11 najlepszych aplikacji do aparatów na Androida w 2020 roku

Fotografia była podstawą doświadczenia smartfona, ponieważ telefony miały luksus wyświetlania kolorów. Z biegiem lat aplikacje do aparatów stały się koniecznością dla platformy. Niektórzy użytkownicy wymagają niesamowitych dostosowań do autoportretów, podczas gdy inni chcą jak najbardziej zbliżyć się do profesjonalnej fotografii. Nie było sposobu, aby uwzględnić wszystkie te scenariusze użytkowania. Pomimo największych starań producenta domyślne aplikacje aparatu nie cieszyły się przywilejem spójności. Dało to początek całej bibliotece aplikacji opartych na aparacie, które wyciskają z niego każdą moc. Oto nasz wybór 10 najlepszych aplikacji do aparatów na Androida.

Mieliśmy zamiar uwzględnić porównania obrazów w tej analizie, ale wszystkie obrazy wychodziły prawie identyczne, więc nie było sensu. Skoncentrujemy się na tym, co robią te aplikacje aparatu, dzięki czemu wyróżniają się na tyle, że warto rozważyć wymianę domyślnej aplikacji. Te aplikacje zostały przetestowane na telefonie Samsung Galaxy S7 Edge.

1. Aparat Google

Mimo że aplikacja nie jest dostępna na całym świecie, możesz zainstalować najnowszą wersję za pomocą pliku APK. To powiedziawszy, jest to minimalistyczna aplikacja, która wyszła z Google Now i Androidem 5.0. Aplikacja wykonała dobrą robotę, pozwalając ci robić zdjęcia bez przeszkadzania. Nie musisz robić nawet najmniejszego dostosowania: otwórz aplikację, wskaż i kliknij. Zdjęcia panoramiczne są również dość interesujące, ponieważ zamiast jednej długiej ciągłej ekspozycji wykonuje się serię zdjęć, co daje fotografowanemu swobodę poruszania się. Najlepszą funkcją aplikacji Aparat Google musi być tryb rozmycia. Bardzo sprytnie naśladuje głębię ostrości. Nie ma innej aplikacji, nawet na iOS, która jest tak bliska tej funkcji.

Pobierz Google Camera tutaj

Jeśli nie jest dostępny w Twoim kraju, możesz pobrać plik APK.

2. Kamera 360

To jest klasyczna aplikacja. Camera 360 oferuje opcję ręcznego wybierania obszarów ostrości, dodawania przesunięcia pochylenia i dodawania nasycenia, a teraz dodano filtry upiększające, aby naprawdę wyróżnić Twoje selfie. Aparat 360 jest dość obciążony reklamami, ale po dotknięciu ikony aparatu przestają się pojawiać. Ta aplikacja przyda się, jeśli próbujesz zamienić zwykłe ujęcia w coś bardziej artystycznego.

Pobierz Camera 360 tutaj

3. Aparat dla Androida

Aparat na Androida najlepiej można opisać jako aplikację typu bare bones. Możesz włączyć geotagowanie, flashować i przesuwać w górę, aby zobaczyć więcej opcji. Chociaż wybranie tych opcji jest tak nieregularne, w końcu przez przypadek wybierasz coś innego. Prawdopodobnie lepiej będzie unikać tego menu. Aplikacja uruchamia się szybko, pokazuje kamerę i znika z drogi. Jeśli tego właśnie szukasz, ta aplikacja jest najlepszą opcją.

Pobierz aparat na Androida

4. CameraMX

Ponownie, ta aplikacja jest bardziej o tym, czego nie robi. Nie przeszkadza, nie wyskakuje reklam w środku ujęcia i nie wymusza żadnych ustawień. Jeśli chcesz dodać efekty specjalne, możesz użyć ograniczonej tablicy z przycisku Fx. CameraMX pozwala na szybkie robienie zdjęć, zamiast oferować zawiłe gadżety, które zasadniczo dają takie same rezultaty.

Pobierz Camera MX

5. Cymera

Nie bez powodu Cymera cieszy się statusem jednej z najpopularniejszych aplikacji do aparatów na Androida. Interfejs użytkownika prowadzi z załadowanego ekranu wprowadzającego do dobrze wyglądającego interfejsu, który najlepiej sklasyfikować jako wydajny. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich filtrów, trybów i funkcji bezpośrednio z tego miejsca i jest wyposażony w ogromną bibliotekę filtrów selfie dla entuzjastów.

Pobierz Cymera tutaj

6. Ektacam

Ektacam to mniej aplikacja aparatu, a bardziej aplikacja filtrów. Jednak wystarczy tej pierwszej, aby zakwalifikowała się na listę. Ektacam umożliwia robienie zdjęć w tradycji starych aparatów filmowych poprzez symulację wyglądu obrazów na różnych typach filmów, które podsycają poważną nostalgię.

Pobierz Ektacam tutaj

7. Hypocam

Hypocam jest tak prosty, jak aparat Google. Jednak wiąże się to z zastrzeżeniem, że można robić zdjęcia czarno-białe. Hypocam idzie głębiej niż zwykła desaturacja obrazów. Możesz wybrać dokładny zakres kolorów, który chcesz zmaksymalizować lub zminimalizować, dając większą kontrolę nad tym, które części obrazu wydają się jasne, a które przyciemnione. Jeśli lubisz pracować w czerni i bieli, na pewno docenisz to, co oferuje Hypocam.

Pobierz Hypocam tutaj

8. Kamera ręczna

Kamera ręczna jest dokładnie taka, ręczna. Uruchom aplikację, a otrzymasz niezliczone automatyczne ustawienia, takie jak balans bieli, czułość ISO, czas otwarcia migawki itp., Które możesz rozpocząć dostosowywanie. Dotknij każdej wymienionej opcji i skonfiguruj ją za pomocą pokrętła w prawym dolnym rogu ekranu. Te opcje będą jednak ograniczone do możliwości twojego aparatu. Fajnie jest móc dostosować każdy aspekt obrazu między zdjęciami.

Pobierz ręczną kamerę tutaj (2,99 USD)

9. Otwórz aparat

Otwarta kamera ma wiele wspólnego z aplikacją Footej, z tą różnicą, że otwarta kamera jest zoptymalizowana pod kątem fotografii. W tym celu otrzymasz ustawienie ekspozycji w prawym górnym rogu ekranu. Dodatkowo możesz przesuwać, aby powiększyć zamiast tradycyjnego szczypania. Co dziwne, mogło to wynikać z niewystarczającej eksploracji, ale regulacja czasu otwarcia migawki była prawie niemożliwa, co powodowało, że obrazy były odrobinę prześwietlone. Poza tym aplikacja działa doskonale. Uruchamia się natychmiast, pokazuje opcje bez zakłócania reklam.

Pobierz Open Camera tutaj

10. VSCO

VSCO cieszy się statusem klasyka na rynku aparatów na Androida. Projekt jest minimalistyczny i dziwnie przypomina aparat Google. Brak opcji to podstawa. Nie potrzebujesz uciążliwych, niezgrabnych ustawień, aby utrudniać postęp obrazów. Po prostu ustaw strzał i naciśnij przycisk. Nic bardziej skomplikowanego. Miał pewne problemy ze stabilnością na krawędzi Galaxy S7, ale są one pomijalne, biorąc pod uwagę jego wydajność.

Pobierz VSCO tutaj

11. Vintage Retro Cam + VHS (dawniej Yaycam Retro Vintage Camera)

Yaycam przenosi ideę filtrów retro na inny poziom. Możesz spróbować sprawić, by urządzenie wyglądało, jakby nagrywało i odtwarzało materiał w stylu vintage. Po lewej stronie znajduje się pasek filtrów z wieloma darmowymi opcjami (a także niektórymi płatnymi), aby ponownie przeżyć nostalgię z powstałych filmów. Wersja płatna umożliwia robienie zdjęć w wyższej rozdzielczości, a także usuwanie znaku wodnego. Darmowa wersja pozwala na przechowywanie obrazów w niższych rozdzielczościach, bombardując Cię reklamami na każdym kroku. Warto dla samej wtyczki VHS.

Pobierz Vintage Retro Cam + VHS tutaj

12. Aparat Z

Z-Camera robi wszystko, co potrafią wymienione powyżej aparaty, a także niektóre. Ma mnóstwo filtrów, których możesz użyć i pozwala zaszaleć na filtrach. Rozpieszcza Cię pod kątem ujęć kamery, a nawet wprowadza pewne przesunięcie Tilt, gdy chcesz zamienić krajobrazy w miniatury za pomocą prostego do zrozumienia i użycia interfejsu.

Pobierz aparat Z ze sklepu Google Play