywiście różnić, ponieważ Twój telefon lub laptop nie są tak mocne jak router.

Łączenie się z hotspotami

Łączenie się z hotspotami jest mniej więcej tym samym, co łączenie się z dowolną siecią Wi-Fi. Czasami może być konieczne zaakceptowanie kilku warunków. Hotspoty nie są otwarte dla wszystkich, z którymi można się połączyć; możesz ustawić hasła, aby mieć pewność, że tylko autoryzowani użytkownicy będą mogli się z nim łączyć, więc oprócz akceptacji warunków, będziesz musiał podać hasło.

Systemy Windows 7, 8 / 8.1, 10, iOS, Android i macOS umożliwiają tworzenie hotspotów na jednym urządzeniu. Jeśli używasz iPhone’a lub telefonu z Androidem do tworzenia hotspotu i korzystasz z danych sieciowych, każdy, kto łączy się z twoim hotspotem, będzie również korzystał z tego samego planu danych.

Istnieją dwa sposoby łączenia się z hotspotem; bezprzewodowe lub przewodowe. W przypadku hotspotów utworzonych w telefonie tylko jedno urządzenie może łączyć się przewodowo, ale inne urządzenia mogą łączyć się bezprzewodowo. Gdy łączysz się bezprzewodowo z hotspotem, wystarczy otworzyć aplikację Ustawienia na telefonie, dotknąć sieci Wi-Fi i poszukać hotspotu, aby się z nim połączyć.

Tworzenie hotspotów

Windows 10

Tworzenie mobilnego punktu dostępowego w systemie Windows 10 jest absurdalnie łatwe. Stuknij skrót klawiaturowy Win + A, aby otworzyć Centrum akcji. Kliknij opcję Rozwiń u dołu i poszukaj „Mobilny punkt dostępu”. Kliknij, aby włączyć hotspot.

Twój laptop lub tablet jest teraz mobilnym hotspotem, jednak każdy, kto chce się z nim połączyć, będzie potrzebował hasła. Aby dostać się do panelu ustawień, który podaje hasło, najszybszym sposobem jest ponowne otwarcie Centrum akcji. Kliknij prawym przyciskiem myszy przełącznik Mobilny punkt dostępu i wybierz opcję „Przejdź do ustawień”.

Panel ustawień poda hasło, które musisz udostępnić każdemu, kto chce się z nim połączyć. Możesz także zezwolić na połączenia przez Wi-Fi lub Bluetooth.

System operacyjny Mac

Otwórz Preferencje systemowe i kliknij Udostępnianie. W kolumnie po lewej stronie z listy usług wybierz Udostępnianie Internetu. Wybierz, w jaki sposób chcesz go włączyć, tj. Przez Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet itp., I włącz go.

iOS

Otwórz aplikację Ustawienia i poszukaj Hotspot osobisty. Dotknij go i włącz przełącznik Hotspot osobisty. Ten sam ekran ma hasło, które musisz udostępnić każdemu, kto musi się z nim połączyć. Jeśli chcesz, możesz zmienić hasło.

Android

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Sieć i Internet. Kliknij Hotspot i tethering. Włącz dowolny tryb, w którym chcesz włączyć hotspot. Możesz edytować nazwę hotspotu Wi-Fi i jego hasło.

Linux

Instrukcje, jak skonfigurować hotspot w systemie Linux, znajdziesz w tym poście.

Ograniczenia i ograniczenia danych

Dostawcy sieci poprawili funkcjonalność hotspotów i nie wymagają już od producentów urządzeń blokowania tej funkcji na poziomie systemu operacyjnego. Nadal mają limity danych i przepustowości, więc jeśli używasz sieci komórkowej do tworzenia mobilnego punktu dostępowego, upewnij się, że dostawca sieci nie pobiera za to dodatkowych opłat ani nie blokuje usługi.

x