Udostępnij teraz w social media:


Zasada trójpodziału to dość popularna zasada, że ​​ludzie mogą łatwo nauczyć się komponować lepsze zdjęcia. Istnieją oczywiście inne zasady i opcje układu, których możesz wypróbować, ale znajomość reguły często nie wystarcza, aby stworzyć dobre zdjęcie. Musisz wiedzieć, jak ustawić główny obiekt. Camera51 to bezpłatna aplikacja na iOS i Androida, która przychodzi z pomocą; zapewnia przewodnik ekranowy, który pomaga w kadrowaniu wszystkich obiektów, które chcesz na zdjęciu, tak aby na końcu było ładnie skomponowane zdjęcie. Jest niezwykle łatwy w użyciu i może służyć jako dobre narzędzie do nauki.

Ta aplikacja jest dostępna na Androida od roku, a wersja na iOS właśnie się pojawiła. Aplikacja działa zarówno z przednim, jak i tylnym aparatem. Po przeanalizowaniu obiektów w wyszukiwarce widoków na ekranie pojawi się prostokąt. Twoim zadaniem jest umieszczenie ikony telefonu na ekranie wewnątrz tego prostokąta. Aplikacja automatycznie wybierze obiekt jako główny obiekt zdjęcia, ale możesz wybrać go ręcznie, dotykając dowolnego miejsca na ekranie, a prostokąt zostanie odpowiednio ustawiony.

Sprawdź -   Jak uzyskać adres IP w USA z dowolnego kraju

W połączeniu z przednim aparatem aplikacja umożliwia automatyczny tryb selfie, który pomoże Ci zrobić lepsze selfie i automatycznie zrobi zdjęcie po prawidłowym umieszczeniu telefonu w prostokącie. Aplikacja obsługuje również nagrywanie wideo, ale okazało się, że nagrane przez nią wideo jest na równi z większością innych aplikacji do nagrywania wideo.

Możesz wyłączyć automatyczny tryb selfie w ustawieniach aplikacji. Dotknij przycisku więcej w wyszukiwarce widoku, a następnie koła zębatego. W ustawieniach aplikacji możesz wybrać rozmiar obrazu i wideo oraz włączyć alert Peripheral Object, który poinformuje Cię, czy obiekt w pobliżu lub w bieżącym widoku jest wystarczająco duży, aby wpłynąć na kompozycję zdjęcia. Opcja Wybór wielu obiektów umożliwia zaznaczenie wielu obiektów na zdjęciu, na których ma być ustawiona ostrość.

Sprawdź -   Jak edytować plik BashRC, aby Bash był bardziej przydatny w systemie Linux

camera51_settings

Camera51 ma również tryb szybkiego udostępniania, który umożliwia udostępnianie zdjęć na Twitterze lub Facebooku lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Zainstaluj Camera51 z App Store

Zainstaluj Camera51 ze sklepu Google Play