10 najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa WooCommerce, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego sklepu internetowego

WooCommerce to popularna wtyczka do WordPressa, która pomoże Ci założyć sklep internetowy. W rzeczywistości ponad 22% wszystkich witryn WordPress korzysta z WooCommerce.

Chociaż jest to pożądany wybór ze względu na jego elastyczność i łatwość użytkowania, jest wyposażony w kilka funkcji.

Jeśli tworzysz witrynę WordPress lub platformę eCommerce po raz pierwszy, być może będziesz musiał przejrzeć oficjalną dokumentację, aby zrozumieć wszystko, co jest oferowane.

A kiedy już założysz swój sklep internetowy, bezpieczeństwo Twojej platformy stanie się najwyższym priorytetem.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że konsumenci w nowym wieku wolą zakupy online, a cyberprzestępstwa związane z naruszeniami danych w handlu elektronicznym i oszustwami stale rosną.

Aby Ci w tym pomóc, oto niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa WooCommerce, aby chronić Twoją witrynę zakupową.

WooCommerce jest domyślnie bezpieczny, ale nie kuloodporny

WooCommerce to platforma open-source, która jest aktywnie utrzymywana. Zwykle otrzymuje regularne funkcje i aktualizacje zabezpieczeń, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Jednak problem bezpieczeństwa może pojawić się jako niespodzianka — podobnie jak Krytyczna podatność na wstrzyknięcie SQL wykryta w 2021 r..

Chociaż został załatany od razu, oznacza to, że problemy z bezpieczeństwem mogą się pojawić bez względu na wszystko.

Co należy wiedzieć przed zapoznaniem się ze wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa

Nie musisz być ekspertem od WordPressa, aby postępować zgodnie z tymi wskazówkami. Jest jednak kilka punktów, o których powinieneś wiedzieć, zanim przejdziesz dalej:

  • Preferuj używanie lokalnego narzędzia programistycznego WordPress do testowania i odkrywania opcji.
  • Wykonaj ręczną kopię zapasową, zanim spróbujesz wprowadzić zmiany w zabezpieczeniach witryny.
  • Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w swojej aktywnej witrynie, przełącz ją w tryb konserwacji.
  • Wolisz zdecydować się na zarządzane rozwiązanie hostingowe WooCommerce, jeśli potrzebujesz pomocy we wdrażaniu tych wskazówek.

Unikaj taniego hostingu

Bez względu na to, co robisz — jeśli Twój host jest niepewny, nic nie naprawi koszmaru bezpieczeństwa, który się z nim wiąże.

Jeśli więc rozważasz użycie WooCommerce na swojej stronie WordPress do uruchomienia portalu zakupowego, powinieneś wybrać hosting premium WordPress.

Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale ogólnie jest kilka powodów, dla których warto unikać taniego hostingu dla WordPressa.

Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Musisz zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi, aby uniemożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do Twojej witryny.

Zwykle często słabe zabezpieczenia logowania prowadzą do przejęcia witryny.

Aby rozpocząć, pierwszym krokiem powinno być dodanie uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) w celu uzyskania dostępu do witryny. Gdy ta opcja jest włączona, po zalogowaniu się przy użyciu hasła potrzebny będzie kod uwierzytelniający. Możesz zacząć korzystać z aplikacji 2FA, takich jak Authy za jego skonfigurowanie.

Niestety WordPress domyślnie nie daje możliwości dodania 2FA. Musisz więc użyć niektórych wtyczki bezpieczeństwa lub Wtyczki 2FA.

Możesz także znaleźć kilka dodatków WooCommerce, które pozwolą użytkownikom rejestrować/zabezpieczać konta za pomocą ich numerów telefonów komórkowych i OTP.

Silna polityka haseł do konta

Włączenie 2FA nie oznacza, że ​​powinieneś polegać na słabym i łatwym do zapamiętania haśle. Potrzebujesz bezpiecznego hasła, aby utrudnić hakerowi odgadnięcie lub próbę siłowego zalogowania się.

Zwykle musisz połączyć alfabety, wielkie/małe litery, cyfry i znaki specjalne (takie jak !,#,@), aby utworzyć złożone hasło.

Oczywiście może nie być możliwe zapamiętanie skomplikowanych haseł. Dlatego możesz chcieć użyć menedżerów haseł, aby ułatwić.

Nie ograniczaj się tylko do konta administratora, powinieneś również zachęcać klientów do posiadania silnych haseł.

Ogranicz próby logowania

Haker może na szeroką skalę użyć ataku brute force, aby ustalić kombinację hasła (poprzez profilowanie społecznościowe, phishing i różne inne techniki).

Aby temu zapobiec, możesz po prostu ograniczyć próby logowania w witrynie WordPress za pomocą wtyczki, takiej jak Logowanie. Jeśli liczba prób dostępu do konta przekroczy określony limit, adres IP zostanie zablokowany, co utrudnia zadanie atakującego.

Użyj wtyczki bezpieczeństwa

Jeśli nie używasz pełnoprawnej wtyczki bezpieczeństwa dla funkcji 2FA, możesz dodać dedykowaną wtyczkę bezpieczeństwa.

Wtyczka bezpieczeństwa automatyzuje ochronę przed większością typowych ataków oczekiwanych w witrynie WordPress. Musisz przełączyć kilka opcji i zapoznać się z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Do korzystania z tych wtyczek nie jest wymagana żadna wiedza techniczna.

Aby zapewnić sobie przewagę, zapoznaj się z naszą listą wtyczek zabezpieczających odpowiednich do pracy.

Zainstaluj certyfikat SSL

Musisz aktywować/zainstalować certyfikat SSL na swoim serwerze, aby zaszyfrować połączenie dla odwiedzających, a także zabezpieczyć swoją witrynę.

Często włączanie SSL u dobrego hosta internetowego jest bezpłatne i łatwe.

Pamiętaj, że jeśli nie masz aktywnego protokołu SSL dla swojej witryny, będziesz musiał skonfigurować kilka rzeczy przed przejściem z HTTP na HTTPS.

Zastosuj zaawansowane praktyki bezpieczeństwa

Oprócz wtyczki zabezpieczającej istnieje kilka dodatkowych środków, które możesz wybrać:

Niektóre z rzeczy mogą obejmować:

  • Posiadanie dziennika aktywności
  • Monitorowanie czasu pracy
  • Wdrażanie opartej na chmurze zapory aplikacji internetowej (WAF)
  • Zmiana adresu URL administratora i nazwy użytkownika

Możesz zdecydować się na jedne z najlepszych plików WAF w chmurze i postępować zgodnie z niektórymi z naszych podstawowych wskazówek, aby zabezpieczyć swoją witrynę i zrobić to wszystko.

Wykonuj regularne kopie zapasowe

Nic nie jest w 100% odporne na włamania. Więc przygotuj się, gdy rozpęta się piekło.

Posiadanie kopii zapasowej witryny — zwłaszcza przechowywanej poza nią — pomoże szybko odzyskać dane po utracie danych lub złośliwych modyfikacjach witryny.

Możesz zrobić to ręcznie lub użyć wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Aktualizuj rzeczy

Chociaż ciągłe testowanie dostępnych aktualizacji motywów, wtyczek i WordPressa może być kłopotliwe — zainstaluj je tak szybko, jak to możliwe.

Lokalne narzędzia programistyczne WP, takie jak DevKinsta może pomóc w przetestowaniu aktualizacji przed przekazaniem ich do działającej witryny.

Nie używaj wątpliwych źródeł, aby uzyskać bezpłatne wtyczki lub motywy Premium

Jestem pewien, że założenie idealnego sklepu WooCommerce może być kosztownym przedsięwzięciem, ale nie daj się nabrać na darmowe motywy/wtyczki premium.

Tak, mogą wykonać pracę za darmo. Ale w końcu Twój sklep internetowy może stać się ofiarą cyberataku, w wyniku którego możesz stracić więcej pieniędzy.

Bezpieczeństwo WooCommerce jest ważne niż kiedykolwiek

Wraz z rosnącym popytem na zakupy online, WooCommerce odgrywa znaczącą rolę we wzmacnianiu witryn opartych na WordPressie.

Po wyjęciu z pudełka okazuje się, że jest bezpieczny. Ale ponieważ złośliwi aktorzy stale się powiększają, bezpieczeństwo Twojego sklepu eCommerce ma ogromne znaczenie.

x