Wprowadzenie do ExpressJS [+6 Learning Resources]

ExpressJS to minimalistyczny i elastyczny framework sieciowy Node.js, który oferuje zestaw funkcji zarówno dla aplikacji mobilnych, jak i internetowych.

Ten framework sieciowy typu open source został opracowany przez TJ Holowaychuka. ExpressJS jest utrzymywany przez Fundację Node.js.

Dlaczego ExpressJS?

ExpressJS oferuje proste interfejsy API, które pomagają programistom w tworzeniu zaplecza, aplikacji internetowych i stron internetowych. Ten framework sieciowy jest więc porównywalny z Django i Ruby’s Rails w Pythonie.

Jednak w przeciwieństwie do Django i Rails, które mają opiniotwórczy sposób budowania interfejsów API/aplikacji, ExpressJS jest bardzo elastyczny i można go podłączać, ponieważ nie ma „najlepszego sposobu” robienia rzeczy.

Podsumowując, oto powody, dla których warto używać ExpressJS;

 • Łatwe do tworzenia interfejsy API i aplikacje internetowe.
 • Jego interfejsy API są solidne, co ułatwia wyznaczanie tras
 • Asynchroniczne i jednowątkowe

Cechy ExpressJS

# 1. Część stosu MEAN

JavaScript pozostaje jednym z najpopularniejszych języków programowania, ponieważ ma frameworki, które mogą być używane zarówno na froncie, jak i na zapleczu aplikacji z pełnym stosem.

Niektórzy programiści Javascript używają MEAN, krótkiej formy MongoDB, Express, Node. js i AngularJS do tworzenia aplikacji z pełnym stosem. Niektórzy programiści wolą Reactjs i używają stosu MERN (MongoDB, Express, Node.js i Reactjs). W obu opcjach Expressjs pozostaje stały.

#2. Elastyczny i szybki

Nie musisz opanowywać wielu różnych części większego frameworka, ponieważ ExpressJS został zaprojektowany tak, aby był minimalistyczny. Obecność doskonałego systemu routingu, negocjowanie treści od razu po wyjęciu z pudełka i oprogramowanie pośrednie sprawiają, że jest to szybkie.

#3. Skalowalny

Łatwo jest skalować aplikacje zbudowane na Express, co wyjaśnia, dlaczego wiele organizacji z niego korzysta. Podczas tworzenia aplikacji na dużą skalę Express wymaga niewielkiej lub żadnej dodatkowej konfiguracji. Obecność wielu modułów, pakietów i dodatkowych zasobów ułatwia tworzenie aplikacji na dużą skalę.

#4. Obecność oprogramowania pośredniego

ExpressJS ma szereg aplikacji oprogramowania pośredniego, które przyspieszają i usprawniają proces programowania. Oprogramowanie pośredniczące ułatwia frameworkowi uruchamianie typowego skryptu przed lub po żądaniu klienta. Obecność oprogramowania pośredniczącego ułatwia programistom sprawdzanie działań klienta, takich jak rejestracje/logowania i wylogowania.

#5. Potężny system routingu

System routingu ExpressJS umożliwia programistom tworzenie potężnych interfejsów API, które obsługują prawie wszystkie żądania HTTP. Nie musisz kończyć z rozdętym systemem routingu, ponieważ możesz podzielić swój kod na łatwe do zarządzania pliki za pomocą instancji routera. Możesz także zgrupować różne trasy w jednym katalogu/folderze, aby lepiej zarządzać swoją aplikacją.

Architektura ExpressJS

Źródło obrazu: turing.com

Aplikacja ekspresowa będzie składać się z następujących składników;

 • Zależności. Sam ExpressJS jest zależnością. Możesz zainstalować inne zależności za pomocą polecenia npm.
 • Oprogramowanie pośrednie. Oprogramowanie pośrednie w konfiguracji ExpressJS to funkcja określająca cykl żądania/odpowiedzi.
 • Instancje. Są to po prostu instrukcje używane do tworzenia obiektu.
 • Konfiguracje. Konfiguracje to niestandardowe ustawienia oparte na aplikacji, zdefiniowane po utworzeniu wystąpienia lub w osobnym pliku
 • Trasy. Trasy to punkty końcowe używane przez klientów w celu dotarcia do różnych zasobów lub wykonania określonych działań zdefiniowanych przez serwer.
 • Serwer startowy. Funkcja app.listen() jest wykonywana w celu uruchomienia serwera programistycznego.

Pierwsze kroki: ExpressJS

ExpressJS działa na Node.js, co oznacza, że ​​musisz zainstalować go na swoim komputerze.

Potrzebujesz także Node Package Manager (npm), aby zarządzać wszystkimi zależnościami w twoim środowisku programistycznym.

Możesz zainstalować Node za pośrednictwem jego oficjalnej strony internetowej opartej na twoim systemie operacyjnym.

Po zakończeniu uruchom te dwa polecenia, aby upewnić się, że odpowiednio zainstalowano węzeł i npm.

node --version
npm --version

Zainstaluj ExpressJS

Wykonaj następujące kroki

 • Utwórz prostą aplikację ExpressJS. Możesz utworzyć go ręcznie lub użyć tych poleceń
mkdir myapp
cd myapp
 • Utwórz plik package.json za pomocą tego polecenia
npm init
 • Zaakceptuj polecenia na podstawie wyświetlonych monitów. Jednak zmień; punkt wejścia: (index.js) do app.js
 • Zainstaluj ExpressJS za pomocą tego polecenia
npm install express
 • Wyświetl „Witaj świecie”

Będąc w katalogu głównym, utwórz plik i nadaj mu nazwę app.js

Dodaj ten kod

const express = require('express')

const app = express()

const port = 3000

app.get('/', (req, res) => {

  res.send('Hello World!')

})

app.listen(port, () => {

  console.log(`Example app listening on port ${port}`)

})

Uruchom to polecenie, aby uruchomić serwer lokalny

node app.js

Przejdź do http://localhost:3000/ w przeglądarce, a znajdziesz to wyjście

Ekspresowy generator aplikacji

Aplikacja, którą stworzyliśmy ręcznie powyżej, jest bardzo prosta. Możesz jednak uniknąć ręcznego tworzenia aplikacji ExpressJS, korzystając z generatora Express.

 • To jest polecenie do generowania aplikacji ExpressJS.
npx express-generator
 • Jeśli używasz wersji node.js wcześniejszej niż 8.2.0, możesz zainstalować generator aplikacji i uruchomić go za pomocą tych poleceń;
npm install -g express-generator
express
express --view=pug myapp

Powyższe polecenie wygeneruje aplikację o nazwie „myapp”

 • Zainstaluj wszystkie potrzebne zależności za pomocą tych poleceń
cd myapp

npm install
 • Uruchom serwer programistyczny w zależności od systemu operacyjnego

W środowisku Windows PowerShell;

PS> $env:DEBUG='myapp:*'; npm start

W wierszu polecenia systemu Windows;

> set DEBUG=myapp:* & npm start

W systemie macOS lub Linux;

DEBUG=myapp:* npm start

Wejdź na http://localhost:3000/ w swojej przeglądarce i oto co zostanie wyświetlone

# 1. Aplikacje fintechowe

Banki i organizacje finansowe przechodzą na technologię cyfrową, zwiększając popyt na aplikacje fintech. Takie aplikacje służą do wspierania/włączania usług finansowych i bankowych. ExpressJS okazał się potężnym frameworkiem do tworzenia skalowalnych aplikacji fintech.

#2. Aplikacje z pojedynczą aplikacją

Aplikacje jednoaplikacyjne, w których cała aplikacja jest kierowana na jedną stronę, stały się nowoczesnym sposobem tworzenia aplikacji. Duże aplikacje mobilne i internetowe, takie jak Airbnb, Netflix, Pinterest, Paypal, Gmail i Google Maps, to doskonałe przykłady aplikacji z pojedynczą aplikacją. ExpressJS to doskonała platforma do tworzenia aplikacji z pojedynczą aplikacją z łatwym routingiem.

#3. Aplikacje strumieniowe

Aplikacje takie jak Spotify i Netflix mogą wydawać się proste dla użytkowników końcowych. Jednak takie aplikacje są złożone i zawierają wiele warstw danych. ExpressJS to świetny wybór do tworzenia takich aplikacji, ponieważ może wydajnie obsługiwać asynchroniczne strumienie danych.

#4. Narzędzia do współpracy w czasie rzeczywistym

Nowoczesne środowiska pracy składają się z zespołów, które współpracują nad różnymi zadaniami dla wspólnego celu. ExpressJS jest wyposażony w różne funkcje, które wspierają rozwój narzędzi do współpracy. Ta struktura jest również przydatna podczas tworzenia pulpitów nawigacyjnych i czatów aplikacji w czasie rzeczywistym, ponieważ można ją łatwo zintegrować z WebSocket.

Zalety: ExpressJS

 • Darmowe i otwarte oprogramowanie. Nie musisz nic płacić, aby korzystać z ExpressJS. Możesz także zmodyfikować istniejący kod, aby dostosować go do swoich potrzeb.
 • Łatwość użycia. ExpressJS umożliwia pisanie kodu bez wykonywania skomplikowanych procesów. Framework ma już mnóstwo narzędzi i funkcji upraszczających ten proces.
 • Szybki rozwój. ExpressJS ma wiele szablonów, dzięki którym nie tworzysz wszystkiego od zera.
 • Wspaniały występ. Aplikacje utworzone w ExpressJS działają wzorowo, dzięki czemu można go używać zarówno w aplikacjach małych, jak i korporacyjnych.

Wady: ExpressJS

 • Niektóre komunikaty o błędach nie są pomocne. W przeciwieństwie do innych platform programistycznych back-end/API, odpowiedzi 404 w ExpressJS niekoniecznie oznaczają błąd.
 • Nie tak dobry w organizacji kodu, ponieważ nie ma najlepszego sposobu robienia rzeczy.

Zasoby szkoleniowe: ExpressJS

# 1. Node.js, Express, MongoDB i inne

Ten kurs jest idealny, jeśli chcesz nauczyć się całego stosu zaplecza z jednego zasobu. Pod koniec kursu możesz tworzyć szybkie i skalowalne interfejsy API RESTful przy użyciu ExpressJS i innych powiązanych technologii.

#2. Po prostu Ekspres

Jest to kurs, który należy podjąć, jeśli chcesz obsługiwać ten Express Server jako interfejs API REST. Ten kurs uczy również podstaw protokołu HTTP i ułatwia zrozumienie cyklu żądanie/odpowiedź.

#3. React, NodeJS, Express i MongoDB

Ten pełny kurs MERN jest idealny, jeśli chcesz nauczyć się tworzyć aplikacje JavaScript z pełnym stosem. Niektóre z rzeczy, których się nauczysz, to jak połączyć ReactJS z NodeJS, Express i MongoDB, jak wdrożyć uwierzytelnianie i autoryzację i wiele więcej.

#4. Express in Action: Pisanie, budowanie i testowanie aplikacji Node.js

Express in Action to książka szczegółowo opisująca kroki tworzenia aplikacji internetowych przy użyciu Node i ExpressJS. Dowiesz się między innymi, jak skonfigurować aplikację ExpressJS, przechowywać dane w MongoDB oraz jak testować aplikacje Express.

#5. Express.js: Przewodnik po frameworku internetowym dla Node.js

Express.js: Guide Book on Framework Web for Node.js zapewnia dogłębną eksplorację frameworka sieciowego ExpressJS. Dyskusje w tej książce są oparte na różnych modelach, które ExpressJS udostępnia użytkownikom.

#6. Oficjalna dokumentacja ExpressJS

ExpressJS to dobrze udokumentowany framework node.js, a wszystkiego, czego potrzebujesz, aby zacząć, możesz dowiedzieć się z oficjalnych dokumentów. Możesz korzystać z tego zasobu niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś zaawansowanym programistą.

ZAKOŃCZENIE

ExpressJS to jeden z najbardziej znanych frameworków internetowych Node.js we współczesnym świecie. Asortyment zaawansowanych funkcji i łatwa krzywa uczenia się sprawiły, że utrzymuje tę pozycję przez lata. ExpressJS służy jako podstawa Node.js, co oznacza, że ​​jego zrozumienie ułatwia zrozumienie innych powiązanych frameworków.

x