10 najlepszych aplikacji do nauki języków, które naprawdę działają

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do wyjazdu na wakacje za granicę, przygotowujesz się do egzaminów, czy po prostu chcesz poszerzyć znajomość języków, które znasz, dobra aplikacja to wszystko, czego potrzebujesz, aby zintegrować proces nauki języka z codzienną rutyną. Oto najlepsze aplikacje do nauki języków do wyboru.

1 Kamień z Rosetty

Rosetta Stone jest liderem w nauczaniu języków od ponad 25 lat. Metody ćwiczeń są w większości standardowe: słuchaj słów i powtarzaj je lub dopasowuj zdjęcia do wyrażeń.

W miarę postępów zadania stają się coraz trudniejsze. Możesz zobaczyć swoje postępy w nauce języka oraz liczbę poprawnych i błędnych odpowiedzi udzielonych podczas każdej lekcji.

Aplikacja ma kilka innych funkcji ułatwiających naukę, w tym między innymi kursy dotyczące różnych sytuacji towarzyskich, historie, których możesz słuchać i powtarzać, rozmówki i samouczki wideo.

Otrzymujesz tylko trzydniowy okres próbny, aby przetestować pełne możliwości aplikacji. Następnie możesz nadal korzystać z bezpłatnej wersji z ograniczonymi funkcjami lub opłacić subskrypcję.

Ogólnie rzecz biorąc, Rosetta Stone służy do nauki kluczowych zwrotów poprzez szereg ćwiczeń, które ewoluują wraz z Tobą.

Pobierz: Kamień z Rosetty dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

2 Duolingo

Dzięki jasnemu i intuicyjnemu interfejsowi Duolingo pozwala rozwijać się we własnym tempie. Zaczynasz od prostych zwrotów i stopniowo przechodzisz do bardziej złożonych zdań.

Wersja premium Duolingo obejmuje czytanie, pisanie i wymowę, a także rzuca Ci wyzwanie w szeregu zabawnych zajęć. Możesz opanować podstawy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Łatwo jest wracać do lekcji i pracować nad swoimi słabymi stronami, co jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się. Możesz nawet konkurować z innymi użytkownikami, zbierać nagrody, tworzyć awatary i nie tylko.

Istnieje kilka różnic pomiędzy Duolingo i Rosetta Stone. Na przykład Duolingo nie oferuje tak dużej różnorodności pod względem praktycznych metod nauczania. Jednak jego wygląd przypominający grę oraz różnorodność języków i narzędzi słusznie sprawiają, że jest to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji do nauki języków.

Pobierz: Duolingo dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

3 Busuu

Mając miliony użytkowników na całym świecie, najlepszą cechą Busuu jest jego płynna interaktywność. Biorąc pod uwagę, jak przydatne są media społecznościowe w nauce nowego języka, przyjazny dla użytkownika wygląd tej aplikacji jest zaletą.

Dzięki 14 językom, pełnym kursom obejmującym naukę akcentu i przeglądom ćwiczeń przygotowanym przez społeczność rodzimych użytkowników języka, dzięki Busuu możesz cieszyć się nauką języków na najwyższym poziomie.

Test poziomujący gwarantuje, że zaczniesz od odpowiedniego poziomu. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli na przykład nie jesteś zupełnie początkujący, ale chcesz poćwiczyć umiejętności językowe, których nauczyłeś się wcześniej.

Aplikacja zapewnia także dostęp offline, spersonalizowane lekcje z lepszymi wskazówkami dotyczącymi gramatyki i słownictwa, oficjalne certyfikaty i wiele więcej dzięki aktualizacji premium.

Jeśli pozostaniesz przy bezpłatnej wersji aplikacji, będziesz musiał radzić sobie z reklamami i ciągłymi monitami o przejście na wersję premium. Pomimo drobnych problemów Busuu ma mnóstwo narzędzi, które pomogą osobom uczącym się języka poważnie.

Pobierz: Busuu dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

4 Pimsleur

Jeśli często jesteś w ruchu i lubisz podcasty, Pimsleur to najlepsza aplikacja do nauki języków dla Ciebie, ponieważ jej najlepsze funkcje skupiają się na słuchaniu i powtarzaniu, a nawet oferuje tryb jazdy.

Jego podstawowe lekcje są bardzo wysokiej jakości, rozkładają każdą sylabę praktycznych rozmów i wyjaśniają szczegóły językowe.

Oprócz samouczków podcastowych aplikacja oferuje narzędzia takie jak fiszki, gry w dopasowywanie, ćwiczenia mówienia oraz lekcje na temat stylu życia i etykiety danego kraju.

Jedynym problemem Pimsleur jest to, że nie jest to darmowa aplikacja. Możesz wypróbować jedną lekcję i skorzystać z siedmiodniowego okresu próbnego, zanim zapłacisz za subskrypcję. Jeśli jednak nie przeszkadzają Ci koszty, jest to aplikacja do nauki języków, którą musisz mieć.

Pobierz: Pimsleur dla Android | iOS (Wymagana subskrypcja)

5 HelloTalk

HelloTalk łączy Cię z ludźmi, którzy mówią w języku, którego chcesz się uczyć. W zamian pomożesz im nauczyć się Twojego języka. To prosty, ale wartościowy pomysł, który pozwala porozmawiać z native speakerami i całkowicie zanurzyć się w języku.

Do wyboru jest ogromna lista języków, a listę potencjalnych korepetytorów możesz zawęzić według wieku, lokalizacji, płci i nie tylko.

HelloTalk to jedna z najlepszych aplikacji do nauki języków, ponieważ została zaprojektowana jako wszechstronna sieć społecznościowa. Przełamuje bariery pomiędzy krajami, a na tym właśnie polega nauka innego języka.

Oprócz rozmów z rodzimymi użytkownikami języka z całego świata możesz dołączać do czatów grupowych i wydarzeń na żywo, znajdować profesjonalnych nauczycieli, a nawet jednym dotknięciem tłumaczyć dowolne słowo, którego nie rozumiesz.

Największą wadą jest to, że wszystkie te funkcje mogą sprawić, że aplikacja będzie przytłaczająca. Podobnie jak w przypadku każdego serwisu społecznościowego ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo i nie udostępniać swoich danych osobowych w Internecie.

Pobierz: HelloTalk dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

6 Memrise

Wielu uczniów korzysta z fiszek, aby pomóc im podczas egzaminów, a Memrise przyjmuje podobne podejście, zaczynając powoli.

Na przykład, jeśli chcesz nauczyć się języka rosyjskiego, będziesz prowadzony przez cyrylicę podczas nauki nowych słów. Karty są często powtarzane, aby pomóc w zapamiętywaniu ich znaczenia.

Jest coś osobliwego i zachęcającego w uproszczonych pomocach wizualnych aplikacji, jak gdyby był to znajomy udzielający Ci spersonalizowanych wskazówek. Niestety instrukcje nie zawsze są jasne i nie otrzymujesz narzędzi do mówienia, jak w przypadku innych aplikacji.

Mimo to Memrise ma przyjazny, zachęcający interfejs z dodatkowymi funkcjami do nauki języków, wykraczającymi poza fiszki, takimi jak samouczki wideo i rozmowy tekstowe. Memrise Pro oferuje gry, chatboty i tryb offline do nauki w drodze.

Pobierz: Memrise dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

7 Babbel

Babbel to aplikacja oparta na subskrypcji, w której możesz bezpłatnie wypróbować pierwszą lekcję i kilka innych funkcji.

Wybieraj spośród 14 języków, słuchaj i powtarzaj słowa, a następnie sprawdź, czego się nauczyłeś. Możesz także wyłączyć mikrofon i po prostu usłyszeć wypowiadane słowa z krótkim quizem na końcu.

Po zakończeniu lekcji możesz przeglądać listy słówek i wybierać spośród fiszek, ćwiczeń mówienia lub pisania, aby sprawdzić, czego się nauczyłeś.

Jeśli poważnie myślisz o nauce innego języka i nie przeszkadza Ci cena abonamentu, Babbel jest oczywistym wyborem.

Wadą, o której należy pamiętać, jest to, że niektóre kursy w aplikacji dla początkujących nie są łatwe i to nie tylko dlatego, że dany język jest trudny. Ale to sprawia również, że Babbel jest idealny dla uczniów, którzy lubią wyzwania.

Pobierz: Babbel dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

8 kropli

Drops to niezwykle przyjazny dla użytkownika i przyjemny sposób na szybką naukę nowego języka. Zamiast uczyć Cię o gramatyce lub spostrzeżeniach kulturowych, Drops skupia się na powszechnie używanych słowach i zwrotach, aby pomóc Ci w ogólnej codziennej komunikacji.

Ta aplikacja nie jest najlepsza, jeśli niedawno przeprowadziłeś się do nowego kraju i potrzebujesz praktycznych umiejętności komunikacyjnych. Jednak jego aspekt konwersacyjny sprawia, że ​​jest to świetny przewodnik podczas podróży z miejsca na miejsce.

Wystarczy, że poświęcisz pięć minut dziennie na lekcje Drops, a Twoje szybkie zrozumienie nowego języka będzie dla Ciebie szokiem. Do wyboru masz 51 języków i dialektów.

Główną wadą jest to, że darmowy plan pozwala tylko na jedną sesję co 10 godzin. Aby robić postępy szybciej, musisz dokonać aktualizacji do wersji premium.

Pobierz: Drops dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

9 Tandem

Podczas gdy większość wymienionych przez nas aplikacji koncentruje się na utrzymywaniu języka, Tandem bardziej przypomina HelloTalk i koncentruje się głównie na wymianie języków. Wybierasz partnera z językiem ojczystym, którego chcesz się uczyć, rozpoczynasz rozmowę i szybko rozwijasz umiejętności języka naturalnego.

Ta aplikacja jest fantastyczna, ponieważ wzmacnia pozycję rodzimych użytkowników języka i zachęca do kontaktu międzyludzkiego. Dzielenie się kulturami to najlepszy sposób na zrozumienie nowego języka, zamiast po prostu zapamiętywania i recytowania w kółko tych samych słów kluczowych.

Dużym minusem jest to, że w wersji darmowej znajdujesz się na liście oczekujących na dostęp do aplikacji. Jednak po zatwierdzeniu i zaprzyjaźnieniu się możesz szybko rozpocząć rozmowę tekstową lub wideo. Istnieją również kluby i imprezy na żywo, do których można dołączyć.

Aktualizacja premium pozwala pominąć listę oczekujących i odblokować najlepsze elementy tej aplikacji do nauki języków, w tym nieograniczoną liczbę tłumaczeń i dostęp do szerszego grona członków.

Pobierz: Tandem dla Android | iOS (Dostępna bezpłatna wersja premium)

10 pon

Mondly oferuje klasyczne techniki nauki języków, takie jak zapamiętywanie fiszek i ćwiczenie rozmów, ale jest też wyposażony w inne wspaniałe funkcje, które pomagają zwiększyć trwałość języka.

Dzięki Mondly możesz połączyć naukę języka z przyjaciółmi i rodziną, aby zamienić to doświadczenie w grę lub przyjazną rywalizację. Jeśli nikogo nie ma w pobliżu, nie martw się. Chatbot Mondly może pomóc Ci ćwiczyć w dowolnym momencie.

Mondly ma nawet narzędzie do nauki języków AR, które pomoże Ci lepiej zrozumieć otaczający Cię świat z perspektywy innej kultury. Dostęp do takich specjalnych funkcji można uzyskać jedynie w ramach pakietu premium, ale jeśli lubisz proste i wnikliwe szkolenia, podstawowa wersja Mondly może być wystarczająca.

Pobierz: Mondly dla Android | iOS (Bezpłatny, dostępna subskrypcja)

Mówienie więcej niż jednym językiem poprawia pamięć, poprawia postrzeganie świata i pozwala lepiej posługiwać się językiem ojczystym. Może nawet pomóc w rozwoju Twojej firmy i zapoznaniu Cię z nowymi przyjaciółmi.

Krótko mówiąc, to wspaniały sposób na zostanie poliglotą. Mając do dyspozycji najlepsze, łatwe w użyciu aplikacje do nauki języków, nie ma powodu, aby nie bawić się w hiszpański, francuski, gaelicki, a nawet mongolski.