5 bezpłatnych alternatyw dla Midjourney

  • Microsoft Designer: Obsługiwany przez DALL-E 3, ograniczone codzienne wzmocnienia w celu szybkiego generowania obrazów.

  • DreamStudio: Porównywalne do Midjourney, zaawansowane ustawienia, dopracuj swój obraz za pomocą narzędzia Negative Prompt.

  • DiffusionBee: Skoncentrowany na prywatności, uruchamiaj go w trybie offline, bez ograniczeń w tworzeniu obrazów.

  • ImageFX: Łatwy w użyciu, nieujawniony dzienny limit.

  • Dream by WOMBO: aplikacja mobilna i wersja internetowa, fantazyjna, idealna do tworzenia tapet.

Jeśli cena Midjourney Ci nie odpowiada, zapoznaj się z naszą ofertą bezpłatnych alternatyw. Niezależnie od tego, czy szukasz bogatych w funkcje generatorów obrazów, czy też chcesz priorytetowo potraktować prywatność i uruchomić kopię lokalnie na swoim komputerze, każdy znajdzie coś dla siebie.

Limit: Wygeneruj 15 obrazów przy dużej prędkości serwera, zanim zwolni. Uzupełnia codziennie.

Czy jest lepsza alternatywa dla Midjourney niż jego najbardziej znany konkurent: DALL-E? Nie jest już dostępny bezpłatnie na stronie internetowej deweloperów, ale dzięki partnerstwu OpenAI i Microsoft można z niego korzystać całkowicie bezpłatnie za pośrednictwem Microsoft Designer.

Głównym ograniczeniem jest dzienna liczba „dopalaczy” wykorzystywanych do szybkiego generowania obrazów. Kiedy się skończą, będziesz musiał dłużej poczekać na wygenerowanie obrazu. Zakładając konto, każdego dnia otrzymujesz 15 bonusów.

W programie Microsoft Designer nie ma nic lepszego niż możliwość tworzenia obrazów o wyższej rozdzielczości. Ani możliwości zmiany proporcji, jak to możliwe w Midjourney. Możesz jednak kliknąć przycisk Dostosuj i zapoznać się z niektórymi opcjami edycji obrazu w pakiecie edycyjnym Microsoft Designer.

Usuwanie tła, rozmycie tła, regulacja oświetlenia i dodawanie tekstu lub symboli to tylko niektóre z narzędzi do projektowania graficznego dostępnych w zestawie. Mając na celu tworzenie postów lub grafik w mediach społecznościowych do wykorzystania w projektowaniu stron internetowych, biuletynów i innych form komunikacji, może to być Twoim motywem, ale nie musi.

2 Studio marzeń: Porównywalne do Midjourney

Limit: 25 darmowych kredytów przy rejestracji. Nie uzupełnia.

Licząc liczbę zaawansowanych ustawień, DreamStudio jest jednym z niewielu darmowych generatorów AI, które trzymają świeczkę w Midjourney.

Proporcje, materiał siewny, typ modelu, styl, siła podpowiedzi i etapy generowania to cechy, które możesz zmienić przed wyświetleniem monitu o obraz. Jest to zestaw funkcji, którego potrzebujesz, jeśli chcesz stworzyć obraz zamiast pozostawiać go losowości.

Model pod maską nazywa się Stable Diffusion i jest jedną z trzech wielkich nazw w świecie sztucznej inteligencji. Dokonaliśmy już wcześniej porównania DreamStudio, DALL-E i Midjourney i uznaliśmy, że narzędzie Negative Prompt jest jedną z wyróżniających się funkcji.

Podpowiedź negatywna może pomóc w udoskonaleniu obrazu, opisując, czego nie chcesz na obrazie. Midjourney ma tę funkcję, ale jeśli o niej nie wiesz, prawdopodobnie pozostanie niezauważona. W DreamStudio znajduje się on bezpośrednio pod polem zachęty, co czyni go główną częścią procesu.

Pakiet do edycji i opcja skalowania obrazu podczas pobierania sprawiają, że jest to wszechstronny generator sztucznej inteligencji. Masz 25 darmowych kredytów do wykorzystania, więc wykorzystaj je jak najlepiej.

Limit: Brak.

Ze wszystkich generatorów sztucznej inteligencji na tej liście DiffusionBee zajmuje pierwsze miejsce pod względem prywatności i nie ma ograniczeń co do liczby obrazów, które możesz utworzyć.

Dzieje się tak dlatego, że aplikacja jest pobierana i uruchamiana lokalnie na Twoim komputerze. Nie ma połączenia z Internetem i nie wymaga zakładania konta.

Wadą? Jest dostępny tylko dla komputerów Mac z systemem operacyjnym 12.5.1 lub nowszym, a jeśli używasz starszego komputera Mac, wygenerowanie obrazu trwa znacznie dłużej niż w przypadku jakiegokolwiek generatora AI online. Jeśli masz szczęście i posiadasz MacBooka M1 lub M2, czas oczekiwania drastycznie się skróci z około czterech minut do około 30 sekund.

Wersja dla systemu Windows jest potencjalnie w przygotowaniu. Dołącz do listy oczekujących, aby otrzymać powiadomienie.

Przy pierwszym wrażeniu rezultaty nie są od razu tak piękne, jak w przypadku obrazów Midjourney. Poświęcając jednak trochę czasu na poznanie społeczności użytkowników, przekonasz się, że możesz stworzyć fantastyczne obrazy AI.

Oprogramowanie uzupełnia możliwość malowania, przemalowywania i możliwość przesłania obrazu jako źródła. Nasz przewodnik po generowaniu obrazów za pomocą DiffusionBee pokaże Ci, jak łatwy jest również proces konfiguracji.

4 ObrazFX: Prosta aplikacja internetowa

Limit: Google nie ujawnił, ile obrazów możesz utworzyć dziennie. Ale nie martw się, ponieważ uzupełnia się codziennie.

Google pojawił się późno na scenie generatorów obrazów AI ze swoim darmowym produktem ImageFX. Jeśli chcesz uniknąć dodatkowych bajerów i bajerów związanych z narzędziami takimi jak Midjourney – na przykład nauka parametrów i poleceń wymaga kilku sesji, aby się do nich przyzwyczaić – otwórz ImageFX w przeglądarce i zacznij pisać.

Liczba obrazów, które możesz codziennie tworzyć, jest tajemniczo utrzymywana w tajemnicy. Ale dopóki nie osiągniesz limitu, baw się dobrze, klikając „Ekspresyjne żetony”, które Google nazywa podświetlonymi słowami kluczowymi, które można zamieniać, tworząc nowe odmiany.

Dowiedz się więcej o tym, jak korzystać z bezpłatnego generatora AI firmy Google, którego rozpoczęcie zajmuje w sumie mniej niż 10 minut.

5 Sen autorstwa WOMBO: Generuj obrazy AI w swoim telefonie

Limit: generuj pojedyncze obrazy na raz, bez ograniczeń co do ich liczby.

Chcąc być zabawnym i kapryśnym generatorem obrazów AI wśród poważnych konkurentów, WOMBO stworzyło aplikację na Androida i iOS, która właśnie to robi. Jednym z obszarów, którym się zajmuje, jest tworzenie niestandardowych tapet AI – zadanie, któremu często poddaje się Midjourney.

W bezpłatnej wersji aplikacji możesz generować jedno zdjęcie na raz, z możliwością ponownego wygenerowania wyniku. Aby uzyskać większą swobodę, np. tworzenie odmian lub generowanie wielu obrazów jednocześnie, musisz zapłacić subskrypcję.

Istnieje również wersja internetowa Sen autorstwa Wombo który od dawna znajduje się na listach podsumowujących najlepsze generatory obrazów AI.

Warto zapoznać się z naszymi propozycjami alternatywnych rozwiązań w trakcie podróży, a podczas tego procesu otrzymasz folder pełen wspaniałych grafik AI. Można śmiało powiedzieć, że Midjourney nie jest jedynym dostępnym generatorem obrazów AI.