Wybierz najlepszą sieć VPN dla swoich potrzeb

Surfshark czy ExpressVPN? Dołącz do mnie w tej szczegółowej analizie, jeśli to pytanie nie daje Ci spać w nocy 😀.

Marketerzy często chwalą ExpressVPN jako najlepszą sieć VPN w całej branży! Sprawdziłem ExpressVPN i wyniki były naprawdę świetne. Ale przetestowałem też Surfshark, który również wypadł znakomicie.

Kup je oba, jeśli planujesz mieć dwie sieci VPN. Możesz też kontynuować czytanie, jeśli chcesz wybrać zwycięzcę.

Surfshark kontra ExpressVPN

Surfshark jest członkiem rodziny NordSecurity, która jest również właścicielem NordVPN, NordPass, NordLayer, NordLocker i nabytego w 2021 roku AtlasVPN.

Z kolei ExpressVPN należy do Kape Technologies, która kontroluje kilka innych marek, takich jak Private Internet Access, CyberGhost VPN, Zenmate VPN, Intego Antivirus i Webselenese.

W rezultacie oba nie są niezależne, a pewien rodzaj dzielenia się odbywa się za kulisami.

Chociaż dla przeciętnego konsumenta nie jest to złe, użytkownicy o wysokich stawkach często próbują wybrać markę VPN całkowicie zlokalizowaną w jednym miejscu i w 100% odizolowaną od innych podmiotów.

Pomaga to osobom oceniającym dokładnie ocenić ryzyko z punktu widzenia bezpieczeństwa w przypadku pojawienia się batalii prawnej.

Jednak znowu standardowy użytkownik nie ma z tym nic wspólnego. A te recenzje w całym Internecie, w tym w naszym, są w większości skierowane do nich. W szczególności celem jest sprawdzenie ich prędkości, szyfrowania i odblokowania geograficznego oraz skomentowanie ogólnej użyteczności.

W tym poście porównam je pod kątem kilku istotnych parametrów, w tym:

 • Sieć serwerów
 • Proces wdrażania do firmy nowego pracownika
 • Interfejs użytkownika
 • ochrona i prywatność
 • Test prędkości
 • Test szyfrowania
 • Odblokowanie transmisji strumieniowej
 • Kompatybilność urządzenia
 • Wsparcie klienta
 • Wartość pieniądza

Sprawdzimy, kto wygra każdą z tych rund i na koniec podsumujemy, aby wyłonić zwycięzcę spośród nich.

Zanim zaczniesz, pamiętaj, że testuję oba na moim laptopie z systemem Windows 11.

Sieć serwerów

Surfshark VPN

Obecnie Surfshark ma ponad 3200 serwerów w około 100 krajach. To zwykle wystarcza większości użytkowników. Na tej liście znajdziesz dwa typy serwerów: fizyczny i wirtualny.

Fizyczny oznacza, że ​​serwer jest „fizycznie” stacjonowany w kraju. Wirtualny wskazuje obecność serwera w innym kraju, ale łączy się za pośrednictwem adresu IP wymienionego kraju, jak wspomniano w interfejsie użytkownika.

Firmy VPN instalują serwery wirtualne, aby uniknąć problemów w krajach nieprzyjaznych lub naruszających prywatność. Poza tym starają się także objąć większą liczbę lokalizacji bez konieczności ponoszenia kosztów instalacji serwerów fizycznych.

Konkretny typ serwera można sprawdzić w jego interfejsie użytkownika.

Ekspresowy VPN

W chwili pisania tego tekstu ExpressVPN ma serwery w 105 krajach. Nie mogłem jednak znaleźć żadnego oficjalnego źródła wskazującego całkowitą liczbę serwerów.

ExpressVPN jest bardziej otwarty na serwery wirtualne niż Surfshark i utrzymuje artykuł pomocniczy wskazując serwery z różnych lokalizacji.

Co więcej, możesz także sprawdzić interfejs użytkownika, aby sprawdzić, czy łączysz się za pośrednictwem serwerów wirtualnych.

Wniosek: oba mają rozległą sieć serwerów. Mimo to fakt, że możesz sprawdzić wirtualne serwery ExpressVPN poza interfejsem użytkownika (co będzie wymagać rejestracji) jest ogromnym plusem, ponieważ łączenie się za pośrednictwem serwera wirtualnego znacznie zmniejsza prędkość.

Bardzo chciałbym, aby ExpressVPN ujawnił całkowitą liczbę serwerów, ale lista lokalizacji jest w porządku. Tak więc, chociaż różnica między siecią serwerów jest niewielka, ExpressVPN jest w tej kwestii bardziej przejrzysty.

Zwycięzca: ExpressVPN

Proces wdrażania do firmy nowego pracownika

Surfshark VPN

Surfshark prosi o adres e-mail i oferuje wiele opcji płatności, w tym kartę, PayPal, Google Pay, Amazon Pay i kryptowalutę (Bitcoin, Ethereum itp.)

Użyłem mojej karty debetowej, aby zapłacić za miesiąc.

Wybrałem podstawowy plan miesięczny, bez programu antywirusowego, wyszukiwania prywatnego, skanera Dark Web itp., które były oferowane w ramach pakietów Surfshark One i One+.

Wszystko poszło dobrze, ustawiłem hasło do konta i pobrałem aplikację dla systemu Windows.

Ekspresowy VPN

Podobnie możesz rozpocząć korzystanie z ExpressVPN, podając swój adres e-mail, imię i nazwisko oraz kod pocztowy (opcjonalnie). Kanałów płatności było wiele, takich jak karta kredytowa, PayPal, Bitcoin i inne.

Zdecydowałem się na opcję płatności kartą, ale, co dziwne, pierwsze pięć prób zakończyło się niepowodzeniem, nawet gdy wypróbowałem dwie różne karty debetowe (z których jedną użyłem do udanego zakupu Surfshark VPN). Ostatecznie zadziałało poprzez PayPal.

Otrzymasz kod aktywacyjny umożliwiający inicjację aplikacji ExpressVPN. Wreszcie, zakup obejmuje klucze ExpressVPN i własnego menedżera haseł.

Wniosek: ExpressVPN zapewnia płynniejszy proces wdrażania dzięki logowaniu obsługiwanemu przez kod aktywacyjny, który można łatwo skopiować w aplikacjach. Co więcej, podobnie jak Surfshark VPN, możesz użyć adresu e-mail rejestracyjnego, aby zalogować się do aplikacji ExpressVPN.

Z drugiej strony Surfshark VPN zapewnia większą elastyczność w zakresie obsługi wielu kryptowalut. Dodatkowo wszystko działało bez zarzutu już za pierwszym podejściem, co jest dużym plusem.

Zwycięzca: Surfshark

Interfejs użytkownika

Surfshark VPN

Surfshark zaktualizował swój interfejs od czasu, gdy ostatni raz korzystałem z ich aplikacji. Najbardziej widoczną zmianą jest możliwość sprawdzenia aktywnych funkcji (po prawej) na ekranie głównym. Co więcej, możesz je kliknąć, co bezpośrednio przeniesie Cię do odpowiednich ustawień.

Uważam, że jest to naprawdę przydatne, ponieważ nie trzeba zaglądać do każdego ustawienia, aby sprawdzić, co jest włączone.

Ekran główny łączy także bezpośrednio z serwerami specjalistycznymi (statyczny adres IP i tryb multihop), zapewniając łatwy dostęp. Po podłączeniu interfejs wskazuje również aktywny protokół, przesłane/pobrane dane, przycisk pauzy połączenia i aktualny adres IP.

Ten interfejs użytkownika umożliwia także ustawienie ulubionych serwerów, które następnie będą ustawiane w kolejce na górze.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo nowoczesny interfejs, pełen przyjaznych dla użytkownika elementów.

Ekspresowy VPN

Z kolei ExpressVPN wybiera prosty projekt pulpitu nawigacyjnego, który w widocznym miejscu prezentuje duży przycisk „połącz” pośrodku. Możesz sprawdzić listę serwerów, klikając poziomą wielokropek. Strzałka obok dowolnej lokalizacji serwera wskazuje obecność wielu serwerów w określonym kraju.

Podobnie jak w przypadku Surfshark, możesz oznaczyć serwery jako ulubione, co ułatwia szybszy dostęp.

Pozostałe ustawienia są ukryte za ikoną hamburgera w lewym górnym rogu.

Nie wiem jak na innych platformach, ale ExpressVPN ma fajną funkcję dla użytkowników systemu Windows. Można połączyć się z najnowszymi serwerami, rozłączyć, skontaktować się z pomocą techniczną i zrobić kilka innych rzeczy bez otwierania pulpitu nawigacyjnego ExpressVPN.

Poza tym ikona ExpressVPN na pasku zadań zawiera ten 🗸 znacznik wyboru, wskazujący trwające połączenie. To powiadomienie na pasku zadań jest animowane podczas łączenia i ostatecznie pojawia się niebieski znak potwierdzający pomyślne połączenie.

Rzeczywiście jest to niewielka funkcja, ale jest bardzo przydatna, ponieważ nie trzeba czekać na połączenie VPN, co czasami może zająć kilka sekund. Mam nadzieję, że każda firma VPN to wdroży.

Wniosek: chociaż dla początkujących interfejs ExpressVPN może być bardziej intuicyjny, dla mnie Surfshark naprawdę poradził sobie w tej sekcji dzięki bogatemu w funkcje interfejsowi użytkownika. Pójdę jeszcze dalej i powiem, że jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych interfejsów użytkownika, jakie kiedykolwiek widziałem w dowolnej sieci VPN, nawet lepszy niż mój poprzedni ulubiony, Proton VPN.

Zatem pomijając funkcję ikony ExpressVPN na pasku zadań, Surfshark oferuje więcej.

Jedną rzeczą, której mi brakowało w przypadku obu naszych rywali, jest obciążenie serwera. Pomaga to wybrać najmniej zatłoczony serwer, co może przełożyć się na lepszą prędkość sieci.

Zwycięzca: Surfshark VPN

ochrona i prywatność

Surfshark VPN

Surfsharks oferuje dwa najbardziej poszukiwane protokoły: OpenVPN (TCP i UDP) oraz zmodyfikowany WireGuard. Modyfikacja dotyczy domyślnej konfiguracji WireGuard, która wymaga statycznego adresu IP, ujawniając w ten sposób lokalizację użytkownika. Ponadto Surfshark stosuje zaciemnianie, aby zapewnić solidność implementacji WireGuard.

Jego Kill Switch ma dwa tryby, miękki i ścisły, aby rozłączyć połączenie VPN w przypadku utraty szyfrowania. Tryby miękkie działają głównie na problemy po stronie serwera i niezamierzone rozłączenia, w tym zmiany serwera. Tryb ścisły blokuje Internet, gdy nie ma połączenia VPN.

Bypasser Surfshark (inaczej dzielone tunelowanie) to przydatna funkcja, której możesz użyć do selektywnego wdrażania szyfrowania VPN. Dostępne są dwie wersje aplikacji: Trasa przez VPN lub Bypass VPN.

Co więcej, ma trzecią opcję dla określonych adresów IP w celu uniknięcia połączenia VPN. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie chcesz blokować całej aplikacji (np. przeglądarki internetowej), ale tylko kilka niewrażliwych witryn internetowych.

Podobnie, kilka innych funkcji bezpieczeństwa obejmuje Invisible on LAN, Rotating IP i NoBorders.

Pierwszy zapewnia prywatność w sieci lokalnej.

Rotacja adresu IP przydziela co kilka minut inny adres IP serwera VPN.

W większości przypadków działało to zgodnie z oczekiwaniami. Jednak w kilku przypadkach nie można było wyświetlić znacznika czasu następnej rotacji.

Celem organizacji NoBorders jest zapewnianie dostępu do Internetu w sieciach o restrykcyjnych ograniczeniach w reżimach autorytarnych. Surfsharks twierdzi, że w razie potrzeby włącza się automatycznie; jednak użytkownik może również włączyć tę funkcję ręcznie. Chociaż nie mogłem sprawdzić jego skuteczności, użytkownicy negatywnie ocenili jego łączność z Chinami:

W oświadczeniu Surfshark dotyczącym tego problemu wyjaśniono następującą kwestię:

Źródło: Reddit.com

Istnieje jednak 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, która może pomóc, jeśli coś nie zadziała. Jednak później nie ma jasnych zasad uzyskiwania zwrotów pieniędzy, jeśli kilka serwerów nie będzie działać.

W związku z tym mogą istnieć lepsze opcje, jeśli ostatecznym celem jest połączenie z Chin.

Dodając do listy funkcji bezpieczeństwa, Cleanweb blokuje reklamy, moduły śledzące i złośliwe oprogramowanie. W moich krótkich testach blokował reklamy oparte na przeglądarce, co jest dobre, jeśli nie chcesz polegać na blokerach innych firm, takich jak uBlock Origin.

Radziłbym jednak zaopatrzyć się w wysokiej klasy program antywirusowy na stale ewoluujące formy złośliwego oprogramowania.

Czasami łączenie się z VPN w sieci prywatnej nie jest konieczne. Surfshark ma to zautomatyzowane rozłączanie w określonych zaufanych sieciach.

Surfshark nie oznacza określonych serwerów jako „zaciemnionych”. Zamiast tego można przełączyć się na protokół OpenVPN, aby zastosować zaciemnianie, zgodnie z Wpis na blogu Surfshark. Dla Twojej wiadomości, ta funkcja ukrywa obecność połączeń VPN, aby uniknąć niepożądanych ograniczeń w ich użyciu.

W aktualizacji z lipca 2023 r. firma Surfshark ogłosiła aktualizację całej sieci serwerów do obsługi wyłącznie pamięci RAM.

Jest to istotne w przypadku starcia z organami ścigania. Ponieważ takie serwery nie przechowują niczego na dysku twardym, firma VPN nie ma nic do przekazania na temat prywatnych danych swojego użytkownika.

Wreszcie, multi-hop to doskonała funkcja bezpieczeństwa, która pozwala kierować ruch z dwóch serwerów VPN zamiast jednego.

Ekspresowy VPN

ExpressVPN oferuje parę protokołów VPN podobnych do konkurencji. Tym razem jednak istnieje różnica w wyborze. Masz OpenVPN (UDP i TCP) i Lightway, zastrzeżony protokół opracowany wewnętrznie.

Lightway przeszedł dwa audyty bezpieczeństwa przeprowadzone przez Cure53 i jest oprogramowaniem typu open source. Imponujące jest to, że składa się z zaledwie 2000 linii kodu, co zmniejsza potencjalne luki w zabezpieczeniach i upraszcza proces audytu.

Ponadto zapewnia elastyczność wyboru AES-256 lub ChaCha20 jako szyfru szyfrującego. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, Lightway nie powinien stanowić problemu dla swoich odbiorców.

Jego wyłącznik awaryjny działa głównie w trybie podstawowym, zwykle zaprojektowanym w celu rozwiązania problemów z serwerem.

ExpressVPN kompensuje te ograniczenia dzięki technologii TrustedServer, która wykorzystuje serwery zawierające tylko pamięć RAM, podobnie jak Surfshark.

Dodatkowo ExpressVPN zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i śledzeniem w postaci Menedżera zagrożeń. Należy pamiętać, że ta funkcja działa wyłącznie wtedy, gdy aktywne jest połączenie VPN. Ponadto działa to tylko z protokołem Lightway.

Dzielone tunelowanie ExpressVPN ma dwa tryby selektywnego stosowania szyfrowania VPN.

Jeśli chodzi o umożliwienie użytkownikom łączenia się z Chin, historia jest podobna do tej, którą widzieliśmy w przypadku Surfshark. Użytkownicy również mają problemy z połączeniem się z ExpressVPN:

Wniosek: Podsumowując, oba oferują podobne protokoły i mają serwery oparte na pamięci RAM. Poza tym w obu przypadkach otrzymujesz zasady „braku logów”.

Ale tam, gdzie Surfshark Cleanweb działa wszędzie, ExpressVPN Threat Manager ma tę dobroć zarezerwowaną dla użytkowników korzystających z własnego protokołu. W ten sam sposób Surfshark ma przewagę nad konkurencją dzięki lepszemu tunelowaniu Split, rotacyjnemu adresowi IP, wielu przeskokom i nie tylko.

Zwycięzca: Surfshark VPN

Test prędkości

Uwaga: do tego testu prędkości używam WireGuard (Surfshark) i Lightway UDP (ExpressVPN). Wyniki stanowią średnią z dwóch kolejnych prób, a pełne testowanie kończy się za jednym razem.

Surfshark VPN

Nr S. Lokalizacja Prędkość pobierania (Mbps) Prędkość wysyłania (Mbps) Odległość (Km) 1 baza 84.2148.8802Singapur47.5417.676,2003Londyn42.933.536,7004Nowy Jork40.253.3112,0005Tokio45.834.746.200

Ekspresowy VPN

Nr S. Lokalizacja Prędkość pobierania (Mbps) Prędkość wysyłania (Mbps) Odległość (Km) 1 baza 89.2147.4202Singapur44.359.236,2003Londyn44.894.476.7004Nowy Jork37.213.4512.0005Tokio42.364.826.200

Wniosek: Nie ma znaczących różnic w wynikach. Obie sieci VPN zmniejszyły prędkość pobierania o połowę, a prędkość wysyłania do prawie 1/10, z wyjątkiem jednej lokalizacji (Singapur).

Obie te firmy VPN mają serwery wirtualne w mojej lokalizacji bazowej (Indie). To może być prawdopodobna przyczyna spadku prędkości.

Zwycięzca: Brak, to remis.

Test szyfrowania

Surfshark VPN

W sekcji protokołu przełączyłem się na Automatyczny, aby aplikacja przydzieliła najlepszy zgodnie z warunkami sieciowymi.

Następnie połączyłem się z losowym serwerem i otworzyłem narzędzie do analizy sieci Wireshark, aby przyjrzeć się pakietom danych.

Wszystko, łącznie z adresem IPv4 i zapytaniami DNS, zostało zaszyfrowane za pomocą WireGuard. Tyle, że mój IPv6 wyciekł poprzez protokół ICMPv6. Jednak Surfshark mówi o tym całkiem jasno:

Źródło: Surfshark.com

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego zagrożenia prywatności jest wyłącz IPv6. To dość proste, ale zależy od posiadanego urządzenia. Próbowałem z laptopem z systemem Windows i wszystko poszło idealnie.

Ekspresowy VPN

Podobnie przed przechwytywaniem pakietów danych ustawiłem ustawienie protokołu ExpressVPN na automatyczne. I znowu, podobnie jak Surfshark VPN, było w większości dobrze, z wyjątkiem mojego adresu IPv6.

Mówili o tym również w jednym ze swoich wpisów na blogu:

W miarę jak protokół IPv6 stanie się coraz bardziej popularny, możemy w przyszłości rozważyć uruchomienie usługi VPN kompatybilnej z IPv6.

Źródło: Ekspresowy VPN

Chciałbym wspomnieć, że ExpressVPN wycofał opcję „Zapobiegaj wykrywaniu adresu IPv6 podczas połączenia” ze swojego interfejsu użytkownika, kiedy ostatni raz robiłem pełną recenzję. Jednak ta funkcja nie działała nawet po włączeniu, co mogło zmusić firmę do rozważenia jej usunięcia.

Wniosek: w tym teście szyfrowania oba były równe. Ogólnie działał świetnie, ale nie mógł maskować protokołu IPv6, co nie stanowi przeszkody w zerwaniu umowy, jeśli wyłączysz go z góry.

Zwycięzca: Brak, to remis.

Odblokuj transmisję strumieniową

To krótka sekcja, w której przedstawiam wyniki odblokowania kilku bibliotek Netflix, BBC iPlayer i Amazon Prime Video US.

Surfshark VPN

Zacząłem od najpopularniejszej platformy streamingowej, czyli Netflix.

Surfshark spisał się świetnie, odblokowując Netflix w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Japonii. Jednak nie udało się przebić przez Netflix Canada nawet wtedy, gdy wypróbowałem wszystkie dostępne kanadyjskie lokalizacje.

BBC iPlayer i Amazon Prime USA nie spowodowały jednak żadnych problemów.

Ekspresowy VPN

Rekord ExpressVPN w zakresie odblokowania geograficznego był czystszy niż rekord Surfshark. Dało mi to dostęp do wszystkich wspomnianych wcześniej bibliotek Netflix, BBC iPlayer i Amazon Prime US za pierwszym razem.

Zauważalnie, moje doświadczenie było znacznie płynniejsze niż ostatnim razem, gdy przeprowadziłem pojedynek NordVPN z ExpressVPN, co sygnalizuje ciągłą poprawę.

Wniosek: zdecydowane zwycięstwo ExpressVPN.

Zwycięzca: ExpressVPN

Kompatybilność urządzenia

Surfshark VPN

Surfshark ma natywne aplikacje dla najpopularniejszych platform, w tym komputerów stacjonarnych (Windows, macOS, Linux), urządzeń mobilnych (Android i iOS) oraz przeglądarek internetowych (Chrome, Firefox i Edge).

Posiada również aplikację dla FireTV. W przypadku innych urządzeń, takich jak Apple TV, Samsung TV i konsole do gier, powszechnym rozwiązaniem jest instalacja VPN na routerze Wi-Fi.

Ogólnie rzecz biorąc, zasięg urządzeń Surfshark jest przyzwoity.

Ekspresowy VPN

W ten sam sposób ExpressVPN ma aplikacje na główne platformy, w tym Windows, macOS, Linux, iOS, Android i FireTV. Ma rozszerzenia dla przeglądarek Chrome, Firefox, Edge i Brave.

W przypadku każdego innego urządzenia obsługującego Wi-Fi możesz w podobny sposób zainstalować ExpressVPN na routerze i uzyskać korzyści z szyfrowanego połączenia.

Na szczególną uwagę zasługuje ExpressVPN ma własny router Wi-Fi, Aircove. Jest dostarczany z preinstalowaną aplikacją VPN i bez niej może działać jako standardowy router Wi-Fi.

Jednak w tej chwili nie obsługuje innych aplikacji VPN, co potwierdza ich wsparcie.

Wniosek: ExpressVPN ma niewielką przewagę dzięki rozszerzeniu Brave i własnemu routerowi Wi-Fi.

Biorąc jednak pod uwagę, że Brave i Chrome mają tę samą podstawę Chromium, rozszerzenia Chrome płynnie działają również w Brave. A jego router jest zablokowany sam w sobie.

W związku z tym zalety te mają niewielkie znaczenie w realnym świecie.

Zwycięzca: Brak, to remis.

Obsługa klienta

Surfshark VPN

Surfshark oferuje czat na żywo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co jest dobre dla każdego użytkownika, ponieważ VPN od czasu do czasu ulegają awariom. Jednak skorzystanie z tego wsparcia jest trudne.

Po pierwsze, nie ma o tym wzmianki w interfejsie internetowym.

Dopiero gdy wyszukałem ten temat w Google, trafiłem na jeden z artykułów pomocy technicznej i przewinąłem w dół, aby znaleźć przycisk „Porozmawiaj z nami”.

Czat rozpoczyna się od bota Surfshark, ale możesz poprosić o kierownika na żywo (wpisując „agent na żywo”), a ktoś wkrótce dołączy.

Ogólnie rzecz biorąc, moje krótkie doświadczenie było dobre, ale droga do czatu na żywo była „pełna przygód”.

Ekspresowy VPN

ExpressVPN oferuje również wsparcie 24/7. Dzięki nim zdecydowanie łatwiej jest zdecydować się na tę pomoc.

W chwili, gdy wszedłem na czat, agent na żywo natychmiast mnie przywitał i szybko odpowiedział na moje pytania.

Wreszcie nie ma wiele do napisania na ten temat, a wsparcie na czacie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Wniosek: oba mają wsparcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i dobrą dokumentację na początek. Jednak ExpressVPN jest pod tym względem bardziej przyjazny dla użytkownika. I szczerze mówiąc, jakość wsparcia dla tego jednego czatu, który przeprowadziłem z obydwoma, była nieco lepsza w przypadku ExpressVPN.

Zwycięzca: ExpressVPN

Wartość pieniądza

Surfshark VPN

 • Miesięcznie: 15,45 USD
 • Plan roczny: 3,99 USD miesięcznie
 • Plan 2-letni: 2,21 USD miesięcznie

Uwaga: są to plany podstawowe dla odpowiednich okresów. Wyższe poziomy obejmują subskrypcje Surfshark One i Surfshark One+, które oferują dodatkowe korzyści, takie jak prywatna wyszukiwarka, program antywirusowy, monitorowanie Darknetu i usuwanie danych osobowych.

Ekspresowy VPN

 • Miesięcznie: 12,95 USD
 • 6-miesięczny: 9,99 USD miesięcznie
 • Plan roczny: 8,32 USD miesięcznie

Wniosek: ExpressVPN jest wyraźnym zwycięzcą planów miesięcznych. A to małe zwycięstwo jest bardziej znaczące, jeśli wolisz międzynarodową rozrywkę, ponieważ ExpressVPN był płynniejszy z tych dwóch.

Z drugiej strony Surfshark wygrywa przekonująco przez dłuższy czas. Jego cena wynosi mniej niż połowę rocznej subskrypcji ExpressVPN i nie zaobserwowano żadnego kompromisu w zakresie wydajności.

Dodatkowo Surfshark umożliwia podłączenie nieograniczonej liczby urządzeń w ramach jednej subskrypcji, podczas gdy ExpressVPN oferuje osiem jednoczesnych połączeń.

Osobiście uważam, że VPN rzadko są rozwiązaniem krótkotrwałym dla ich użytkowników. Ludzie kupują plany roczne i to jest czynnik, na podstawie którego chcę zadeklarować wynik tej sekcji.

Zwycięzca: Surfshark VPN

Streszczenie

ParametrSurfshark VPNExpressVPNWinnerServer Network3200+ serwerów w 100 krajach.Wiele opcji płatności. Działało bezproblemowo.ExpressVPNOnboardingWiele opcji płatności. Moja karta debetowa jednak nie działała. Wiele opcji płatności. Jednak moja karta debetowa nie działała. Interfejs użytkownika Surfshark Bogaty w funkcje i odświeżający. Jeden z najlepszych w branży. Prosty. Najlepsze dla początkujących.SurfsharkBezpieczeństwo i prywatnośćNiezawodne. Ma kilka zaawansowanych funkcji, takich jak ulepszone dzielone tunelowanie, rotacyjny adres IP, multihop itp. Przyzwoity, ale brakuje mu zaawansowanych funkcji, które widziałem w Surfshark. Test szybkości Surfshark Obniżony o 50% prędkości pobierania. Prędkości wysyłania były jeszcze większe.Tak samo jak Surfshark.Brak Szyfrowanie TestLeaks IPv6, które musisz wyłączyć osobno.Tak samo jak Surfshark.BrakStreaming UnblockGood. Nie udało się jednak odblokować serwisu Netflix Canada. Doskonale. Lepsze niż Surfshark.ExpressVPNKompatybilność urządzeńMa aplikacje na główne platformy.Podobne do Surfshark.BrakObsługa klientaCzat na żywo 24/7, który nie jest łatwy do znalezienia.Opcja czatu na żywo 24/7 w interfejsie internetowym.ExpressVPNWartość cenyWięcej funkcji za mniejsze pieniądze (długie plany semestralne). Nielimitowane połączenia w abonamencie. Ekonomiczne w przypadku miesięcznego abonamentu. Ogólnie rzecz biorąc, mniej funkcji. Osiem połączeń na subskrypcję.Surfshark

Surfshark VPN czy ExpressVPN?

Liczba wynosi 4-3 na korzyść Surfshark VPN. Ma świetny interfejs użytkownika i wiele funkcji bezpieczeństwa, a także stanowi doskonałą wartość w przypadku długoterminowych subskrypcji.

W obronie ExpressVPN chciałbym zwrócić uwagę na jego lepsze możliwości odblokowywania przesyłania strumieniowego. Ponadto uznałem, że jest to bardziej przejrzysta opcja z tych dwóch.

To tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że masz jasność co do VPN, który chcesz wybrać.

Mimo to możesz sprawdzić moją recenzję ProtonVPN, aby znaleźć jeszcze jedną opcję.