Wyłącz i zarządzaj tagowaniem zdjęć na Twitterze

Udostępnij teraz w social media:

Twitter powoli i systematycznie dodaje funkcje podobne do Facebooka, a najnowszą funkcją ogłoszoną przez mikro blogowanie była możliwość oznaczania zdjęć. Jednocześnie Twitter ogłosił, że użytkownicy mogą teraz wysłać do czterech zdjęć w jednym tweecie. Chociaż zwiększona liczba zdjęć, które można jednocześnie tweetować, jest powodem do radości, każdy, kto został oznaczony na zdjęciu na Facebooku, będzie miał naturalne obawy co do tego, co ta nowa funkcja oznacza dla jego prywatności i czy można ją wyłączyć. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nowa funkcja zawiera opcje prywatności, które pozwalają kontrolować, kto może Cię oznaczać. Funkcję można całkowicie wyłączyć, aby uniemożliwić spamerom i nieznanym użytkownikom oznaczanie Cię tagami lub ograniczyć ją tylko do osób, które obserwujesz.

  Jak dodawać naklejki do zdjęć na Twitterze na iOS i Androida

Tagowanie działa zarówno w Internecie, jak iw aplikacjach mobilnych Twittera na iOS i Androida. Możesz oznaczyć do dziesięciu osób na zdjęciu i nie zmniejszy to limitu 140 znaków.

Jakie mam możliwości?

Masz trzy opcje zarządzania tagami zdjęć; Opcja „Zezwól wszystkim na oznaczanie mnie tagami na zdjęciach” umożliwia każdemu użytkownikowi Twittera oznaczenie Cię na zdjęciu. Opcja „Zezwalaj tylko osobom, które obserwuję na oznaczanie mnie na zdjęciach” ogranicza możliwość oznaczania zdjęć do osób, które obserwujesz. Opcja „Nie zezwalaj nikomu na oznaczanie mnie tagami na zdjęciach” pozwala całkowicie zrezygnować z tagowania zdjęć.

Zarządzaj tagowaniem zdjęć z witryny Twitter

  Spoiler Shield ukrywa spoilery z Facebooka i Twittera na Androidzie, iOS

Odwiedź swój profil i przejdź do „Bezpieczeństwo i prywatność”. Zobaczysz nową sekcję o nazwie „Oznaczanie zdjęć”. Wybierz ustawienia prywatności i zapisz zmiany.

Zarządzaj tagowaniem zdjęć z aplikacji Twitter na iOS

Opcja zarządzania tagowaniem zdjęć z aplikacji Twitter iOS jest głęboko zakorzeniona; przejdź do swojego profilu i kliknij koło zębate, aby uzyskać dostęp do ustawień. Dotknij konta, dla którego chcesz zarządzać funkcją oznaczania zdjęć, i na ekranie „Powiadomienia” przewiń do samego dołu, gdzie zobaczysz opcję „Oznaczanie zdjęć”. Stuknij, aby wybrać ustawienia prywatności lub wyłączyć.

powiadomieniatagowanie zdjęć

Zarządzaj tagowaniem zdjęć z aplikacji Twitter na Androida

Aby zarządzać tagowaniem zdjęć z urządzenia z systemem Android, uruchom aplikację Twitter i przejdź do ustawień. Wybierz konto, dla którego chcesz zarządzać ustawieniami, i w sekcji „Inne” dotknij „Kto może oznaczać mnie tagami na zdjęciach” i wybierz ustawienie prywatności dotyczące oznaczania.

  Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Twitter w systemie iOS

x