Zatrzymaj animowane pliki GIF przed automatycznym odtwarzaniem w przeglądarce

Automatyczne odtwarzanie treści, niezależnie od tego, czy jest to reklama, wideo (patrzę na ciebie na Facebooku), czy GIF może zmniejszyć przepustowość, a także może być wyjątkowo denerwujące, ponieważ spowalnia ładowanie strony. Autoodtwarzanie treści jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy przeglądasz Imgur, a może Twitter, gdzie udostępnianych jest wiele plików GIF i Vines, ale we wszystkich innych przypadkach automatyczne odtwarzanie treści to kolejna rzecz, którą chciałbyś, aby strony przestały działać robić. Szczegółowo opisaliśmy, jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie treści w przeglądarkach Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safrai i Opera, ale nasz post nie dotyczył GIF-ów, które będą nadal automatycznie odtwarzane pomimo włączenia funkcji „kliknij, aby odtworzyć” w przeglądarce. Oto, jak możesz zatrzymać odtwarzanie GIF-ów w przeglądarkach Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Internet Explorer

Aby zatrzymać odtwarzanie GIF w przeglądarce Internet Explorer, wystarczy nacisnąć klawisz Escape, a zatrzyma się. Aby ponownie odtworzyć GIF, musisz odświeżyć stronę. Działa to, jeśli chcesz, aby GIF był odtwarzany co najmniej raz, ale chciałbyś, aby zapobiec jego ciągłemu zapętlaniu.

Aby zatrzymać automatyczne ładowanie i odtwarzanie GIF-a, przejdź do Narzędzia> Opcje internetowe> Karta Zaawansowane i przewiń w dół do sekcji Multimedia. Usuń zaznaczenie opcji „Odtwarzaj animacje na stronach internetowych”, a pliki GIF nie będą już odtwarzane po załadowaniu strony internetowej. Będziesz musiał ponownie uruchomić komputer, aby to odniosło skutek, ponieważ jest to Internet Explorer i zdecydowałeś się go użyć.

IE zatrzymuje autoodtwarzanie gif

Chrom

Zaskakujące jest, że Chrome nie ma przycisku zatrzymania ani żadnej opcji, która zapobiega automatycznemu ładowaniu i odtwarzaniu GIF-a. Chociaż w sklepie internetowym Chrome jest sporo rozszerzeń, które twierdzą, że powstrzymują odtwarzanie GIF-ów lub twierdzą, że mogą je wstrzymać, tylko jedno przeszło nasze testy i był to GIF Blocker.

Zainstaluj rozszerzenie, a za każdym razem, gdy zobaczysz plik GIF, osadzony lub bezpośredni link do pliku, zobaczysz następujące informacje. Kliknij obraz, aby rozpocząć odtwarzanie i kontynuować odtwarzanie w pętli. Obecnie rozszerzenie nie obsługuje żadnego sposobu, aby zatrzymać odtwarzanie GIF-a i żadne z rozszerzeń, które twierdzą, że to robi, nie działało.

korek gif

Zainstaluj blokowanie GIF z Chrome Web Store

Firefox

Aby wyłączyć automatyczne ładowanie GIF w przeglądarce Firefox, możesz ustawić wartość ustawienia image.animation_mode na stronie about: config na none, ale ma to pewną wadę; nie ma możliwości odtworzenia GIF-a. Żadne kliknięcie obrazu GIF nie spowoduje jego odtworzenia, więc jest to bardziej trwałe zatrzymanie. Aby uzyskać więcej opcji, możesz wypróbować Przełącz animowane pliki GIF. Zajmuje się tym samym ustawieniem, ale obsługuje skróty, które umożliwiają wstrzymywanie i odtwarzanie GIF-ów, a także opcję „ automatycznego odtwarzania po najechaniu kursorem ”.

Przełącz animowane GIF-y

Zainstaluj Przełącz animowane pliki GIF dla przeglądarki Firefox

Jedyną rzeczą, która mnie zaskoczyła, gdy szukałem sposobów zatrzymywania, wstrzymywania i odtwarzania GIF-ów, jest to, że Internet Explorer zdecydowanie radzi sobie z nimi najlepiej, dając użytkownikowi pełną kontrolę nad sposobem ich ładowania.

x