Wygodny, ale wymaga poważnej pracy

  • Circular Ring Slim ma smukłą konstrukcję i solidną konstrukcję, ale może ulegać zadrapaniom podczas codziennego użytkowania.
  • Urządzenie zapewnia do 5 dni pracy na baterii, ale różne tryby baterii mogą utrudniać jego dokładność i użyteczność.
  • Inteligentny pierścień zapewnia przyzwoitą dokładność śledzenia aktywności i snu, ale może powodować problemy z łącznością i generować nadmierną liczbę powiadomień.

The Okrągły pierścień Slim to inteligentny pierścionek, który śledzi prawie tyle samo, co smartwatch, a mimo to mieści się w smukłej obudowie pierścionka. Zawiera baterię wystarczającą na pięć dni, konfigurowalne wskaźniki śledzenia, sugestie dotyczące kondycji, analizę snu i wiele więcej w opakowaniu wielkości pierścionka – co jest niezaprzeczalnie fajne pod względem technicznym.

Spędziłem ponad miesiąc codziennie używając Circular Ring Slim. Chociaż istnieje kilka powodów, dla których możesz rozważyć dodanie go do swojego sprzętu do śledzenia stanu zdrowia, istnieje znacznie więcej powodów, dla których powinieneś unikać tego niedopieczonego produktu.

Okrągły pierścień Slim

Circular Ring Slim to mnóstwo technologii w opakowaniu wielkości pierścionka, dzięki czemu możesz śledzić swoje parametry życiowe, aktywność i nie tylko. Jest wygodny, dostępny w różnych rozmiarach i wygląda całkiem przyzwoicie. Aplikacja Circular zapewnia mnóstwo danych i wgląd w Twoje zdrowie, kondycję i sen, choć jest nieco zaśmiecona. Co więcej, problemy z żywotnością baterii i łącznością mogą sprawić, że korzystanie z Circular Ring Slim będzie problematyczne.

Okólnik marki

Czujnik tętna Tak

Obsługa powiadomień Tak

Żywotność baterii Do 5 dni

Czujniki Akcelerometr, temperatura, PPG i inne

Wodoodporność IPX8, jednak nie zaleca się używania go do pływania

Rozmiar pierścionka 6-13

Czarny kolor

Wykrywanie treningu Tak

Tryby ćwiczeń Nie

Plusy

  • Wygodny, przyzwoity styl
  • Funkcje śledzenia są w większości dokładne
  • Lekka konstrukcja

Cons

  • Łatwo się rysuje
  • Żywotność baterii nie jest świetna
  • Problemy z łącznością
  • Problemy z oprogramowaniem sprzętowym

Odchudzona, solidna konstrukcja pełna technologii

Zastrzeżem całą tę recenzję, mówiąc, że nie mam największych rąk. Już to powiedziałem.

Mimo to, chociaż Circular Ring Slim jest drugą generacją, nadal jest trochę masywny. Przynajmniej dla mnie, zwłaszcza w porównaniu z moją obrączką, która jest bardzo szczupła. Mimo to Circular Ring Slim musi gdzieś ukryć swój szeroki wachlarz technologii. Biorąc pod uwagę, że Ring Slim waży zaledwie 2 g i ma tylko 2,2 mm grubości, jest to świetne dzieło inżynierii.

Występuje w standardowych rozmiarach pierścionków 6-13, które wybierasz podczas procesu zakupu. Jeśli jednak nie masz pewności co do rozmiaru pierścionka, możesz skorzystać z opcji Okrągły zestaw do wymiarowania aby określić swój rozmiar. Zwiększyłam swój rozmiar na 9, czyli mniej więcej tyle samo, co moja obrączka, ale okazała się nieco większa.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Na spodniej stronie pierścienia znajduje się większy, bardziej płaski występ, w którym mieści się akumulator i inne czujniki. Ponownie, jeśli weźmiesz pod uwagę rozmiar sprzętu, o którym tu mówimy, niewielki obszar przeznaczony na baterię i inne technologie jest absolutnie w porządku.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Ring Slim jest dostępny tylko w kolorze czarnym. Chociaż okólnik twierdzi, że Ring Slim został „wykuty w Mordorze”, uważam, że został w całości prawdopodobnie skonstruowany we Francji, gdzie mieści się siedziba Circular. Nie umniejsza to jednak „niealergizującego, niemetalowego i wygodnego materiału wewnętrznego klasy medycznej”, którym jest wyjątkowo mocna żywica, oraz matowego czarnego aluminium i stopu włókna węglowego, które zastosowano na zewnątrz.

Połączenie jest mocne. Circular Ring Slim nigdy nie sprawia wrażenia, że ​​się zgina lub zgina, a podczas mojego użytkowania nie było momentu, w którym wydawało mi się, że pierścień ulegnie uszkodzeniu. Ogólnie sprawia wrażenie bardzo dobrze zbudowanego.

To, z czego nie byłem tak zadowolony, to liczba zadrapań i odprysków, które Circular Ring Slim zebrał w krótkim czasie. Pod względem estetycznym te drobne wady mi nie przeszkadzają, ale spodziewałbym się, że powłoka z aluminium i włókna węglowego wytrzyma większy nacisk. Wszystkie zadrapania powstały w wyniku codziennego użytkowania; Nie wspinam się codziennie po górach ani nie biegam po parkourach.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Używam pierścionka od jakiegoś czasu i oczywiście tu i ówdzie widać na nim pewne zadrapania. Martwię się jednak tym, jak Ring Slim może wyglądać za kilka miesięcy, zwłaszcza gdy zacznie się lato i będę przebywać na plaży i ogólnie częściej na świeżym powietrzu.

Ograniczona żywotność baterii i łączność mogą być trudne

Okólnik stwierdza, że ​​Ring Slim może działać do pięciu dni na jednym ładowaniu. Nie znalazłem tego dokładnego w żadnym z dwóch trybów baterii, Performance i Eco.

Przełączenie pierścienia w tryb Eco zdecydowanie umożliwiło wydłużenie czasu pracy baterii poprzez zmniejszenie częstotliwości próbkowania dla różnych czujników i wyłączenie informacji o fazie uśpienia. Śledzenie snu to jeden z głównych powodów, dla których korzystam z inteligentnych technologii, więc wyłączanie tej funkcji, aby mieć pewność, że bateria Ring Slim wytrzyma dłużej niż 36–48 godzin, nie jest szczególnie przydatne.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Jasne, możesz przełączać się między trybami, ale nie jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz po prostu ustawić i zapomnieć. Odpowiedzią jest oczywiście pamiętanie o częstszym ładowaniu, a aplikacja na smartfony Ring Slim (o tym za chwilę) wysyła powiadomienia o akumulatorze przypominające o konieczności ładowania.

Jak można się spodziewać, łączysz się z Ring Slim za pomocą Bluetooth. Proces łączenia jest dość prosty, ale po rozpoczęciu pojawiają się problemy z łącznością.

Gavin Phillips / MakeUseOf

Na przykład w kilku przypadkach nie udało mi się połączyć pierścienia ze smartfonem. Ring Slim nie rejestrował się w aplikacji ani nie łączył z siecią przez wiele dni i łączył się ponownie dopiero po pozostawieniu go na ładowarce przez wiele godzin. Za każdym razem musiałem usuwać Ring Slim, a następnie ponownie rozpoczynać proces rejestracji, tracąc mnóstwo danych śledzenia. Chociaż Ring Slim ma przechowywać dane do 20 dni przed synchronizacją, fakt, że nie mógł się połączyć w żadnym stanie, zmusił mnie do utraty danych.

W momencie sprawdzania Circular Ring Slim leżał na ładowarce przez wiele dni i nie odpowiadał. Nie mogę go przywrócić do ustawień fabrycznych, ponieważ nie łączy się z moim telefonem, a aktualizacja najwyraźniej uszkodziła funkcję wibracji dotykowych, więc nie mam pojęcia, czy reaguje na moje polecenia. To po prostu niezbyt dobre.

Przyzwoita dokładność śledzenia, ale pewne niedokładności

Oczywiście głównym powodem noszenia inteligentnego pierścienia jest monitorowanie parametrów życiowych, takich jak sen, kondycja, tętno i inne. Circular Ring Slim śledzi tętno, częstość oddechów, temperaturę, poziom tlenu we krwi, aktywność, sen i inne. Jest to zasięg podobny do innych inteligentnych pierścieni (i innych inteligentnych urządzeń śledzących).

Gavin Phillips / MakeUseOf

Kiedy zaczniesz używać Circular Ring Slim, musisz odczekać pełne 14 dni na zakończenie okresu kalibracji. Wydaje się, że to dużo czasu, ale wszystkie inteligentne pierścienie mają okres kalibracji, który umożliwia dokładne pomiary i informacje zwrotne. W okresie kalibracji narzędzie AI firmy Ring Slim i Circular, Kira, uczy się wszystkiego o Tobie i przygotowuje się do udzielania Ci porad dostosowanych do Twoich potrzeb.

Aby mieć kontrolę nad dokładnością Circular Ring Slim, porównywałem jego dane ze smartwatchem Amazfit Balance. W większości pomiary są mniej więcej zgodne, ale zauważyłem też pewne duże rozbieżności, szczególnie w zakresie śledzenia kroków.

Widziałem różnicę tysięcy kroków pomiędzy moim zegarkiem a Ring Slimem. Nie jestem pewien, czy jest to spowodowane technologią, czy innymi czynnikami, takimi jak stukanie w klawiaturę przez cały dzień lub walenie w kierownicę podczas jazdy, ale często była to zasadnicza różnica.

To powiedziawszy, dane dotyczące śledzenia snu pomiędzy Amazfit Balance i Circular Ring Slim były w dużej mierze dokładne, co jest pozytywne.

Śledzenie danych dotyczących Twoich działań to także właśnie to: śledzenie. Jest to przydatne, ale nie zapewnia takich samych szczegółowych danych o lokalizacji, jak w przypadku innych inteligentnych urządzeń. Ogólnie będzie mierzyć Twoje kroki, ale bez konkretnego ustawienia śledzenia ćwiczeń będzie to frustrujące.

Łatwa w użyciu aplikacja ze zbyt dużą liczbą powiadomień

Aplikacja Circular jest dość prosta w użyciu, a jej interfejs jest wypełniony — jak się domyślacie — kółkami! Ponieważ Ring Slim nie ma interfejsu, spędzisz tu przyzwoitą ilość czasu.

Dostępne są kółka śledzące budzik (który również wibruje dzwonek), analizę snu, analizę energii, pomiary na żywo i poziomy stresu, a dostępne są również inne opcje, takie jak przypomnienie o lekach. W okrągłych menu możesz łatwo przełączać się między trybami danych i przeglądać niektóre typy danych, takie jak kroki, dzienne punkty cardio i tak dalej.

Jest to prosty w użyciu interfejs, ale nie jest najlepszy, ponieważ może zacząć wydawać się zagracony, gdy zaczną napływać powiadomienia i sugestie. Możesz wyłączyć niektóre z nich, ale gdy Kira zacznie działać, sugestie dotyczące tego, co powinieneś robić lub jak poprawić swoje zachowanie.

W związku z tym ogólna liczba powiadomień z Circulara jest zbyt wysoka, zwłaszcza że są one powtarzalne. Przypominanie mi, że jest konkretny dobry moment, aby pić kofeinę każdego dnia o tej samej porze, było irytujące, zwłaszcza że nie piję kawy i regularnie popijam herbatę przez cały dzień. Zatem powtarzalne i bezcelowe; zwycięska kombinacja.

Okrągły pierścień Slim: świetny pomysł, ale wymaga pracy

To trudny czas dla Okrągły pierścień Slim. Nie był to pierwszy inteligentny pierścień wprowadzony na rynek, a obecnie jest doganiany przez nowe produkty, takie jak Samsung Galaxy Ring, a także konkuruje z wiodącymi alternatywami, takimi jak Oura Ring 3.

Nawet mając poparcie byłego kierowcy F1 Romaina Grosjeana, podczas mojej pracy z Circular Ring Slim zauważyłem problemy.

Circular Ring Slim ma wiele pozytywnych stron. Jest wygodny, dobrze leży i wygląda całkiem nieźle. Chociaż śledzenie aktywności mogłoby być nieco bardziej szczegółowe, śledzenie snu i inne wskaźniki sprawności są dokładne. Ponadto aplikacja Circular wymagałaby trochę pracy i usprawnień, ale jest łatwa w użyciu i ma miejsce na rozwój.

Z drugiej strony problemy z łącznością, których doświadczyłem, sprawiły, że korzystanie z Ring Slim było trudne i można było mieć nadzieję, że powłoka będzie bardziej odporna na zarysowania. Jak powiedziałem, wciąż czekam, aż Ring Slim powróci do życia, nie wiedząc, czy jest martwy, czy nie.

Sprzedawany w cenie 275 dolarów trudno polecić Circular Ring Slim komukolwiek poza najbardziej zagorzałymi zwolennikami inteligentnych technologii, którzy chcą spróbować wszystkiego i czegokolwiek.

Okrągły pierścień Slim

Circular Ring Slim to mnóstwo technologii w opakowaniu wielkości pierścionka, dzięki czemu możesz śledzić swoje parametry życiowe, aktywność i nie tylko. Jest wygodny, dostępny w różnych rozmiarach i wygląda całkiem przyzwoicie. Aplikacja Circular zapewnia mnóstwo danych i wgląd w Twoje zdrowie, kondycję i sen, choć jest nieco zaśmiecona. Co więcej, problemy z żywotnością baterii i łącznością mogą sprawić, że korzystanie z Circular Ring Slim będzie problematyczne.