Udostępnij teraz w social media:

Jeśli kiedykolwiek zdarzy Ci się wypadek, konsekwencje są bardzo trudne. Możesz zostać zraniony lub możesz mieć do czynienia z organami ścigania. W obu przypadkach powinieneś mieć szybki sposób, aby powiadomić osobę kontaktową w nagłych wypadkach o wypadku. Właśnie to robi skrót Siri o nazwie „Dostałem się na wrak”. Zostanie wysłany SMS o nagłych wypadkach, kontakt z Twoją bieżącą lokalizacją, a także procentem naładowania baterii i prześle wszystkie informacje medyczne skonfigurowane w skrócie.

Wpadłem do wraku

Możesz importować Dostałem się do wraku z tego linku. Skrót jest zapisywany w iCloud, więc po zaimportowaniu go do Skrótów i uruchomieniu go nie zostanie wyświetlony monit o potwierdzenie uruchomienia.

Sprawdź -   Jak zdiagnozować przejęcie DNS i zatrzymać go

Kiedy importujesz, że znalazłem się w wraku, musisz ustawić dwie rzeczy; Twoje numery kontaktowe w nagłych wypadkach i wszelkie informacje medyczne, które chcesz dołączyć. Nie wybiera automatycznie kontaktów alarmowych ani nie pobiera niczego z Twojej karty medycznej.

Po skonfigurowaniu tych dwóch rzeczy importowanie zostanie zakończone. Możesz uruchomić skrót z aplikacji Skróty, z jej widżetu lub mówiąc Siri, że znalazłem się w wraku.

Będziesz musiał ręcznie wysłać wiadomość. Skrót utworzy wszystko dla Ciebie, w tym wpisanie nazwy kontaktu, do którego chcesz wysłać wiadomość, jednak nadal musisz dotknąć przycisku wysyłania. Po wysłaniu wiadomości możesz również zadzwonić pod numer 911 lub zadzwonić do kontaktu alarmowego.

Sprawdź -   SndLatr Twórz wiadomości Gmail teraz i wyślij je później [Chrome]

Jeśli nie mieszkasz w USA, a zamierzasz używać tego skrótu w sytuacjach awaryjnych, edytuj działania i zamień 911 na numer służb ratunkowych w Twoim kraju. Jeśli służby ratunkowe w Twoim kraju mogą otrzymywać SMS-y o wypadkach drogowych lub innych rodzajach sytuacji awaryjnych, rozważ dodanie ich jako kontaktu alarmowego podczas ustawiania skrótu.

Dostałem się do wraku, który wymaga dostępu do Twojej lokalizacji, co oznacza, że ​​musisz zezwolić skrótom na dostęp do Twojej lokalizacji, jeśli chcesz mieć możliwość jej udostępnienia. Lokalizacja jest wysyłana w postaci współrzędnych długości i szerokości geograficznej. Twój kontakt będzie musiał dowiedzieć się, jak je otworzyć. To dość proste; wprowadź dwie współrzędne oddzielone pojedynczym przecinkiem w aplikacji mapowej, takiej jak Mapy Google, a wskaże dokładną lokalizację.

Sprawdź -   Jak naprawić drukarkę offline w systemie Windows 10

Skrót jest zbudowany z myślą o wypadkach drogowych, jednak jeśli jesteś podatny na nagłe wypadki medyczne, możesz zmodyfikować wysyłany tekst, aby powiadomić kontakt alarmowy, że miałeś epizod. Nie używaj tego jako żartu.