Zrzut ekranu strony internetowej i dodaj do niej ramkę okna macOS [Chrome]


Zrzuty ekranu ułatwiają wyjaśnienie procesu lub zaprezentowanie funkcji produktu online. Dobry zrzut ekranu może w rzeczywistości zainteresować użytkowników wypróbowaniem produktu lub sprawić, że długi samouczek będzie wydawał się łatwiejszy do zrozumienia. Istnieje wiele narzędzi do zrzutów ekranu dostępnych dla każdej istniejącej platformy komputerowej, a nawet platformy mobilne są zepsute, ale możliwość i narzędzie do zrobienia zrzutu ekranu nie zawsze jest wystarczające, zwłaszcza gdy liczy się estetyka. Standardized Screenshot to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które wykonuje zrzuty ekranu stron internetowych. Nie przewinie strony internetowej i nie przechwyci jej wszystkiego, ale zmieni rozmiar okna przeglądarki do 1366px, oprawi zrzut ekranu w ramkę okna macOS i doda ładny cień – wszystko jednym kliknięciem.

Zainstaluj standardowy zrzut ekranu i przejdź do strony internetowej, którą chcesz przechwycić. Kliknij przycisk rozszerzenia i cofnij się, zmieniając rozmiar okna i przechwytując bieżącą stronę internetową.

Standardowe robienie zrzutów ekranu

Kliknij prawym przyciskiem myszy obraz, gdy zostanie otwarty w nowej karcie i zapisz go na dysku.

Zapisywanie standardowych zrzutów ekranu

Rozszerzenie działa dobrze, ale czasami podczas zmiany rozmiaru okna kończy się rozciąganiem strony internetowej, którą próbujesz przechwycić. Jeśli tak się dzieje podczas próby przechwycenia zrzutu ekranu, zmień rozmiar okna ręcznie. Nie musisz samodzielnie zmieniać rozmiaru do 1366px, ale zwiększ jego szerokość, aby rozszerzenie nie rozciągało strony, a następnie przechwytywało zrzut ekranu.

Standaryzowany zrzut ekranu przechwytuje tylko zawartość bieżącego okna, a nie całą stronę internetową. Nie obsługuje przewijania strony internetowej ani nie może działać ze zrzutami ekranu przechwyconymi z innego narzędzia. Jedyną krytyką, jaką mamy do rozszerzenia, jest to, że powinno pozwolić użytkownikowi na wybór odległości i długości cienia. Obecnie wydaje się to trochę za dużo. Wszystkie zrzuty ekranu są zapisywane w formacie PNG.

Zainstaluj standardowy zrzut ekranu z Chrome Web Store