Znajdź swój status legalnej imigracji w USA i skorzystaj z pomocnych zasobów


Imigranci i posiadacze wiz w USA zostali zatrzymani na lotniskach i zakazano im wjazdu po wejściu w życie najnowszego rozporządzenia wykonawczego w sprawie imigracji. Osobom przebywającym w kraju grozi utrata statusu rezydenta i deportacja. Muzułmańscy imigranci z siedmiu krajów otrzymali ogólny zakaz. Podważane są zarówno legalność, jak i wykonanie tego zamówienia, ale panika i obawa. Jeśli jesteś imigrantem i nie masz pewności, gdzie stoisz po tym zamówieniu, Immi to niewielka strona internetowa, która pomaga Ci znaleźć status legalnej imigracji w Stanach Zjednoczonych i zapewnia pomocne zasoby, jeśli Twój status rezydenta jest zagrożony.

Odwiedź Immi i przejdź przez krótki zestaw pytań, np. Rozmowę kwalifikacyjną, aby określić swój status. Powinniśmy wspomnieć, że ta strona służy pomocą, ale w żaden sposób nie stanowi pomocy prawnej.

Zaczyna się od wielkiego pytania, które określi, z jakimi trudnościami możesz się spotkać; jesteś w USA czy nie.

Następnie zadaje dodatkowe pytania dotyczące Twojego statusu imigranta, czy masz zbliżające się przesłuchania w sądzie w sprawie Twojego statusu oraz czy jesteś w trakcie ubiegania się o zieloną kartę. Jeśli jesteś na wizie, zostaniesz zapytany między innymi o jej status.

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie te pytania otrzymasz podsumowanie dostępnych opcji i czy Immi może Ci pomóc, czy nie. Nastąpi przekierowanie do pomocnych zasobów.

Immi ma rozległe centrum edukacyjne, które jest sortowane według statusu rezydenta, imigranta i posiadacza wizy. Możesz przeczytać o swoich podstawowych prawach i przygotować się na to, co nadejdzie. Jeśli okaże się, że pomoc dostępna online jest sformułowana w terminach prawnych, których nie rozumiesz, lub jakakolwiek pomoc, którą znajdziesz w centrum nauczania, zawiera słownictwo prawnicze, Immi ma słownik wyjaśniający te terminy.

Powodzenia!

Odwiedź Immi

przez Lifehacker

x