01/18/2022

Jak uzyskać widget pogody i zegara HTC Sense na Androida

Udostępnij teraz w social media:

System operacyjny Android przyniósł kilka kultowych projektów. Jednym z najbardziej godnych uwagi wczesnych dni Androida był widżet HTC Sense Weather & Clock. Jeśli czule pamiętasz ten klasyczny widżet, możesz go dziś używać na swoim smartfonie z Androidem.

Nie potrzebujesz telefonu HTC do korzystania z tych widżetów. Programiści zewnętrzni odtworzyli widżet HTC Pogoda i Zegar, z którego każdy może korzystać. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać je ze sklepu Google Play.

Sense Flip Clock & Weather

Pierwszy widżet, który wypróbujemy, nosi nazwę „Sense Flip Clock & Weather.„Ten jest wzorowany na wczesnych wersjach widżetu HTC Sense. Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu z Androidem ze Sklepu Play i otwórz ją, aby rozpocząć.

Sprawdź -   Jak utworzyć licznik czasu uśpienia dla dowolnej aplikacji w systemie Windows 10

Najpierw musisz zezwolić lokalizacji aplikacji na wyświetlanie pogody. Kliknij „OK”.

dotknij OK, aby rozpocząć

Daj aplikacji preferowane uprawnienia, aby kontynuować. Jeśli chcesz, aby widżet zawsze wyświetlał najdokładniejszą pogodę, musisz przejść do menu Ustawienia i przyznać aplikacji uprawnienia dostępu do Twojej lokalizacji przez cały czas.

nadaj aplikacji uprawnienia

Zobaczysz teraz dość typowy interfejs aplikacji pogodowej, ale szukamy widżetu. Przejdź do ekranu głównego swojego telefonu lub tabletu, a następnie dotknij i przytrzymaj puste miejsce, aby wyświetlić menu.

długie naciśnięcie ekranu głównego

W zależności od używanego programu uruchamiającego ekran główny menu może wyglądać inaczej. Poszukaj „Dodaj widżety” lub „Widżety” i wybierz je.

znajdź opcję widżetów

Przewiń listę widżetów i znajdź „Sense Flip Clock & Weather”. Do wyboru jest wiele różnych rozmiarów widżetów. Stuknij i przytrzymaj ten, którego chcesz użyć.

Sprawdź -   Dlaczego firma Microsoft po prostu nie rezygnuje z Cortany?

wybierz rozmiar widżetu

Przeciągnij widżet w wybrane miejsce na ekranie głównym i puść, aby upuścić go na miejscu.

upuść go na ekranie głównym

Zegar i pogoda z klapką Sense V2

Następny widżet, który wypróbujemy, nosi nazwę „Zegar i pogoda z klapką Sense V2. ” Ten jest wzorowany na późniejszych wersjach widżetu HTC Sense. Jest trochę nowocześniejszy.

Zainstaluj aplikację ze sklepu Google Play i otwórz ją, aby rozpocząć.

Zegar i pogoda z klapką Sense V2

Podobnie jak w przypadku poprzedniego widżetu, musimy dać mu dostęp do lokalizacji, aby wyświetlać pogodę. Dotknij „OK”, aby kontynuować.

stuknij ok, aby kontynuować

Wybierz preferowane uprawnienia dostępu do lokalizacji.

pozwolenie na lokalizację

Postępuj zgodnie z instrukcjami z poprzedniego widżetu, aby przejść do ekranu głównego, otwórz menu „Widget”, znajdź „Sense V2 Flip Clock & Weather” i upuść go na ekranie głównym smartfona lub tabletu.

Sprawdź -   Najlepsze strony internetowe do wysyłania bezpłatnych e-kartek

widżet htc na ekranie głównym

To wszystko! Teraz masz na ekranie głównym klasyczną nostalgię za Androidem.

x