15 najlepszych botów kryptograficznych do automatycznego handlu

W przeciwieństwie do giełdy, która zamyka się w weekendy, rynek kryptowalut nigdy nie śpi.

Ponadto, ze względu na jego zmienność, inwestorzy muszą upewnić się, że nie przegapią ważnych transakcji. To sprawia, że ​​konieczne jest znalezienie sposobu na śledzenie rynku. Ponieważ inwestorzy nie mogą zareagować wystarczająco szybko, aby skorzystać ze zmian cen, które pomogą im osiągnąć optymalny handel, potrzebują pomocy.

Osiągnięcie najlepszych transakcji oznacza, że ​​inwestorzy kryptowalut muszą być obudzeni przez cały dzień i być gotowi do handlu o każdej godzinie. Ponownie, z powodu spowolnienia na niektórych giełdach handlowych i czasach transakcji, niektórzy inwestorzy mogą przegapić pewne zyskowne transakcje. Rozwiązaniem jest to, że inwestorzy używają teraz botów do handlu kryptograficznego.

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, czym są boty do handlu kryptowalutami, jakie są ich zalety i wady, jak działają, a także pokaże Ci niektóre z naszych ulubionych.

Czym są boty do handlu kryptograficznego?

Boty kryptograficzne to zautomatyzowane narzędzia, które pomagają jako traderowi kryptograficznemu przeprowadzać transakcje i przeprowadzać transakcje przy użyciu niektórych wskaźników technicznych. Możesz dostosować swojego bota do handlu kryptograficznego, aby realizować zlecenia handlowe w Twoim imieniu zgodnie z określonymi specyfikacjami.

Na przykład możesz powiedzieć botowi, aby kupił konkretną monetę za 15 USD i odkupił ją, jeśli cena spadnie do 12 USD. W zależności od wybranego dostawcy bota, znajdziesz tam wiele opcji konta i obsługiwanych monet.

Boty handlowe są kontrowersyjnym elementem rynku kryptowalut. Niektórzy uważają, że nie powinno się na to pozwalać, podczas gdy inni twierdzą, że ma to pewne zalety. W każdym razie, oto niektóre z jego zastosowań.

  • Boty pomagają zautomatyzować handel, dzięki czemu handlowcy będą mieli czas na badania, pracę, biznes lub cokolwiek innego, na co chcą spędzić czas.
  • Inwestorzy wykorzystują je, aby skorzystać z rynku kryptowalut, który nigdy nie zatrzymuje się przez cały dzień na całym świecie.
  • Boty szybciej reagują na rynek, dzięki czemu mają znaczną przewagę nad handlem ręcznym.
  • Rodzaj bota o nazwie bot arbitrażowy wykorzystuje rozbieżności cenowe na różnych giełdach.

Jak działają boty handlowe?

Podczas gdy niektórzy inwestorzy wciąż debatują, czy boty handlowe powinny być dozwolone w świecie kryptowalut, niektórzy inwestorzy zaczęli z nich korzystać. Każdy bot ma zestaw różnych wymagań pod względem oprogramowania i sprzętu. Chociaż korzystanie z niektórych botów jest bezpłatne, inne wymagają ogromnej opłaty za subskrypcję i korzystanie z nich.

Zazwyczaj handlowcy pobierają kod od twórcy bota po odkryciu bota, który będzie im przydatny. Handlowiec będzie teraz postępował zgodnie z instrukcjami i skonfiguruje swojego bota na giełdzie, z której chce korzystać.

O ile boty mogą pomóc traderom, nadal musisz zdecydować, kiedy kupić, a kiedy sprzedać. Bot do handlu kryptograficznego nie jest rozwiązaniem umożliwiającym szybkie wzbogacenie się. To nie jest narzędzie, które gdy już je zdobędziesz, wygrasz wszystkie swoje transakcje. Nadal musisz być zaangażowany i włożony w czas, wysiłek i wiedzę niezbędną, aby odnieść wielki sukces w swoich transakcjach.

Plusy i minusy korzystania z bota

Handel na rynku kryptowalut wymaga pozostawienia emocji za drzwiami. Jeśli nie możesz i zauważysz, że kupujesz i sprzedajesz pod wpływem impulsu, być może powinieneś rozważyć użycie bota handlowego.

Oto niektóre z zalet korzystania z bota kryptograficznego.

  • Handel automatyczny: Bot do handlu kryptograficznego oferuje opcję automatycznego inwestowania i handlu, która może powstrzymać Cię przed transakcjami paniki. Kupowanie i sprzedawanie FOMO może również spowodować utratę pieniędzy przez tradera, jeśli nie używa bota. Bot handlowy pomaga uniknąć wszystkich tych czynników, które mogą spowodować utratę pieniędzy.
  • Wydajny i szybki: bot handlowy sprawia, że ​​handlowcy kryptowalutami mają szybkie i wydajne transakcje. Jeśli handlujesz ręcznie, wykonanie pojedynczej transakcji może zająć minuty lub nawet godziny. Ale z botem masz dużą szybkość, a dodatkowo może pomóc Ci szybciej dostrzec możliwości.
  • Więcej czasu dla Ciebie: Ponieważ rynek kryptowalut działa 24 godziny, nie możesz nie zasnąć przez cały dzień i noc, monitorując transakcje. Ale bot kryptograficzny może pomóc Ci działać na rynku kryptograficznym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W ten sposób możesz spędzić wiele godzin na rynku bez aktywnej obecności.

Chociaż istnieją zalety korzystania z bota handlowego, nadal istnieją pewne wady. Oto niektóre z nich:

  • Wymagane monitorowanie: wiele botów może zapewnić jedynie marginalne zyski, nawet jeśli działają poprawnie. Dlatego musisz regularnie go monitorować, aby uniknąć strat, ponieważ handlujesz na bardzo niestabilnym rynku.
  • Pole nieuregulowane: Tak wiele botów handlujących kryptowalutami nie jest dobrze zaprojektowanych, a ponieważ jest to pole nieuregulowane, nikt nie sprawdza.
  • Potrzebna wiedza: Aby efektywnie korzystać z bota, potrzebujesz głębokiego zrozumienia rynku kryptowalut i dobrego planu inwestycyjnego. Mimo że niektóre boty mają predefiniowane strategie, szablony i ustawienia, nadal musisz wiedzieć, jak dobrze z nich korzystać.

Niektórzy handlowcy zauważają, że zanim zrobią wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do korzystania z bota, nie potrzebują już usług. Jeśli jednak chcesz zautomatyzować swoje transakcje i stać się bardziej wydajnymi, oto kilka botów, których możesz używać z ich obsługiwanymi giełdami.

Coinrule

Coinrule ma najszerszy zakres gotowych strategii handlowych, co czyni go jednym z najpopularniejszych dostępnych botów. Pozwala użytkownikom dostosować inwestowanie za pomocą ponad 150 szablonów handlowych automatycznie wykonywanych, gdy warunki rynkowe spełniają już zdefiniowane parametry. Coinrule regularnie wprowadza na swoją platformę nowe szablony, od długoterminowych strategii utrzymywania, ustawień stop-loss po akumulację.

W przypadku bezpłatnych i płatnych planów liczba szablonów, do których uzyskasz dostęp, różni się w zależności od wybranego planu. Płatny pakiet zawiera zaawansowane opcje wykresów, nieograniczone korzystanie z szablonów, nawet samouczki handlowe i lekcje jeden na jednego, podczas gdy bezpłatny plan ma 7 bezpłatnych strategii szablonów.

Giełdy: Coinbase Pro, Binance, Bitstamp, Bittrex, Poloniex, Kraken, BitMEX, Bitfinex, Bitpanda pro, Liquid, Okex, Binance US, HitBTC.

WunderTrading

WunderTrading to platforma do automatyzacji kryptowalut z lustrzanym handlem i narzędziami do zarządzania portfelem kryptograficznym. Użytkownicy mogą tworzyć całkowicie autonomiczne boty do handlu kryptowalutami za pomocą TradingView PineScript, uzyskiwać pasywny dochód z kryptowalut, podążając za wysoko wykwalifikowanymi handlowcami lub handlować ręcznie za pomocą zaawansowanego terminala handlowego.

Szeroki zakres możliwości handlowych, które zapewnia WunderTrading, odróżnia go od konkurencji. Możesz skorzystać z funkcji Trailing-stop, a nawet Swing-trade na platformie WunderTrading. Możesz również korzystać z zaawansowanych funkcji handlowych, takich jak Stop-loss i Take-profit, aby ulepszyć strategie handlowe. Możesz włączyć wiele algorytmów handlowych i wskaźników technicznych do swoich botów dzięki integracji TradingView. Ich specyficzne wbudowane Terminale mogą być również wykorzystywane do opracowywania taktyk DCA i Spread.

WunderTrading pozwala zarządzać kilkoma kontami giełdowymi z jednego pulpitu nawigacyjnego. Po dodaniu kont giełdowych za pośrednictwem API, będziesz mógł replikować transakcje na wszystkich kontach za pomocą jednego kliknięcia. Platforma zapewnia szczegółowe statystyki, które są obliczane i wyświetlane na pulpicie nawigacyjnym, dzięki czemu inwestorzy mogą śledzić zyski i skuteczniej handlować.

Napboty

Napboty daje dostęp do automatycznych strategii handlu kryptograficznego zaprojektowanych przez zespół profesjonalnych kwantów. Pozwól strategiom wykonać pracę i monitoruj wszystko za pomocą pulpitu nawigacyjnego.

Jest to jedna z pierwszych platform tego typu oferująca dostęp do strategii handlu kryptograficznego zaprojektowanych przez wewnętrzny zespół ekspertów. Dzięki szczegółowej platformie i treściom informacyjnym udostępnianym przez Napbots użytkownicy mają dostęp do wszystkich szczegółów dotyczących strategii, sposobu ich działania i ich wydajności.

Zautomatyzowane strategie handlowe i indeksy Napbots wykorzystują lata praktyki, a także sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby zapewnić potrzebne zabezpieczenie. Daje dostęp do różnych rodzajów strategii: tylko długie, krótkie, godzinowe, dzienne lub tygodniowe…

Aby rozpocząć, po prostu połącz swoje giełdy za pomocą kluczy API i wybierz swoje strategie. To już gotowe, niech strategie zadziałają i ciesz się precyzyjnym raportowaniem. Napboty są dostępne na Binance, Kraken, FTX i Bitfinex.

Cena wygląda na rozsądną: bezpłatna dla budżetów handlowych poniżej 200 USD; następnie 2 € za przydzielone 100 $ (maksymalna opłata miesięczna 500 €). Nadal się wahasz? Ciesz się 15-dniowym okresem próbnym, aby odkryć Napboty.

Bitsgap

Bitsgap to jeden z najlepszych botów do handlu bitcoinami, który może pomóc w łatwym zarządzaniu zasobami kryptograficznymi i umożliwia tworzenie strategii bota za pomocą kilku kliknięć.

To narzędzie może sprawdzić do 10 000 par kryptowalut i wybrać monety o największym potencjale. Dzięki Bitsgap możesz przeglądać swoje transakcje za pomocą wykresu, testować ustawienia przed rozpoczęciem handlu i uzyskać do nich dostęp, pobierając go.

Giełdy: Kucoin, Livecoin, CEX.IO, Poloniex, Bittrex, Coinbene, Coinex, Huobi, Gate.io, Bitstamp, Liquid, Gemini, Bit-Z, Yobit, DDEX, HitBTC, Bithump, Bitfinex, Bibox, Exmo, OKEX, BigOne , Binance, Kraken.

Gunbot

Gunbot to jeden z najbardziej zaawansowanych botów handlowych na rynku.

Od czasu premiery w 2016 roku, lata konsekwentnego dodawania funkcji i aktualizacji sprawiły, że jest to niezawodne oprogramowanie, w pełni automatyzujące potrzeby związane z handlem kryptowalutami ponad 25000 aktywnych użytkowników.

Gunbot jest przyjazny dla użytkownika, łatwy w konfiguracji i ma wiele różnych strategii, które można dostosować do każdego rodzaju profilu tradera/ryzyka. Na ich rynku można nawet znaleźć bezpłatne, dochodowe strategie „plug & play” gotowe do użycia. Gunbot często organizuje turnieje, zapewniając w ten sposób swoim użytkownikom możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Możesz zacząć handlować z Gunbotem za jedyne 9,99 $. W przeciwieństwie do wielu innych konkurentów, Gunbot działa z jednorazową opłatą zamiast miesięcznej subskrypcji.

Giełdy: Binance US, Bitmex, Bitfinex, Bitmex Testnet, Coinbase Pro, HitBTC, Huobi Global, OKEx, OKCoin, Bitstamp, KuCoin, Poloniex, Cex, Bithumb, Kraken, Bittrex, Coinex, Binance i +100 innych.

Pionex

Pionex to giełda kryptograficzna z wbudowanymi botami handlowymi i masz dostęp do 12 unikalnych botów szkoleniowych bez dodatkowych opłat. Te boty handlowe pozwalają zautomatyzować strategię handlową, dzięki czemu nie musisz stale monitorować rynku.

To narzędzie jest doskonałą opcją dla handlowców mobilnych i masowych. Głównym produktem Pionex jest wybór bota handlowego, mimo że obsługuje on handel ręczny przy użyciu konwersji krypto-do-krypto. Ten bot wykonuje zlecenia kupna i sprzedaży handlowców bez ręcznego wprowadzania danych, ale ze wstępnie zdefiniowanymi warunkami rynkowymi.

Pionex stosuje harmonogram opłat typu maker-taker. Oznacza to, że płacisz tylko wtedy, gdy zawarte przez Ciebie transakcje „tworzą” płynność na rynku, który również „pobiera” płynność z rynku. Jeśli Twoja transakcja nie zostanie natychmiast dopasowana do zaległego zamówienia w księgach, musisz uiścić opłatę za ekspres. Jeśli Twoje zamówienie zostanie dopasowane, musisz uiścić opłatę takera.

Giełdy: Binance, Huobi global, Pionex,

Tradesanta

Tradesanta to bot handlowy oparty na chmurze, który może zaoszczędzić czas, gdy wykonuje transakcje w Twoim imieniu. Jest łatwy w konfiguracji, pozwala zautomatyzować handel na różnych giełdach i wybrać preferowane ustawienie podczas tworzenia bota. Aby skalować handel z Tradesanta, możesz stworzyć tyle botów, ile chcesz.

Ponadto obsługuje większość dostępnych obecnie giełd kryptowalut.

Giełdy: HitBTC, Bittrex, Huobi, BitMEX, Bitfinex, OKEx, UPbit, Binance.

Cryptohopper

Jest to bot do handlu kryptograficznego, który hostuje swoje usługi w całości w chmurze. W ten sposób może pomóc w schwytaniu krótkich przestojów, które spowodują utratę zysków. Ponadto bot nie ma przestojów i udostępnia aktualizacje bez przerywania transakcji lub blokowania konta. Nawet jeśli jesteś offline, Twoje konto Cryptohopper będzie nadal działać.

Ten bot oferuje intuicyjny i łatwy proces konfiguracji, bez konieczności podawania informacji o karcie kredytowej lub instalacji platformy.

Giełdy: Okex, Bitvavo, Bitpanda Pro, Huobi, Poloniex, Kraken, Bittrex, Bitfinex, Coinbase Pro, KuCoin, Binance, HitBTC.

Botkrypto

Jest to platforma, która umożliwia zautomatyzowany handel kryptowalutami i oszczędność czasu. Do korzystania z tej platformy nie są wymagane żadne umiejętności kodowania, a możesz tworzyć i kontrolować roboty handlowe, aby handlować za pomocą swoich strategii.

Botkrypto to bezpłatna platforma do handlu botem, która zapewnia 24-godzinne wsparcie za pomocą edytora wizualnego.

Giełdy: Botcrypto może być używany w Kraken i Binance.

Axioncrypto

Ten innowacyjny, łatwy w użyciu bot do handlu kryptowalutami został stworzony, aby pomóc Ci opracować złożone wskaźniki i algorytmy automatycznego handlu.

AAxioncrypto’sbot może być używany na wielu giełdach kryptograficznych i możesz tworzyć własne strategie za pomocą edytora kodu lub kreatora. Cena zaczyna się od 15 dolarów do 90 dolarów miesięcznie.

Za pomocą tego narzędzia możesz testować pomysły i nowe strategie handlowe, monitorować i zarządzać niestandardowymi transakcjami, a także korzystać z widoku handlowego lub systemu ręcznego do bezpośredniego wysyłania sygnałów. Boty działają w chmurze w bezpiecznej sieci firmowej, co eliminuje konieczność pobierania i instalowania platformy.

Giełdy: Binance, Altrady, FTX, Bybit, Kraken, KuCoin.

3Przecinki

Jest to jeden z najlepszych botów kryptowalutowych, który pozwala zwiększyć przychody, umożliwiając stworzenie strategii opartej na ponad 20 różnych wskaźnikach handlowych. 3Przecinki pomaga zmniejszyć ryzyko i straty, kupować i sprzedawać w jednym oknie, a także kopiować ustawienia innych botów.

Dzięki tej platformie możesz zrównoważyć swój portfel, utrzymując wskaźniki kukurydzy i zysk przy minimalnym wysiłku. Ten bot do handlu kryptograficznego zapewnia powiadomienia o transakcjach za pośrednictwem aplikacji mobilnej, przeglądarki i poczty e-mail. Oferuje plany dla początkujących, zaawansowanych i pro i jest dostępny zarówno na iOS, jak i Androida.

Giełdy: Binance DEX, Bitfinex, Binance.us, Bybit, Bilance Futures, BitMEX, Bittrex, Coinbase Pro, Gate.io, Cex.io, Exam, Bitstamp, Huobi Global, KuCoin, HitBTC, Kraken, Poloniex, OKEx, YoBit, Binance .

Traality

Jest to platforma dla każdego, kto chce tworzyć super kreatywne, wysoce skomplikowane algorytmy w ramach edukacyjnej, opartej na społeczności infrastruktury, która promuje uczenie się i rozwój. Traality jest jedną z najpopularniejszych platform botów handlowych na świecie, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów kryptograficznych.

Jeśli potrafisz kodować zaawansowane algorytmy handlowe, Traality ma narzędzie o nazwie Rule Builder. Jest to najnowocześniejszy graficzny interfejs użytkownika, którego możesz użyć do zbudowania logiki swojego bota handlowego za pomocą prostych wskaźników i strategii typu „przeciągnij i upuść”.

Zaawansowani użytkownicy z wiedzą na temat kodowania w Pythonie mogą korzystać z edytora kodu opartego na przeglądarce, który jest najbardziej zaawansowanym w swoim rodzaju. Dzięki edytorowi kodu programiści wykorzystują swoją wiedzę o kodowaniu do tworzenia zaawansowanych i skomplikowanych strategii w szybki i bezpieczny sposób. Mają różne plany, od darmowego do płatnego.

Giełdy: Binance, Coinbase Pro, Bitpanda i Kraken.

Kryptobohater

Jest to wyjątkowa platforma, która ma stronę internetową, aplikację mobilną i piękne wrażenia użytkownika. Kryptobohater Aplikacja jest łatwa do pobrania, nie przegrzewa telefonu, nie zużywa zbyt dużo pamięci i szybko się ładuje. Mają darmową (podstawową) platformę, a także płatną platformę dla swoich użytkowników.

Mają prosty samouczek w swojej aplikacji mobilnej, który pomaga traderom stworzyć pierwszego bota i rozpocząć handel. Istnieje zakładka transakcji podzielona między W toku i Ukończone, a pulpit nawigacyjny można przeglądać pod kątem aktywnych zamówień, współczynnika wygranych/strat, zrealizowanych zysków i całkowitej liczby transakcji.

Giełdy: Binance, Kraken, Kucoin.

Hodlbot

Hodlbot to jeden z najlepszych botów do handlu kryptowalutami, który pomaga zarządzać transakcjami za pomocą przyjaznego dla użytkownika pulpitu nawigacyjnego. Za pomocą tego oprogramowania możesz stworzyć portfel zawierający ponad 350 monet i łatwo dostosować swoje portfolio do swoich potrzeb. Ten bot pozwala łatwo zrównoważyć portfel, a cena zaczyna się od 3 USD miesięcznie.

Ten bot kryptograficzny automatycznie śledzi Twoje portfolio. Ten bot szyfruje Twoje dane za pomocą SHA 256 i pomaga prowadzić indeksy marketingowe przy mniejszym wysiłku.

Giełdy: Binance, Kraken, KuCoin, Bittrex.

Pasemko

Jest to bot do handlu kryptowalutami, który pomaga w testowaniu historycznym, wdrażaniu i podejmowaniu strategicznych decyzji handlowych. Pasemko bot nie wymaga umiejętności kodowania i jest odpowiedni dla handlowców detalicznych. Ten bot jest uproszczonym narzędziem handlowym opartym na algorytmie, który pomaga traderom w dokonywaniu systematycznych transakcji kryptowalutami.

Śledzi ruchy rynkowe dla handlowców i pomaga określić właściwy czas na wejście i wyjście. Dostępna jest 7-dniowa bezpłatna wersja próbna na korzystanie ze smugi.

Giełdy: Binance, Deribit, HITBTC, Okex, Huobi, Kraken, Coinbase Pro, Coinbase, ZB, BitMEX.

Końcowe myśli 👩‍🏫

Ponieważ rynek kryptograficzny zyskuje coraz większą uwagę, handlowcom łatwiej jest teraz pracować z botami w celu ulepszenia swojej strategii handlowej. Mimo że boty mogą pomóc traderom w realizacji transakcji i wykorzystaniu różnic cenowych na różnych giełdach, jako trader krypto, nadal potrzebujesz solidnej strategii handlowej, aby mieć udane transakcje.

Jeśli chcesz stworzyć własne wskaźniki Tradingview, wypróbuj te zasoby szkoleniowe Pine Script.

Możesz być także zainteresowany hostingiem Forex VPS.