Udostępnij teraz w social media:

Facebook ma wbudowane rozpoznawanie twarzy, które działa na przesyłanych i udostępnianych zdjęciach. Po przesłaniu zdjęcia funkcja rozpoznawania twarzy podpowiada, których znajomych należy oznaczyć. Facebook nie tylko rozpoznaje ludzi na zdjęciach; rozpoznaje również obiekty na zdjęciach. Zdjęcia, które przesyłamy na Facebooka, to nie wszystkie selfie; jedzenie i koty to również popularne tematy na naszych zdjęciach. Facebook potrafi i rozpoznaje te rzeczy i należycie dodaje do niego tagi, których nie widzimy. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie obiekty zidentyfikował Facebook na zdjęciach, potrzebujesz rozszerzenia Show Facebook Computer Vision Tags dla Chrome.

Pokaż tagi widzenia komputerowego Facebooka nie jest dostępne w sklepie Chrome Web Store, więc nie możesz go zainstalować w tradycyjny sposób. Najpierw pobierz go jako plik spakowany i rozpakuj.

Sprawdź -   Uruchomiono Facebook Dating

Przejdź do chrome: // extensions / i włącz „Tryb programisty”. Następnie kliknij „Załaduj rozpakowane rozszerzenie…” i wybierz rozpakowany folder.

Rozszerzenie zostanie zainstalowane natychmiast. Pokaż tagi komputerowego widzenia Facebooka nie musi łączyć się z Twoim kontem na Facebooku. Po prostu odczytuje metadane dołączone do zdjęć przez Facebooka, gdy ładuje się w Chrome. Zacznij przewijać swój kanał wiadomości.

Na zdjęciach zauważysz małe tagi, które wskazują, ile osób lub jaki przedmiot jest na nich. Facebook prawie zawsze bezbłędnie rozpozna zdjęcie jedzenia. W przypadku większości innych rzeczy nie jest tak dobry. Tagi mogą zawierać informacje o tym, jaka jest pora dnia, czy na zdjęciu jest tekst, jaka jest aktywność i czy jest to między innymi zdjęcie w pomieszczeniu czy na zewnątrz.

Sprawdź -   Jak dodać Facebook Messenger do Pidgin na Windows 10

Pokaż tagi wizji komputerowej FacebookaPokaż tagi widzenia komputerowego Facebooka-1

Nie wszystkie zdjęcia mają te tagi. Kiedy Facebook nie jest w stanie zidentyfikować zawartych w nim elementów, nie dodaje do niego tagu. Wygląda na to, że analizuje zdjęcia tylko po ich przesłaniu i nie wraca do ponownego uruchamiania algorytmu rozpoznawania.

Show Facebook Computer Vision Tags to rozszerzenie Chrome, ale według programisty powinno być możliwe uruchomienie go w wersji Dev Firefox, która obsługuje rozszerzenia Chrome.

Pobierz Pokaż Facebook Tagi widzenia komputerowego dla Chrome